Únava a vyčerpanie v tehotenstve

1. feb 2024

Som 26.tt a som strašne unavená a vyčerpaná, pretože strašne zle v noci spím. Dnes som sa ale preľakala a napadlo mi, keď som si čítala rôzne články, či to nemôžem mať z nedostatku železa. Na odbere som bola pred 3 týždňami, včera na poradni mi lekárka povedala, že všetko je v poriadku, krvný obraz je ok. Týmito stavmi trpím asi 2.týždeň. Mohlo sa to tak rapidne zmeniť týždeň po odberoch? Mám stresovať alebo ide len o únavu z nespavosti? Preventívne si asi nasadím prírodných pomocníkov a skúsim doplniť železo cez stravu, šťavy.Vďaka.

cookie29
1. feb 2024

Mohlo sa to rapidne zhorsit po citani clankov 😉 Najlepsia terapia by bola nepozorovat sa prilis a podobne clanky nehladat. Ale zelezo zvykne v tehotenstve klesat, ale nie rapidne. A nespavost tiez patri k tehotenstvu. Telo sa pripravuje na porod, aj ked je to typickejsie v 3. trimestri, je fakt ze ja som pri oboch tehu vecer padala na hubu ale rano o 2 sedela v obyvacke s knihou, lebo som nevedela spat...

autor
1. feb 2024

@cookie29 tiež mám inak pocit, že po prečítaní článkov som na odvoz sanitkou🙈😂 zn.: prvorodička😅
Ďakujem!🙂 Asi to bude naozaj únavou, presne ako píšeš, som hotová totálne unavená, potrebujem straašne spánok, ale keď si ľahnem, tak neviem absolutne zaspať🙈 pomohlo ti na to niečo? Asi len porodiť, že?😅

autor
1. feb 2024

@cookie29 inak o týždeň začínam 7.mesiac, takže to s tým blížiacim sa 3. trimestrom aj prichádza😅

cookie29
1. feb 2024

si robis prdel? 🙂 Porodit? A potom sa Ti bude chciet spat +++ a take male zlate vonave uvrestane Ti to nedovoli 🙂 nie som si ista, ze v tomto pripade je porod riesenim 🙂

autor
1. feb 2024

@cookie29 😂😂 to verím, to je pravda, ale myslela som to tak, že do konca tehu to už asi inak nebude, že? Že to nebolo v tehu len dočasné😂 na to malé voňavé sa veľmi tešim, aj keď si uvedomujeme plne, že to bude určite náročné tie začiatky🙏

ivangeline
1. feb 2024

Budu aj lepsie dni,aj horsie dni.

vkatush
1. feb 2024

Ide o začínajúci tretí trimester. Ja som druhý mala kopu energie, zvládala som nemožné. Ale prvý a tretí som potrebovala šlofík, niekedy aj dva za deň 😂 a najhoršie bolo, keď posledný mesiac mi bolo non-stop na vracanie zo záhy, nevedela som si nijak nájsť polohu, zaspať, ale unavená riadne.

Je to sranda, ale treba to brať pozitívne. Bude pravdepodobne horšie, keď sa malé narodí 😂😂

melany_y
1. feb 2024

Čaute ženy pripnem sa 🙂 ja som v 25 týždni, nemáte alebo nemali ste tieto dni extrémne bolesti žalúdka brucha ? Ja už sa bojím normál ci to není nejaký zápal slepaku alebo niečo tráviace. Bolí takto tehotenstvo? 😃

cookie29
1. feb 2024

@autorka ja len ze potom si mozno este povies, ze ako si sa cez tehu fantasticky vyspala aj ked len na pol oka... a mozno budes mat stastie a uzlicek bude spachtos 🙂

luckajozko21
1. feb 2024

@cookie29 vobec to tak nemusi byt, ja som trpela od zaciatku 2.trimestra az po koniec nespavostou. Narodilo sa mi dieta, ktore spachtos nie je doteraz. Ale po narodeni ked sme pospali tie 2-2.5hodinovky v noci spolu .... to bol pre mna ako wellness pobyt po mesiacoch nespania. Cize ja som sa fantasticky vyspala az pri babu s kolikami a kojenim :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre