Únava v tehotenstve

2. jan 2023

Ahojte, som na úplnom začiatku tehotenstva. Zázrak, že vôbec o ňom už vôbec viem. Cca 4tt. Avšak práve fakt, že som neskutočne unavená ma donútil spraviť si test.
Naozaj nič nevládzem. Ráno som bola u lekárky, okolo druhej som došla domov a spala do piatej. Od piatej sa len motám, z gauča do postele, z postele na gauč.Je to normálne? Je to moje prvé tehotenstvo a i keď som čítala o únave v tehotenstve, nemyslela som si, že až takáto 😅

aaadkaaa
2. jan 2023

Je to normalne...ja som mala pocit, ze mam narkolepsiu😅

ka.jo.
2. jan 2023

☺️je to normálne... U mňa to bol vždy jeden z prvých príznakov, že som zaspala aj na oslave, mňa prekvapilo aká som zadychana už teraz a že mi je často zimaaa... Stále hľadám či už niekto vytvoril skupinu na september 23, tam už to môžeme zdieľať spoločne.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
silceb
2. jan 2023

Je to normálne. Mala som únavu aj pri prvom a teraz pri druhom to je extrém 🙈 už som v 15tt a unavená som dokopy nebola asi týždeň 😁 doobeda som ok a potom už od jednej len ležím, posedávam a čakám na večer kedy môžem ísť spať konečne a prespím aj 12hod 😁

petronellla87
2. jan 2023

Mne trvala extremna unava az do siedmeho mesiaca🥴

stannkal
2. jan 2023

Aj mne začali takéto príznaky už koncom 4tt, telo môže reagovať na tehotenské hormóny aj takto citlivo.

svetlonos
3. jan 2023

Ahoj 🙂
ja som bola nakoniec rada, ze do prace nechodim. Rano som vstala od hladu, najedla sa, wc a znova spat do obeda. Obed pomotaöa som sa a do postele. Zobudila sa o 17:00 a max o 21:00 uz znova spala. To boli take extremne dva tyzdne. Potom leosie ale trvalo to cele prve 3 mesiace. Pri druhom som myslela, ze to je z choroby 😁

malacibulka
4. jan 2023

Neviem ako som vydrzala v robote tie prve tyzdne. O pol piatej som rovno zalahla a spala do osmej. Prekusla som daco a zase spat do rana.

hsjdudhdbd
4. jan 2023

Ja som takuto unavu mavala asi prve tri mesiace tehotenstva stale som spala a citils som sa vecer ked som lahsla do postele ako po dobrej dvanastke 😁

zuzuliennka1
4. jan 2023

mali sme to asi kazda 🙂 ja som bola od zac. tehotenstva doma a tie prve tyzdne som v podstate od unavy len spala - vstavala som len na wc, nieco zjest, vypit trochu coly a spat.
poobede som si zdriemla kludne aj okolo 17:00 a o 20:00 ma zas vyplo 🙂
prejde to 🙂

maryetta
4. jan 2023

Ja som bola tak unavena v druhom tehotenstve. Okrem toho že mi bolo zle… ale ta unava ma normalne vytacala. Nervozna som bola sama a seba.

poslednepogo
4. jan 2023

Áno presne po 12.týždni mi to prešlo..🙂 a vtedy mi začalo aj normálne chutiť jesť, dovtedy najradšej ovocie, zelenina

maris5
4. jan 2023

Moje prve tri mesiace vyzerali takto: rano som vstala isla do prace, poobede som prisla domov, lahla a spala, rano som vstala isla do prace a takto dookola.
Moja kolegyna mi povedala, ze nic nevydrzim a len sa stazujem ze som unavena. Az do momentu ked o mesiac bola tehotna aj ona a mala rovnaky kolobeh. 😀

mamina87
18. okt 2023

@petronellla87 tak to si ma nepotešila 🤣

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre