Ureaplazma

misickaminnie12012
10. jún 2023

Ahojte zistili niekomu ureaplasma ? Uz raz mi dala dr tabletky a ze sa to nezlepsilo tak mi dala znova (azitrox).. a citam ze sposobuje neplodnost a predcasne porody potraty.. totiz nam sa nedarilo otehotniet 7 rokov, sme po umelom a min rok som predcasne porodila, o babo sme prisli.. a obavam sa ze ci to nebolo z tej ureaplasma a aby sa to nezopakovalo.. chcem vediet skusenosti ci ste babo donosili :( bojim sa
Dakujem

olivia1425
10. jún 2023

@misickaminnie12012 lieči sa aj partner?

misickaminnie12012
autor
10. jún 2023

@olivia1425 ja som na rizikovom takze sme spolu nemali pohl. styk odkedy som tehotna .. nie nelieci sa lebo len vcera mi dr povedala ze co to vlastne mam aku bakteriu .. a nikdy nic nespomenula az do vcera a ano ze sa ma preloecit aj partner uz viem , ja sa pytam na nieco ine ..

guiseppinka
10. jún 2023

Vysla mi kedysi este davno ureaplazma (12 rokov dozadu asi), vybrala som atb, ale brala som ich dlhsie, plus prelieceny chlap. Mam 3 deti, ziaden potrat, 2 deti narodeny 40+6, najmensi tyzden skor... Aktualne podla cytologie je zrejme vsetko ok, lebo mi nikto nic nevravel na gynde... Drzim palce

83lenka83
10. jún 2023

@misickaminnie12012 zistili mi ureoplazmu a mykoplazm
u v tehotenstve, porodila som mesiac pred termínom. Malý je ok

majinka81
10. jún 2023

@misickaminnie12012 môže byť,ureaplazma narúša imunitu a tá bojuje proti plodu a celkovo tehotenstvu.

elli333
10. jún 2023

Ahoj ,napisala som ti spravu 🙂

2006_1211
10. jún 2023

@83lenka83 ja to isté a mala je tiež ok

daffynko
10. jún 2023

@misickaminnie12012 ahoj mne ties zistili na začiatku tehu velmi som sa bála dostala som.antibiotika ale zatial vsetko ok zajtra zacinam 35t

lubimmisku
11. jún 2023

@misickaminnie12012 mala som v tretom tehu, preliečili ma atb. Mala som bolesti zospodu, tak na to prisli. A potom to cele preslo a pekne som donosila do terminu.
Take iste bolesti som mala v druhom tehu, ale vtedy mi ster nerobili. Porodila som vtedy v 34. tyzdni. Tak predpokladam, ze to bola tiez ureaplasma. Drzim palce

mata0076
11. jún 2023

@misickaminnie12012 ahoj mrzi ma, ze si prisla o babetko ale verim, ze budete rodicmi 😊 rok sme sa snazili sla som do gyn. Zistili mi ureoplazmy a mykoplazmi. Brala som po sebe troje atb dokopy asi 26 dni atb. Manzel sa musel prelecit tiez bral atb. Ziaden sex az po odberoch a ked som bola negat. Asi 2 mesiace ziaden sex. V najblizsiu ovulaciu som zostala tehotna. Uz som nechhodila po bazenoch,virivkach ani manzel. Gyn mi povedal ze to moze sposobit neplpdnost, unik plodovej vody a predcasny porod. Drzim palce 😊

avakona
11. jún 2023

@misickaminnie12012 ahoj, mne diagnostikovali ureaplasmu v novembri, vybrala som ATB ja aj partner a v decembri som otehotnela na prvy pokus. Som v 29tt a zatiaľ bez problémov

misickaminnie12012
autor
11. jún 2023

Dakujem dievcata , ja som teraz 24tt a min rok som v 26tt porodila takze teraz mam strach a este ta ureaplazma do toho nic moc .. jeden prietok slabsi a placenta pri krcku .. 🙏🏻 sa to nejako kopí na mna 😒😞

katus12
12. mar 2024

Ahojte, prosím vás aké ATB ste brali počas tehotenstva na liečbu ureapalzmy?

misickaminnie12012
autor
23. mar 2024

@katus12 ja som nakoniec vybrala asi 10 antibiotik a odlezala som si v nemocnici dokopy asi 3 mesiace .. takze ja si uz toto ani nepametam

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre