Tvrdnutie brucha v 34. týždni s dvojičkami

ingridaa
19. feb 2024

Ahojte. Od rána mam tvrdnutie brucha a časté močenie. Je to neprijemne ale nemám nejaké veľké bolesti. Som z toho unavená tak pod chvíľou ležím alebo posedavam. Pohyby cítim ale sem tam ma pri tvrdnutí pobolieva brucho. Nemám žiadny výtok ani krv nič tak nechcem utekať s tým k dr keď mam vo štvrtok poradňu. Mala ste to pri dvojickach v 34tt niektorá? Ďakujem

dixitka
19. feb 2024

Síce nemám dvojičky, ale to máš asi poslíčkov, nie? Sleduj si pre istotu interval, či to nie je pravidelné so stúpajúcou intenzitou, ale inak to je v tomto týždni bežná vec… oddychuj plus teplá sprcha vie priniesť úľavu

anavixy
19. feb 2024

Zalezi ako casto ti to brusko tvrdne, ci tvrdne len pri namahe alebo aj v klude, ci je to pravidelne, ci pocitujes bolesti pri tom tvrdnuti. Ak je to caste (viac ako 20x za den) a bolestive, tak by som minimalne konzultovala s gynekologom telefonicky. Tiez je dolezite, teda najdolezitejsie, v akom stave je krcok, ci sa neskracuje. Inak tvrdnutie brucha je normalna vec od zaciatku tehotenstva, po 34.tt uz duplom, no malo by byt nebolestive, nepravidelne, nie prilis caste a nemal by byt nalez na krcku (to skracovanie). No a pokial by sa bolesti stupnovali alebo boli pravidelne, tak to uz treba riesit hned.

ingridaa
autor
19. feb 2024

@anavixy skončila som v nemocnici nalez nieje zlý ale dali mi infúzie a deťom kortikoidy na lepšie vyvinutie pľúc

anavixy
19. feb 2024

@ingridaa velmi drzim palce, nech este potiahnete aspon par dni 🙏🙏 nech su babatka silne 🍀🍀

ankare
19. feb 2024

@ingridaa držíme palce!

vlucifuk
19. feb 2024

@ingridaa Držím palce. Mne začalo takto tvrdnúť brucho a v noci mi praskla plodová voda. Chalani sa narodili hneď na druhý deň v 34+1tt. Držte sa.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre