Upchaté dutiny a chrípka v 10. týždni

henriett11
9. dec 2020

Ahojte,
Neviete mi niekto poradiť? Zufala som uz...od nedele som chorá "ako pes" kycham ,kaslem ,upchate dutiny... bohužiaľ som zacala trosku krvacat - zrejme od toho kaslu,ze som namahala viac brušnú stenu,aspon to povedala doktorka. sontrolovala ma- vraj vsetko ok, a ze to prejde...na otazku co si mam dat na tuto chripku,ze nech vydrzim a max jeden paralen za týždeň a s morskou soloy vyplachovat. Dnes je uz 5-ty den a vsetko mi steka, a ťažko sa mi dýcha, vobec mi nieje lepšie 😔😔. Viem ze sa nemaju v prvom trimestri uzivat ziadne lieky,ale ja to asi takto nedám 😭 neviem co mam robit, poraďte prosim...

lienka.7
9. dec 2020

@henriett11 naparovanie nad slanou vodou si neskusala? Obklady zo svedskych kvapiek na dutiny?

wejuska7910
9. dec 2020

Paralen mozes kludne aj dva za den, kalciovy sirup aj nasivin detsky do nosa plus na cmulanie pastilky

arabellka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ckatka
9. dec 2020

Nájdi si olej Air od Doterry. Natierať, inhalovat. Drzim palce ja som mala.na začiatku tehotenstva pľúcne chlamydie a teda mala.som co.robit...

henriett11
autor
9. dec 2020

@lienka.7 naparovanie ano,pomoze mi to tak na dve hodiny a potom opat vsetko zanesene,hlava ma z toho boli😐 o obkladoch zo švédskych kvapiek som este nepocula.kupim normálne v lekarni?

henriett11
autor
9. dec 2020

@wejuska7910 ďakujem 💞

henriett11
autor
9. dec 2020

@arabellka1 ano, kludne

henriett11
autor
9. dec 2020

@ckatka uf...a zvladla si to za pomoci toho oleja ?

lienka.7
9. dec 2020

@henriett11 ano v lekarni svedske kvapky a vatu. Natries si celo kremom (nivea marina a pod.) das na vatu kvapky, prilozis na celo a das na to sacik este (kvoli spareniu) a previazes plienkou... ja som v tom aj spavala... 👌
A mne praveze naparovanie pomahalo... aj kazdu hodinu som skusala... a tiez paralen som si davala v pohode 2x denne. Ten tehotensky 😁

ckatka
9. dec 2020

@henriett11 áno. A ešte preplachy nosa slanou vodou s kvapkou Ravintsary (to je okej proti vírusom silný). Vybrala.som len jedno balenie Sumamedu na začiatku a potom som zistila.ze som tehotná tak už nič.

henriett11
autor
9. dec 2020

@lienka.7 och dakujem..tak budem skúšať,ine mi asi nezostáva 😃 ďakujem ešte raz

andreal1
9. dec 2020

Naparovnie, cibulovy caj, steirmar do nosa.

henriett11
autor
9. dec 2020

@andreal1 ďakujem, noo toto robím a nepomáha 🤔
Ale vazim si tvoju radu, este raz ďakujem

janinah
9. dec 2020

Podla popisu je namieste covid test...na dutiny suché teplo,teda solux alebo nahriata soľ v bavlnenej ponožke a kvapky do nosa ,morská voda bude málo.Ak sú sople žlté či zelené,tak treba orl vyš. a príp ATB aspon lokálne,to zváži dr.....bylinkové veci a naparovaie môže stav zhoršiť.....inhalácia má význam pri zdrav. probléme od hlasiviek dolu na priedušky,čo nie je tvoj prípad....nie som laik.

henriett11
autor
10. dec 2020

@janinah covid test mam negatívny to som sla spraviť hned na začiatku...sople mam zatial bez farby a pouzivam suche teplo...😔Idem este raz k doktorovi,zw ci nieco nevymysli...

emuemu
10. dec 2020

@henriett11 Normálne Nasivin pre dospelých 4x denne do vypusteného nosa (resorbcia je minimálna), preplachy slanym roztokom čím častejšie tým lepšie, paralen pri bolesti alebo horúčke, sinupret tbl. Alebo sirup...ak neprejde, tak atb -Augmentin (ak nie je alergia na pnc).

emuemu
10. dec 2020

Vycisteneho, nie vypusteného ;)

janinah
10. dec 2020

@henriett11 pamycon kv .do nosa môžete.ak bude treba

henriett11
autor
11. dec 2020

Ďakujem vam všetkým ❤️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre