Tvrdnutie brucha - vysoká intenzita

nyteshade
14. aug 2017

Ahojte žienky, momentálne moja doktorka už neordinuje dnes, tak skúsim tu. Som v 29 týždni a tvrdne mi brucho, najskôr, asi mesiac dozadu, to bolo tak raz za hodinku, na pár sekund tvrdšia ,,hrča" väčšinou na ľavej strane. No teraz mi tvrdne brucho stále, pri chodzi, v práci, aj ked sedím, aj 3 -4 x za polhodinu, uplne mi až vystúpi na určitom mieste, vidno to aj na pohlad a začínam mať strach, či je to vôbec ešte normálne a čo mi hrozí. Ked som doktorke spomenula poslíčkov (neviem ale, či je to ono) tak povedala že to ešte nie že na to je čas. Myslela som si, že to sa malý vypúča nejak riťkou alebo čo, no už neviem čo si o tom myslieť.K doktorke som objednaná na 23.8 no dovtedy sa zbláznim asi. Niekto skúsenosti s tým má? Dakujem

ankare
14. aug 2017

Podľa Tvojho opisu sa mi zdá, ze je to vypucanie bábätka. Keď máš na jednom mieste akoby hrcu a citis tlak.
Keď tvrdne brucho, je celé ako kameň. Aj naspodku brucha. Celé brucho je v kŕči.

svetlana35
14. aug 2017

@nyteshade ahoj, ja to mam tiez a idem v stredu na poradnu. Zatial kludovy rezim a lezim tak uvidime hadam bude vsetko ok

mell_j
14. aug 2017

Tak ako piše
@ankare je to pravdepodobne pucenie bábätka a to je v poriadku 🙂 tvrdnutia brucha je uplna Ina vec celé ti ztuhne ako kŕč

renulka111
14. aug 2017

No ja si nemyslim ze je to pucenie babatka. Podla mna sa babatka nepucia tak casto. Ak mas podozrenie ze ti tvrdne brusko a je to aj 4x za pol hodku ja by som to riesila pohotovostou. Urcite kludovy rezim a magneziove tablety.

majkam6
14. aug 2017

mne tvrdlo brucho pocas oboch tehotenstiev.mudr mi dsl len magne B6,sle zase som oba porodila skor.prve v 37 tyzdni a druhe v 35.hlavne nerob paniku,ked mas vrlky stravh,chod ns pohotovost

nika898
15. aug 2017

@nyteshade ja som toto mala pri prvom tehu a to sa mi maly vypycal ritkou do brucha ako keby sa natahoval. Mozes mat aj tvrdnutie bruska ale to ako ti pisu maminky vyssie je iny pocit. Brusko je tvrde ako kamen a cele ale ani to nemusia byt poslickovia ja som bola na pasoch ked mi takto stvrdlo brusko a nejavilo sa to ako kontrakcie. Takze klud a ak chces tak si davaj 2x denne magnezium, stimuluje to cinost maternice 😉

zuzadula
15. aug 2017

Maternica a bábätko sú veľmi späté a krásne spolupracujú. Maternica je veľmi vnímavý sval a veľmi intenzívne u niekoho reaguje na pohyby dieťatka, na jeho dotyky končatinami. Dieťa je v tomto štádiu veľmi aktívne, je to malý prieskumník a rado sa pohráva so všetkým čo ho obklopuje 🙂 a tvoja maternica na to takto reaguje 🙂. Okrem toho sa dieťatko celééé poriadne naťahuje, aby cvičilo svoje rozvíjajúce svaly a vtedy bruško naozaj poriadne stvrdne a vypučí sa.. dieťa sa veľakrát oprie celhou silou o nožičky a vypučí chrbátik von!! 🙂. Práce maternice je počas tehotenstva normálna a pokiaľ nedochádza k zmenám na krčku maternice a neotváraš sa, nie je dôvod na strach. To ale uvidíš až po vyšetrení u lekára a ako píšu dievčatá vyššie, ak máš potrebu, choď na pohotovosť, aby ťa prezreli, spravili sono, pásy atď, aby si mala istotu. Skutočné kontrakcie sa prejavujú stvrdnutím bruška .. celého bruška a ani tie nie sú ničím výnimočným. samozrejme nie tak často, ako píšeš, ale verím, že ani u teba tieto stavy a tak často nepretrvávajú celý deň. Pokiaľ sa potvrdí, že sú to predčasné kontrakcie a chcela by si info o alternatívnej terapii, tak napíš do správy, rada pošlem. 🙂 Ale inak si myslím, že máš hravé dieťatko a chce, aby si sa pridala 🙂. Skús mu ta jeho signály odpovedať .. napr. jemným zatlačením na iné miesto maternice, alebo ho po tej veľkej vypukline pohlaď,. Sú drobce, ktoré si to naozaj pýtajú a nechajú sa od maminky hladiť cez bruško!! Veľa šťastia 🙂

dai
15. aug 2017

@nyteshade ahoj... osobne si tiez myslim ze sa puci babo🙂 a neboj - nepraskne ti brucho😉 ja som bola pri dcerke zvnutra tak dokopana ze pod rebrami sa mi normalne modrina spravila - som si myslela ze mi tam nieco dolamala🙂 ale pohoda... ja som mala a pri dcere som nevazila viac ako 50 aj ked som isla rodit a moje brucho to prezilo😉

janinka12334
28. mar 2023

@nyteshade Ahoj, viem, ze to uz je davno, ale ako to nakoniec s tym u teba dopadlo?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre