Tvrdnutie brucha a bolesti krížov

26. jún 2022

Pekný večer prajem. Momentálne som v 27tt , druhorodicka.Posledných par dni mam cez deň a aj večer bolesti v podbrušku, večer bolesti krížov a neustále tvrdnutie bruška. Pred cca hodinou a pol mi bruško znova stvrdlo a mám dojem, že nepovolilo doteraz. Začala som brat magnézium pravidelne 3x500mg no nejako to nepomáha, mám to modré z dr max. Baby, prosím vás co s tým? Celý čas váham ci utekať na pohotovosť alebo sú to len bežné pocity, ktoré žena v tehotenstve zažíva. Moja dr odporučila len zcat brať magnézium a, . Najbližšiu poradňu mám o 2 týždne

nika_mihoo
26. jún 2022

To je v poriadku ja som to mala od 25tt a to som brala 2x2 tabletky magnézia.. pokiaľ cítiš pohyby tak ako máš a bábätko sa hýbe normlalne tak je všetko v poriadku ak sa ti zdá že sa menej hýbe alebo niečo sa deje smer pohotovosť

autor
26. jún 2022

@nika_mihoo ďakujem za odpoveď, v predošlom tehotenstve som to mala až tesne pred pôrodom aj to nie takto výrazne a takto často, pohyby cítim normálne

nika_mihoo
26. jún 2022

Už niesi prvorodička tak telo to berie inak ja som pri malom v 36tt vysadila magnézium a do 2 dní sa narodil.. a určite spomeň doktorovi tvrdnutie bruška prípadne ti zvýši dávku magnézia držím palce 🙂

ls56
26. jún 2022

Ja som bola prvorodička a bruško mi tvrdlo od cca 22tt. Brala som na to magnézium (to modré tiež) a brala som 3x4tbl. takže toto máš ešte mini dávky. A inak prenášala som na koniec 4 dni 🙂

nikpa
26. jún 2022

Magnézium a oddychovať, vyložiť nohy, menej chôdze a stresu. Ešte máte s bábätkom veľa času pred sebou, šetri sa.

matullienka
26. jún 2022

Čo najviac oddychovať inak z magnézia je lepší magnerot ja som brala od 19 tt 3*3 tabletky

autor
27. jún 2022

@ls56 9
@nikpa
@matullienka ďakujem baby za ukludnenie 😊 oddych doteraz veľmi nehrozil lebo starší je strašný živel, ale budem si to musieť nejak zariadiť a pôjdem kúpiť ten magnerot radšej

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre