Ureaplasma species v tehotenstve

lienka0220
28. aug 2022

Ahojte. Je tu niekto kto mal túto baktériu v tehotenstve a donosiť zdravé bábätko narodené v termíne ? Ja som v 12 týždni tehotenstva. Pri prvom tehotenstve z ktorého mám 3 ročného syna som žiadne takéto problémy nemala. Avšak, minuly rok som otehotnela kde tehotenstvo skončilo nešťastím v 19tt spontánnym potratom ( podľa môjho bývalého gynekológa vraj bezpriciny ) výsledky z pitvy zápal plodových obalov ťažkého stupňa a ascedentná infekcia. Všetko hard grade čiže ťažkého stupňa. V tehotenstve som od 14 týždňa krvacala až mi v 19 odtiekla plodová voda. Mala som infekciu ležala v nemocnici v 14 tt kde mi dal doktor len macmirror a pichali injekcie proti krvacaniu a vraj musím oddychovať. Po potrate má doktor neriešil že príčinu mi už nikto nepovie. Že mohla to byt aj infekcia ale vraj on mi ju preliecim. Až teraz zisťujem že nebola to celkom pravda. Zmenila som gynekologickú, nevedela som o ureaplasme, ale pri kontrole v 10 tt keď mi brala krv brala ster z pošvy a z krčku. Výsledok : ureaplasma na krčku citlivosť 10^4 dala mi hneď summamed vraj hladina je nízka ale že z predchádzajúcej skúsenosti je nutné má liečiť. Plus fluomizin vklady do pošvy a po vkladoch gynoflor preventívne 2x za týždeň. Pozerala som si výsledky z pred minulého roka kde som pred tehotenstvom mala problémy so svrbením a tam vyšla ureoplasma 10^6 vtedy mi to doktor liečil tiež summamedom ale len 2 tabletkám aj to 1x za týždeň a hotovo. Mám pocit že tá ureoplasma môže za predchádzajúci potrat. Momentalne nemám žiadne ťažkosti. Predchádzajúca liečba bola asi nedostačujúca keďže mi doktor liečil ťažkosti až keď sa mi krčok zapálil. A aj to len lokálne pričom mykoplasmu treba liečiť ozaj antibiotikami. Ale veľmi sa bojím v tomto tehotenstve že sa to zopakuje. Beriem to ako zanedbanie zdravotnej starostlivosti bývalého gynekológa že má neliečil po potrate a nemusela som to teraz v tehotenstve riešiť. Chcem sa spýtať nemáte stym niekto skúsenosť ? Že aj keď ste mali ureu ale pri liečbe sa nič vážne nestalo? 🙏 ďakujem za každú odpoveď

akinom0077
28. aug 2022

@lienka0220 S ureaplazmou nie je sranda. Tiez si myslim ze mohla byt pricnou…
Ja som presla ureaplazmou… mala som opakovane vytoky vzdy mi urobil gyn klasicku kultivaciu kde povedal mykoza spolu s bakterialnou infekciou- a prelicil cipkami… Tiez presne tvoj pripad az po zmene gynelologa mi nova lekarka hovori ze nie je mozne aby sa stale opakovali zapali a je potrebne kultivacia - nejaka ina medzibunkovy ster na ureaplazmu mycoplazmu a chlamydiu. Prelicil mna aj partnera 3 x Summamed + Fluomizin a Gynoflor 2 x tyzdenne cely rok… este potom mi dal Mycomax tabletu nakolko 3 balenia atb- summamedu - urobili svoje- mykozu…

lienka0220
autor
28. aug 2022

@akinom0077 ja dúfam že liečba zabrala, a toto tehotenstvo už dopadne dobre keďže predchádzajúce tehotenstvo vôbec nebolo liečenénuž vôbec nie antibiotikami a tam mi zápal už v 14 týždni prešiel na krčok až kým som krvácať z neho nezačala a zápal a baktéria prešla až ku plodu. Aj partner bral teraz summamed aj ja, ale strašne sa bojím dúfam že všetko dopadne dobre 😩

lienka0220
autor
28. aug 2022

@akinom0077 a Vám liečba summamedom zabrala ?

akinom0077
28. aug 2022

@lienka0220 zabrala , ale liecili sme sa obaja.. len presne ako spominam po 3 tyzdnoch antibiotik cele telo bojovalo z rozsiahlou mykozou aj dole… aj celkovo pokozka… hrdlo..

maminatimka
28. aug 2022

@lienka0220

@akinom0077 my sme brali s manželom najprv Doxyhexal 2 tyždne a o 2 mesiace kontrola a bohužial nezabral, potom sme brali sumamed forte ale tak že ono to sa ma brať 24hodín ale my sme mali brať s manželom na 12hodín, čiže extra silna davka /3 pirulky boli/ , mala som aj hnačku ale toto zabralo, odvtedy nič..klop-klop.

lienka0220
autor
28. aug 2022

@maminatimka ja v tehotenstve len summamed. Nevedela som že niečo také mám laik nevie. Teraz mi nová gynekologička na to prišla môj ex gynekológ po potrate žiadne stery vyšetrenia nič. Hrôza. Najradšej by som podala naňho sťažnosť

maminatimka
28. aug 2022

@lienka0220 chodím každy rok na preventívnu a bola som stale čo je zadarmo, ale potom som povedala že teraz dam za čo splatí aspoň niekedy a hned to vyšlo, ten lacný to vôbec neukazuje všetky vysledky, iba tento Liquid Based , tak odvtedy už iba na toto chodím..a liečili sme sa asi pol roka..lebo kontrola bola vždy až o 3 mesiace či zabralo..

lienka0220
autor
28. aug 2022

@maminatimka chodím aj ja, každý rok, a vždy keď hocičo sa mi nezdá naklušem k dr. Ale niesom lekár, lekára by to malo hneď napadnúť. Uvidim dúfam u mna všetko dobre dopadne. Podporujem liečbu aj chlorellou a zeleným jačmeňom od GreenWay 🙏 tiež proti infekciám

maminatimka
28. aug 2022

@lienka0220 inač neviem či z obyčajnych steroch to vyjde, mne povedala že keby sme nedali ten Liquid Based ani doteraz to neviem a potom to tam urobí poriadne šarapaty :-/

akinom0077
28. aug 2022

@maminatimka Liguid base-je cytologia za pripalatok ponukaju ju ako presnejsiu da sa nou odhalit rakovina krcka maternice. Liquid base a vseobecne cytologia nezistuje bakterie infekcie a mykozy.
Gyn robi: 1 cytologiu
2. klasicku kultivaciu z ktorej je mozne zistit mykozu gardanellu streptokoka a pod
3. specialnejsiu kultivaciu- moja lekarka je vola medzibunkovy ster z ktoreho je mozne zistit ureaplazmu mycoplazmu chlamydiu
4. gyn testuje “tzv testovacim pruzkom” len PH
- zial vacsina gyn robi len test na ph pripade raz za cas beznu kultivaciu vela x zial ani to nie

lienka0220
autor
28. aug 2022

@akinom0077 súhlasím, veľa lekárov fláka robotu škoda že je tomu tak… veľa žien potrácajú ako ja vo vyššom štádiu a nevedia prečo pričom jednoduché je prísť na koreň problému. Keby lekári chceli. A to že bežný človek dôveruje lekárom a že robia pre vás všetko. Kým nepríde situácia kedy si uvedomíte že nie

lienka0220
autor
28. aug 2022

@maminatimka mne zobrala ster z krčka maternice, čo som zažila prvýkrát vtehotenstve ani pri synovi som to nezažila . Že preventívne berie každej žene

lienka0220
autor
28. aug 2022

@maminatimka ale vravím že to už nová gynekologička sa takto o mna stará. Predchádzajúci pri ktorom som potratila mi vôbec ster nebral

maminatimka
28. aug 2022

@akinom0077
@lienka0220 ja som vždy mala časte výtoky, popčas tehotenstva stale som mala predpísane polygynax :-/ čiže ja naozaj tam stale chodím a nikdy mi nič nezistila a dala som si praviť ten Liquid Based a bum ureaplazma a aj doktorka aj sestrička povedala že ono to ide aj na HIV aj na všetky vyšetrenia a tak sa to zistilo, že obyčajny ster a kultivacia to neukazuje len ak zoberu ster a ide hned na vyšetrenie na ureu, vtedy ano..ešte sa ma spytali či bola som v saune , na kupalisku, niekde na dovolenke v kupelne, ale vtedy nikde tak som naozaj nevedela odkiaľ to mám , ale môže to byť aj kludne 10 rokov naspäť a vtedy som veru bola aj Egypt aj Tunis.

maminatimka
28. aug 2022

@akinom0077 asi tu špecialnu kultivaciu nikdy nerobila iba obyčajnu..

akinom0077
28. aug 2022

@lienka0220 Presne tak

akinom0077
28. aug 2022

@maminatimka verte mi rozhodne to nemate z tunisu ani egypta 🙂

maminatimka
28. aug 2022

@akinom0077 tak od čoho je to vlastne?

akinom0077
29. aug 2022

@maminatimka
@maminatimka https://www.gynella.com/sk/pojem/ureaplazma/
prenos s bazenov a podobne je malo pravdepodobny, tak povedala aj moja gyn., kludne si pogooglite aj viac, ja som sa tiez gyn pytala na ine moznosti nez styk no dost striktne to zamietla…

henrieta2022
31. aug 2022

Mne ureoplasmu zistili v nemocnici,kde ma poslali z poradne kvoli krcku 0,5cm 😕bola som ok, tak ma chceli poslat domov ale v tom to zistili tak mi dali infuzne antb. Po dobrati som mala ist domov, ale nemala som dostatok plodovej vody takze som isla na akutnu sekciu 30+6. Pocas tehu som mala dve bakterie. Aj to som za nim prisla, ze mam sfarbeny vytok a on este ako vtip povedal, ze ci som citala na modrom konikovi nieco 🙄no necitala som,lebo som bola v praci a zlakla som sa co sa deje😕..a nakoniec tie dve bakterie, na tie mi gynekolog predpisal macmirror, dobrala som ich a bolo vsetko ok. Neviem ci sa predcasny porod moze ta ureoplasma, nikde to nemam napisane. Malicka to nechytila🙏a nedostatok plodovej vody nebol nahle, mne po kvapkách voda odchadzala, co je tiez divne. Doteraz neviem co sa stalo a z coho to bolo😥

lienka0220
autor
1. sep 2022

@henrieta2022 mne vôbec neliecil ureaplasmu ubohy macmiror mi dali a na to treba už antibiotika. A druhá vec je že mne sa z toho 14 týždni zapálil krčok vtedy som ešte nevedela o ureaplasme a začala som krvácať a ten zápal prešiel na celé plodove obaly ktoré praskli a v 19 týždni mi odtiekla kompletne voda

akinom0077
1. sep 2022

@lienka0220 tak to je smutne ako lekari zanedbavaju liecbu a vysetrenia

lienka0220
autor
1. sep 2022

@akinom0077 veď v deň keď mi odtiekla voda stym ze masívne krvacam a šla som na pohotovosť tak že to je v mojom prípade vraj normálne a o tri dni som už musela porodiť. Áno lekári strašne zanedbávajú, veľmi sa bojím aj c tomto tehotenstve ale snažím sa šetriť aj keď nemusím ale radšej

akinom0077
2. sep 2022

@lienka0220 drzim palce aby tehu dopadlo dobre,

daffynko
25. jan 2023

@lienka0220 ahoj ako si dopadla ? Ja som bola dnes u dr a pred vianocami som mala slaby hnedy vytok minimum tak mi brala ster a vysla mi ta ureaplasma 10^4 dostala som atb.sumamed a gynofor na vkladanie velmi sa bojim o miminko ties mam za sebou jeden potrat v 17tt z nezistenych príčin .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre