Utrogestan a magnézium v 2. trimestri

mamka176
13. júl 2021

Ahojte, dnes mi Dr na pohotovosti napisala utrogestan kvôli pnutiu v maternici a trpnutiu brucha. Mám vkladať 1tbl na večer. Som v 18tt. Plus magnezko samozrejme. Mate s tým niekto skúsenosti? Ďakujem

mamka176
autor
13. júl 2021

V pribalovom letáku je napísané že nie je vhodny v 2 a 3 trimestri. Tak teraz ozaj neviem, či začať užívať.

diaalex
13. júl 2021

@mamka176 keby to nebolo vhodné, tak ti to určite nepredpíšu 🙂

petamich
13. júl 2021

neviem mozno ja som cudna ale nazor zien na MK mi nepride relevantnejsi ako lekara, ktory mi ich predpisal 🤷‍♀️ snad ten lekar vie co robi a doverujes mu, urcite by ti to nepredpisal ak by to nebolo vhodne

mamka176
autor
13. júl 2021

@diaalex
@petamich
Ďakujem za komentár. Samozrejme sa nejdem riadit radami žien z MK. Chcela som vedieť či má niekto podobnú skúsenosť a či mu ten utrogestan pomohol, resp urobil opak. K lekárke z pohotovosti ktorú som videla prvý krát a vybavila má za 2 min skutočne nemám bohvie aku dôveru, ale budem to konzultovať aj s mojou Dr a následne sa rozhodnem.

zanetakovacsova
13. júl 2021

@mamka176 ak Vám to predpísal lekár tak to bude dobré. Aj mne nasadili antibiotika aj Ventolin čo by sa nemal a tu v nemocnici to má každá žena. Lekári vedia čo robia

petamich
13. júl 2021

@mamka176 aha tak to chapem - kazdopadne tiez si myslim, ze je to v poriadku - ja som brala utrogestan preventivne takze mne konkretne v 12tt vysadil, mame ale v terminovkach baby co mali nizky progesteron, spinenie atd. aj vo vyssom stadiu a tiez im to lekar predpisal 😃🙏🏻

nikpa
13. júl 2021

@mamka176 ja som brala utrogestan skoro celé tehu a magnezium je tiež bežné, to som brala asi od 25tt do pôrodu

danielahamar
13. júl 2021

Ja som brala magnézium 6x za deň do posledného dňa pred pôrodom

alena583
13. júl 2021

@mamka176 tiez mi lekar nasadil utrogestan na zaciatku 2. trimestra a ked som si precitala pribalovy letak, nebola som nadsena. Vysvetlil mi to neskor tym, ze je to viac menej preventivne a je to bezpecne, mam si ho davat az do konca 34.tt. Tak verim, ze vie co robi a ze bude vsetko ok 🙏

kkovacovak
13. júl 2021

@mamka176 ja som síce neužívala to čo ty ale inú formu progesteronu asi od 18tt. Mala som divné tlaky na krčok. Magnézium beriem celý čas. Dr povedala že to zaberá na akékoľvek bolesti v maternici lebo ju to ako keby ukľudňuje. Teraz som 21tt a už ho budem vysádzať.

vedvieskto
18. júl 2021

@mamka176 utrogestan sa teraz používa ako prevencia predčasného porodu, v 16.tt spraviť cervikometriu a keď bude nad 35mm, tak kľudne vysadiť

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre