Tvrdnutie bruška v 22. týždni

19. júl 2023

Ahojte, som 21+3tt a mam pocit akoby mi tvrdlo brucho. Neviem aky by to mal byt pocit, ale ked lezim sedim brusko je na dotyk makke, ale ked sa postavim a trosku prejdem hned stvrdne, aj to nie tak zeby som vobec prst nevopchala. Nemam nejake silne bolesti alebo krce, okrem nafuknutia. Neviem ci to je v poriadku, ze stale ked sa postavim hned stvrdne, mam pocit akoby bolo velmi tazke a tahalo ma dolu, take napnute. Nemate s tym niektora skusenosti? Dakujem.

lorin29
19. júl 2023

Ak pociťuješ tvrdnutie treba povedať gyn a nasadí magnézium (ja som mala magnerot)

autor
19. júl 2023

@lorin29 uzivam magnosolv

lorin29
19. júl 2023

A vyšetrenia na gynekológii sú v poriadku? Aj krcok?

autor
19. júl 2023

@lorin29 bola som minuly tyzden ale krcok nekontrolovala.. teraz mam ist az o 3 tyzdne

zuzi0911
19. júl 2023

Určite ísť k dr,môžeš sa otvárať

ropucha6
19. júl 2023

Hlavne sa moc nenamahaj a nezohybaj, ak uz teraz ti tvrdne brucho. Urcite spomen doktorke.

lorin29
19. júl 2023

Treba určite krcock skontrolovat

autor
19. júl 2023

No tak budem musiet ist.. mne to je divne, ze stale len ked vstanem tak citim take tazke brucho ani neviem ci to je tvrdnutie ci nie..

rebrambora
19. júl 2023

Uz druhe tehotenstvo to mam tak, babo sa hybe, preto je brusko do spica alebo tvrde.
Kazdopadne opytaj sa lekara, ak sa bojis.

autor
19. júl 2023

@rebrambora vazne? Tiez mas pocit, ze mas take tazke brucho?

rebrambora
19. júl 2023

Ano, uplne akokeby vodnate niekedy, ale vravim, ono ked sa otaca, tak ztvrdne.

hanaxxx
19. júl 2023

Mne tiez zacalo brucho tvrdnut tak skoro, davala som si maximalne davky magnezia, ale nemala som pocit, ze by mi to pomahalo. Tiez som robila minimum fyzicky. Raz som skoncila aj na pohotovosti, tam mi dali aj magnezium v infuzii. Dolezite ale je, v akom stave mas krcok, tak zbehni k lekarke

autor
19. júl 2023

Ja ani neviem ci to je tvrdnutie.. skor taky tlak.. pri tvrdnuti by mali byt aj tie stahy a na par sekund a potom prestane.. a ja citim stale ten tlak ked stojim

lorin29
19. júl 2023

Nemusia byť stahy... Ja som mala tvrdnutie +kŕče celé tehotenstvo a stahy až na konci

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre