Ustúpili vám v tehotenstve intolerancie?

vuvu163
13. mar 2022

Ahojte, ustúpili vám v tehotenstve intolerancie? Viem, že je to individuálne, len ma zaujímajú vaše skúsenosti, či môžem dúfať a cca v 2.trimestri skúšať niečo viac pridávať do jedálnička, napr. občas šunku, niektoré mliečne výrobky... alebo radšej ani nie. Mam
*celiakiu/s tou samozrejme rátam, že neustupi a treba dodrziavat/
* laktozovu intoleranciu
* kazeinovu intoleranciu
* sójovú intoleranciu
* histamínovú intoleranciu
A netolerujem napr. vaječný bielok, brokolicu, karfiol,... Aj napriek tomu, že podľa vysledkov by som to tolerovať mala... Som v 12 TT od začiatku oveľa viac pociťujem histamin, telo na neho viac reaguje a Daosin akosi prestal úplne fungovať, aj keď dodržiavam veľmi prísnu diétu, no Daosin si dám len raz za čas, ak napr jem večer jedlo, ktoré bolo varené ráno. Ďakujem
A

pondelok01
13. mar 2022

@vuvu163 ja som mala laktozovu intoleranciu dost silnu, pocas tehotenstva sa to zlepsilo, a cca mesiac po porode som zistila, ze je to vyrazne lepsie. Teraz po vyse roku si dam obcas dokonca aj slahacku, a vacsinou bez reakcie, co bolo predtym nepredstavitelne.

vuvu163
autor
13. mar 2022

@pondelok01 wau, super ze ti to aj po pôrode ostalo 🙏❤️

mamina0078
13. mar 2022

Mam inotleranciu na laktorzu,lepok (nie celiakliu/alergiu ale intoleranciu), sacharozu a neustupila ani jedna skôr sa zhorsili a viac som citlivá

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kiki68
13. mar 2022

@vuvu163 kdeze, mne sa v tehu velmi zhorsili. Mam laktozu a tiez problem s lepkom a x dalsimi vecami. Takze tehu jedna dieta, zrazu robilo problemy skoro vsetko zivocisne, pamatam si ako som mohla iba sojovu smotanu do varenia. No, ku koncu sa to malo zlepsilo, po porode asi do 6 mes to islo do normalu

aknamorka22
13. mar 2022

Ja mám potravinové alergie a pred tehu som mala z toho ekzém. Počas tehu úplne zmizol ale po pôrode sa do roka vrátil :( zlepšilo sa mi však trávenie, prestala má páliť záha a zatiaľ sa to nevrátilo 🙂

basska_b
13. mar 2022

V tehu to ustupi a potom po porode zasa zacne 😐

vuvu163
autor
13. mar 2022

@mamina0078 ja tiež zatiaľ viac cítim 😭

greta2017
13. mar 2022

Anooo mam pocit ze moja laktozova intolerancia uz neexistuje. Sama tomu neverim ale je to tak. Pred tehotenstvom som len bezlaktozove veci mohla. V tehotenstve tiez len delakto ale po porode nechapem sama aj ked si dam normalnu pizzu NIC mi nie je. Je to haluz fakt ako to vie zmenit nieco taketo😊

marietaaaa11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vuvu163
autor
14. mar 2022

@marietaaaa11 super, počas tehotenstva sa ti zlepšilo, či po?

marietaaaa11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sykoroka_dizajn
14. mar 2022

Ja na lepok a mlieko a je to v tehu ešte horšie… netolerujem takmer žiadne množstvo…

vuvu163
autor
15. mar 2022

@sykoroka_dizajn 😭😭😭 och

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre