Tvrdne mi bruško v 7. mesiaci

katches69
10. júl 2022

Caute baby, som 7mesiac, castejsie mi tvrdne brusko a citim taky tlak na krizoch aj na mocovom mechury. Viem ze brusko moze tvrdnut ked sa babatko viacej hybe, ze moze vyvijat tlak na mocovy mechur, ale mne tvrdne casto a viac krat do dna... co si o tom myslite?
Zajtra idem volat svojmu lekarovy, bojim sa aby to nebol aj predcasny porod. Ale to dufam ze nie.

diamond007
10. júl 2022

@katches69 tvrdnutie je celkom bežné, zavolaj mu a určite ti niečo poradí, tuším magnézium sa na to dava

anavixy
10. júl 2022

Da ti magnezium a kľudový režim… predčasný pôrod to nebude len zato, že ti tvrdne brucho v tomto štádiu tehotenstva, keď dieťa rastie a miesta ubúda… vystiera sa, krúti, tlačí všade naokolo. Ak sa krčok neskracuje, tvrdnutie brucha je ok. Uvidis len po vysetreni.

katches69
autor
11. júl 2022

@anavixy ano mali ste pravdu, nariadil mi kludovy rezim a magnesium. Pre pripad ze by sa to zhorsilo by som musela ist do nemocnice. Ale nastastie je vsetko v poriadku, aj krcok maternice uzatvoreny. 😊

ls56
11. júl 2022

Magnezium 🙂 ja som uživala v tehotenstve cca 4x3tbl a to mi brucho tvrdlo od 25tt myslim

anavixy
11. júl 2022

@katches69 super, tak veľa oddychu, nech sa vam darí! 🍀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre