Upchatý nos a stekanie číreho hlienu

ivana6688
30. mar 2019

Ahojte tehulky alebo už aj maminky, prosím o radu ak niektorá z vás mala rovnaký problém ako ja, som v 31.tt a dosť často sa mi upchava nos, stále kycham a keď sa mi odpcha nos tak sa nemôžem dosmrkat a nonstop mi steká číry sopeľ do hrdla, ktorý musím stále doslova vychrchliavat z čoho má už boli bruško, čiže stále ho napínam a mne je z toho na vracanie lebo tie hlieny sa mi naťahujú po ústach a po hrdle. Vedeli by ste mi poradiť co na to?

pauli_cka
30. mar 2019

Ahoj, nápodobne, ja začínam 31.tt a som chorá celé tehotenstvo. Hlieny som nemala až teraz posledné dni ma to trápi. Upchatý nos ale nedá sa smrkať, stekajúce hlieny, kašeľ hrozný atď. Doktorka mi na to najprv nedala nič, ale po 2 týždňoch môjho zúfalstva som jej volala a povedala, že si môžem kúpiť Solmucol. Je to taký prášok čo sa rozpustí vo vode a veľmi dobre rozpúšťa hlieny. Konečne som sa mohla vysmrkat a už mi je lepšie i keď stále ma to drží. ALE... Tento liek nie je velmi vhodny v tehotenstve, pise sa to v letaciku,spomenula som to doktorke, ale ta povedala,ze ho predpisujú aj gynekologovia ked naozaj treba. Ja si ho teda davam, ale v minimalnom množstve. Nie odporúčané 3 sáčky, ale iba 1 denne. Vyskúšaj,drzim palce

ivana6688
autor
31. mar 2019

@pauli_cka a teraz potom solmucole tu nestekaju hlieny? Lebo mňa hrdlo vôbec neboli len to ze mi stále steká číry sopeľ do hrdla a to sa tam lepí 😔 a musím to stále vypluvat tak po dome chodím s pohárom

katarinakasakova80
31. mar 2019

@ivana6688 solmukol je na rozpustenie hlienov v prieduskach aby sa lahko vykasliaval...možno treba len čistú morskú vodu do nosa ,alebo vincentku spray do nosa ...a kloktat slanou vodou...

ivana6688
autor
31. mar 2019

@katarinakasakova80 to všetko už mám odskúšané a nič nepomohlo ja to už mám 5 mesiacov 😪 tak som vyskúšala veľa vecí ale teraz už čím ďalej mam väčšie brusko tak je to veľká záťaž naň, a ma potom boli 😪

katarinakasakova80
31. mar 2019

Tiez som s tym bojovala cele tehotenstvo a pomáhal mi len mar na to aby som mohla dýchať v podstate nic ine sa ani nesmie pocas tehotenstva ale uplne to prešlo až po pôrode...😉

pauli_cka
31. mar 2019

@ivana6688 nestekaju,uz mi to viac-menej preslo

kvetinkaseveru
31. mar 2019

@ivana6688 Na akekolvek problemy s upchatym nosom alebo problemami s nadchou mam super skusenost s Nasendusche (konvicka do nosa). Je to na systeme jednou dierkou voda dnu, druhou von. Ma to byt izotonicky roztok a nie cista voda, aby odpuchla sliznica. Chce to troska cviku, ale je to super, ziadna chemia a nostek pekne priechodny aj dutiny vycistene. Odporucam napr. znacku Emser ku ktorej sa daju kupit uz aj sacky so solou, ktore su navazene priamo pre objem konvicky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre