Tvrdnutie bruška v 28. týždni

22ivanka22
12. dec 2014

Ahojte. Nájde sa tu niektorá, ktorá má takýto problém? Som v 28 týždni a museli ma hospitalizovať kvôli tvrdnutie a bolestiam bruška. Neviem ako dlho budem v nemocnici,zatiaľ mi nikto nič dokopy nepovedal. Bojím sa, že malinké budú musieť vybrať už teraz, lebo doktorka hovorila o nejakých inj. ktoré pomôžu bábätku k rýchlejšiemu vývinu pľúc.
Vie mi niekto poradiť, alebo je tu niekto , kto má takú skúsenosť?
Ďakujem

trgypadl
12. dec 2014

@22ivanka22 ahoj...aj sa otvaras,ci Ti len tvrdne brusko???

miysa
12. dec 2014

Ahoj, ked som cakala dcerku rom mala rovnaky problem. 3 tyzdne v nemocnoci, magnezium do zili a ine lieky, tiez som vybrala tie injekcie . Pokial nemas iny problem k tomu - skrateny krcok, neotvaras sa a pod. nechaju ta "oddychnut" /ked sa to da tak nazvat v nemocnici/ a potom ta pustia domov. Po nemocnici som brala zvysene Magne B6. No a malej sa nakoniec nechcelo prist medzi nas 🙂 az tyzden po termine 🙂
Drzim prsty 🙂

meliska
12. dec 2014

Ahoj, hlavne pokoj. Pokial sa neotvaras, krcok sa neskracuje tak je to dobre. Nadopuju ta magneziom. Ja som pri synovi tvrdla od 27tt, krcok sa mi skratil a bola som otvorena na 1 prst. Hrozil mi porod kazdy den. Prelezala som zbytok tehu a nakoniec mi porod museli vyvolavat 40tt+3 😀 lebo som bola otvorena ja brana ale kontrakcie ziadne. 😉 Drz sa a snaz sa mysliet pozitivne.

22ivanka22
autor
12. dec 2014

@trgypadl Nie neotváram, chválabohu. Som zatvorená, ale mám placentu centralis previa. Čiže veľmi nízko

trgypadl
12. dec 2014

@22ivanka22 no dolezite je,ze sa neotvaras.neboj daju liecbu iv a bude vaetko ok.hlavne dodrziavaj kludovy rezim,nohy hore

evitka83
12. dec 2014

@22ivanka22 ja som mala tento problem od 20tt az do konca tehu. Ja som mala brucho tvrde skoro stale. Brala som konske davky magnezia a guajacuran na toto. Doma s vylozenymi a rodila som az v termine. Zavisi ci ti tvrdne a zostane tvrde, alebo su to ako kontrakcie/ krce.. Ze stvrdne a po chvili povoli...

lunnita
12. dec 2014

@22ivanka22 a ako casto ti tvrdne? mne tiez tvrdne od 27, ale nie je to nic vynimocne tak do 10krat za den

danieli
12. dec 2014

Mne začalo tvrdnut bruško v 25 tt, injekcie na plucka, magnezium snáď litre a litre, infuzny gynipral, vydržali sme do 37/2, zázrakom, pokial cítiš rozdiel po podaní liekov a bruško sa aspon na chvíľu upokojí, zvládnete to, ja som mala nepretržite kontrakcie (tvrdnutie) bez bolesti, po gyniprale som cítila trosku zlepšenie, ale ako končila dávka tvrdnutie silnelo, používa sa aj salbutamol a isoptin namiesto gynipralu - mne vsak táto kombinácia nezaberala, v nemocnici som bola do pôrodu, ale často sa stáva, ze pokial brusko tvrdne sem tam do nejakých 30 krát za den a neotváras sa môžeš pokojne oddychovať aj doma a po pár dňoch ta pustia, mne brusko tvrdlo každých cca 5 minút domov som teda nesmela ani náhodou a začala som sa od 30 tt otvárať, no celé zle, ale dali sme, ak by si mala nejaké otázky kľudne napis

safranca15
13. dec 2014

Ja nemam skusenost ale mam kamaratku ktora mala takyto problem a zacala sa aj otvarat davali jej kortikoidi na vyvoj pluc a mala kludovy rezim musela zvacsa lezat nechali ju do 36tyzdna v nemocnici a ked sa to ustalilo pustili ju domov doma mala tiez kludovy rezim lrbo stale hrozilo ze predcasne porodi nakoniec porodila v termine

alcinkap
13. dec 2014

Ja som sa kvoli tvrdnutiu bruska a skracovaniu krcka vratila pred tyzdnom z nemocnice. Nic mi tam take nedavali, len som lezala, brala magnezium a nejaky sirupek (tak to nazvali), aby mi brucho netvrdlo. Ale priznavam, ze ja som ani nevedela, ze mi tvrdne. Krcok mm skrateny na 2,6 cm a jem 4 krat denne magnezium a lezim cely den (mam vyssie nohy polozene). Bojim sa, ale pre prcka vydrzim. Drzim moc palce ....

alcinkap
13. dec 2014

@lunnita
Mne primar povedal, ze o tvrdnutie tak cca 10 krat denne je ok. To maternica trenuje ci take nieco.

22ivanka22
autor
13. dec 2014

@lunnita No mne stvrdne a ostane. Hlevne v podbrušku je tvrdé stále, asi kvôli tomu, že mám veľmi nízko placentu. Malinké ani nemá miesto, aby mohlo byť dole, stále sa len drží okolo pupka a nad ním.

22ivanka22
autor
13. dec 2014

@alcinkap a v ktorom si týždni? Ja hádam, že ma pustia domov čím skôr. nechcem tu tráviť sviatky. A tebe držím pršteky, aby ste to potiahli čo najďalej, najlepšie až do konca

dollynkaa
13. dec 2014

@22ivanka22 ja som to mala v 20tt sj trochu krvacania bola som v nemocke par dni.potom nasli hematom.pomohlo magnezium na tvrdnutie a bolesti.drz sa

alcinkap
13. dec 2014

@22ivanka22
Teraz som 29+2 ... lezala som v nemocnici, ked som bola 27+5 ci tak nejako.
Treba dodrziavat to co kazu, aj ked to nie je lahke ... nakolko nemam este vobec nic pre prcka kupene, ale tak nejako zvladneme 🙂. Vsetci okolo pomahaju ako sa da ... chodim len do kupelne, najest sa a pripadne k lekarovi. Drzim moc palce ... chodis tam aj na monitor? Co ti davaju?

22ivanka22
autor
13. dec 2014

@alcinkap Monitor mi dali akurát pri prijímaní a teraz len chodí sestrička ráno a večer chvíľku popočúvať srdiečko. Davajú mi Magnézium s niečim zmiešaný a železo. Inak nič. A stále ležať. Mám dovolené ísť akurát na Wc, nikam inam.

alcinkap
13. dec 2014

@22ivanka22
Ja som chodila na monitor kazdy den. Mohla som chodit aj normalne sa najest do jedalne ... tak kazda sme ina, ale snad to dotiahneme do uspesneho konca 🙂 termjn mas kedy?

22ivanka22
autor
13. dec 2014

@alcinkap Termín máme až 9.3. , ale keďže mám veľmi nízko tú placentu, tak asi niekedy v polovici februára. Nechcú to ťahať až do marca, neviem prečo. A fakt sme každá iná a pritom rovnaký problém

alcinkap
13. dec 2014

@22ivanka22
Ja mam 26.2., ale som zvedava ci to dotiahnem az k tmu datumu. Snad ano 🙂 uz ti aj lekari v nemocnici niecoviacej povedali?

seahorse27
13. dec 2014

@22ivanka22 Ahoj. Mne tvrdlo brucho od 29.tt, mala som otvoreny krcok na 1 prst. ale neskracoval sa. Aj ked pri pohmatovom vystereni sa im vzdy zdalo, ze je skrateny, na sone sa ukazalo, ze nie...Brucho mi tvrdlo aj 30x za den, bolo to bezbolestne. V nemocnici som stravila 8 dni, davali mi magneziove infuzky asi prve 2 dni, potom len tabletky 3x denne. Tiez som brala sirup Ventolin (salbutamol), k tomu Isoptin proti tachykardii, ktoru salbutamol sposobuje. Tuto kombinaciu som potom brala aj doma a mala som kludovy rezim az do ukonceneho 36.tt, vtedy som aj vysadila Ventolin+Isoptin, magnezko som brala nadalej. Inak v nemocke mi robili monitor 2x denne. Porodila som v ukoncenom 37.tt. Treba byt v klude a dodziavat liecbu a bude to ok 🙂 Drzim palce.

evelin89
13. dec 2014

Ak sa Vas mozem spytat tvrdlo Vam brucho ked ste nieco robili? Pri dlhsej chodzy alebo aj ked ste lezali?

pastorkova
13. dec 2014

Mne tvrdne brusko uz dlho teraz som v 35tt, tvrdne mi aj ked som v klude , aj ked sa pohybujem, isla som pre istotu gynekologovi., povedal ze vsetko je v poriadku, ze som neni otvorena este, krcok mam uzavrety, nemam sa coho bat, hned som ostala kludnejsia 🙂

alcinkap
14. dec 2014

@evelin89
Ja som ani nevedela, ze mi tvrdne. To mi az v nemocnici zaznamenal ten monitor. Teraz, ked som doma tak uz to trocha rozoznam. A tvrdne mi aj ked lezim na chrbte, ked lezim na boku necitim nic. Ale uzivam magnezium 4xdenne, tak to asi pomaha.

seahorse27
16. dec 2014

@evelin89 Mne tvrdlo najskor len vtedy, ked som sa postavila a zacala chodit. Mala som pocit, ze vtedy je non-stop tvrde. Ked som si sadla alebo lahla, tak to povolilo. Asi o 2 dni mi vsak zacalo tvrdnut aj v sede a v lahu a to som uz bezala k lekarovi a odtial rovno do nemocnice. Takto mi to ostalo az do porodu, tvrdlo aj v klude vela krat za den :/

kamanima
17. dec 2014

mne brucho začalo tvrdnúť v 27.tt. lekár zistil, že mi mäkne krčok, ležala som 2 týždne doma, ale nepomohlo, krčok sa aj tak začal skracovať. v 29. tt, som bola hospitalizovaná pre hroziaci predčasný pôrod. ležala som v nemocnici do 35. tt. užívala som magnézium. pichajú sa kortikoidy, aby dieťa mohlo byť predčasne porodené a nemalo problém s nevyvinutými pľúcami. mne ich nepichali.

tanickaskorokubikova
17. dec 2014

@22ivanka22 Ahoj aj ja som mala nízko placentu bola som kvôli tomu PN ale postupne sa mi dvíhala. Tvrdnutie som mala od 20 tt vkuse každý deň dokonca mi pri jednom utz doktor povedal že som mala aj kontrakciu. Brala som magnézium a mala nariadený kľúčový režim. V 35tt sa mi začal skracovať krčok a rodila som 37+4tt takže všetko dobre dopadlo 🙂 Držím palce nech je to aj u teba tak

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre