Tvrdnutie bruška v 20. týždni

9. júl 2021

Ahojte, ako to rozoznam od toho ked sa maly pučí?
Som 19+4tt.
Mne sa tak 1-2x za den puci, inak pohyby malicko este citim. Citala som tu niekde ze to moze byt tvrdnutie. Pri tvrdnuti citit aj pulz?
Vyduje sa mi taka guca jak dva mensie pomarance a tam to mam na bruchu len kozu (slaninu) a podtym tvrde, a taky tlak, zvytok brucha makky, aj dole smerom aj po stranach aj hore. To sa puci, ze? Trva to tak pol minuty, potom bublinky a uz mam brucho makke. Mam to len ked lezim na chrbte.
Minule tehotenstvo som to tusim nemala a ked som si myslela ze mi tvrdne brucho, raz priamo na poradni mi dr vravel ze to nie je tvrdnutie co som akurat mala, ze to sa preguluje maly 🤣🤷.. tak ja neviem. Ani poslickov som nemala. Len som zrazu porodila 😂👶.
Tak jak to rozoznam? Ci sa puci ci nepuci ci mi tvrdne brucho?

petamich
9. júl 2021

tvrdnutie brucha je, ked ti zrazu stvrdne cele brucho ma chvilu az je to neprijemne a puci sa, ked zrazu sa ti niekde vyduje, ze vidis napr. kopcek alebo kusok brucha je tvrdsi ale zvysok nie

ja som v 40tt a takmer vobec mi netvrdne, len sa puci statocne zadkom 🙂

autor
9. júl 2021

@petamich no stvrdne len kusok taky podlhovasty pod pupkom, zvytok bruska mam makky... ale je to taky neprijemny tlak

nikusssik
9. júl 2021

Ahojte, ja som v 19 tt a uz sa mi dva krat stalo ze mi stvrdlo brusko ale len na pravej strane. Je to este v poriadku? Hnef som si nasadila magnezium a samozrejme ze sa velmi bojim :(

petamich
9. júl 2021

autorka: to bude skor to pucenie si myslim 🙂

petamich
9. júl 2021

@nikusssik tvrdnutie bruska zoparkrat za den je uplne v poriadku, urcite sa kvoli tomu netreba stresovat ani nasadzovat konske davky magnezia 🙂

autor
9. júl 2021

@petamich ja tiez dufam, lebo vzdy to skonci takym akoby sa pomrvil
dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre