TSH v tehotenstve

magduska77
17. máj 2024

Ahojte. Chcem sa poradit. Som tehotna v 6tt. Gynekologicka mi brala krv a vyslo mi, ze mam TSH 3,63 norma je vraj 2,5 a poslala ma na stitnu zlazu, ze mi urcite nasadia lieky. Na stitnej mi povedala, ze lieky mi neda. Vraj je to v norme a ze nove studie dokazuju, ze lieky treba nasadit az ked je TSH nad 4,2. Kontrolu mi dala az za 6 tyzdnov. Ale mam celkom obavy, pretoze pred 2 tyzdnami som mala tsh 1,83 a vyskocilo mi hned na tych 3,63. Tak sa bojim ako to vyskoci behom tych 6 tyzdnov. Chcem sa opytat zienky, ci ste nemali podobne hodnoty a ci vam taktiez bolo povedane ze TSH do 4,2 je v tehotenstve ok. Dakujem pekne

bubkalienka
17. máj 2024

@magduska77 ahoj ja som mala tsh nejak cez 3 si pametam ale mala som aj veľmi zvýšené tie protilatky anti TPO. Teda ešte stále mam 🙂 keďže som ešte neporodila. Bola som u endokrinologa urobil mi sono stitnej a.dal mi euthyrox 25mg, ten najslabší. Podľa neho stitna nebola zväčšená ale tie protilatky znamenajú ze stitna akoby napadá sama seba a mojlo by to spôsobiť ze nebude fungovať ako ma... takže vlastne taka prevencia, že to nemôže ublížiť iba pomôcť... do 28 týždňa som chodila raz za 6 týždňov na krv, kde sa kontrolovalo tsh... vždy bolo v norme. Euthyrox budem brat do pôrodu, potom už nie a nejak 6 týždňov po pôrode mam prísť na kontrolu ze ako som na tom, či to bolo cele len tehotenstvom... držím palce

zuzkavladko
17. máj 2024

Mne tiez na zaciatku tehotenstva vyskocilo vysoke TSH, pred tehotenstvom bolo vzdy v norme. Euthyrox mi ale predpisala hned gynekologicka, neriesila som endokrinologiu. Vraj to nie je take zriedkave v tehotenstve, tak mi rovno na to dala lieky, ktore som brala cele tehotenstvo a sledovala sa na kontrolach hladina.

magduska77
autor
17. máj 2024

@bubkalienka Ahoj. Ja mam anti TPO 267 tiez zvysene. Ale aj tak, ze lieky netreba. Snad doktorka vie co robi, len mam trosku obavy, lebo aj tak mam uz mam rizikove skrz geneticke problemy. Tak o to viac sa bojim aby to vyslo, kedze aj dlhu dobu sa nedarilo

magduska77
autor
17. máj 2024

@zuzkavladko to moze predpisat gynekolog? Myslela som, ze iba endokrinolog to moze. Tak to mas fajn, ze ti to takto poriesila. Drzim palce 🙂

nevenka
17. máj 2024

Hlavne by Vam mali spravit fT4 a fT3, lebo to je dolezite, ci mate dost hormonov, TSH je regulacny hormon. Ale co pozeram, tak len na to prihliadaju, a to je na figu.
Ani predavkovanie nie je dobre.
Protilatky moze mat clovek roky a funkciu ok. Ako ja napriklad. Teda po porodoch mam zvysenu cinnost, ale potom sa mi to ukludni a funkcia je v norme, napriek pritomnym protilatkam. Uz 8 rokov. Ale kazdy ma inak agresivne tie protilatky, treba to samozrejme sledovat.
A babo si aj same vytvara hormony, tusim od 2.trimestra.

lienka9898
17. máj 2024

Ahoj, ja som mala problém so stitnou uz aj pred tehotenstvom ale ked som nemala TSH pod 2.5 potratila som zmenila endokrinologicku a ta nova ma cely cas udrziavala pod 2.5 hodnotu a vsetko dobre dopadlo nakoniec, urcite by som kontaktovala inu endokrinologicku a ja som chodila na odbery kazde 3-4 tyzdne zo zaciatku tehotenstva a nie po 6 tyzdnoch...

zuzkavladko
17. máj 2024

@magduska77 to bolo pred 9 rokmi, ale dakujem. Vsetko vtedy dobre dopadlo. Zelam vela zdravicka a pohodove tehotenstvo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre