Tŕpnutie ruky v tehotenstve

mimacek
10. máj 2014

Mile zienky, som v 31 tt a zacala mi trpnut ruka, ani nie cela ale prostrednik na pravej ruke je neustale strpnuty, mate niektora takuto skusenost prosim? Lekar mi len stale nech beriem magnezium, to ale nechcem, lebo rada by som mala prirodzeny porod, dakujem

monika319
10. máj 2014

mne v druhom tehotenstve trpla ruka. hlavne v noci aj som sa na to budila. prostrednik aj ukazovak mi omodreli. lekar ma poslal po vseliakych vysetreniach ale nic nezistili. potom mi poradil akupunkturu. skusila som to bola som tam 5x. mne to pomohlo

dobromila1111
10. máj 2014

Ahoj,ja som brala magnezko a mala som prirodzeny porod.To staci,ze nejaky cas pred planovanym porodom vysadis,ja som vysadila v 36tt.Tak si este dopraj nejakych tych par tyzdnov v pohode🙂
Mne trpla ruka pocas spanku,to som si ju len prekladala na druhu stranu,ked som sa obracala.Neviem,ako si na tom ty,ci tiez pocas spanku alebo bezne?

anetkaadamko
10. máj 2014

aj mne trpne..............ale dúfam, že už dlho nie..............ale začalo to tak pred mesiacom.......

map0007
10. máj 2014

Ahojky ja som to mala tiež,brala som magne-b6-ale táke cez 8 € mi vravel doktor,že si mám kúpiť a bolo to oki🙂Tiež som mala prirodzený pôrod

anci852
10. máj 2014

Ja som mala ten isty problem, cely deviaty mesiac mi trpli ruky neskutocne, prsty na rukach, ked som rano vstala som musela ruku rozcvicit a az tak som vedela prstami hybat. Deje sa to preto, lebo babo je uz velke a tlaci na urcity nerv. Ako som porodila, este v tu noc mi to preslo 🙂

lunedi
10. máj 2014

ahojte,tak mne trpli obe. Vsetky prsty okrem malicka a palca. Budila som sa stale v noci na hrozne bolesti.Udajne za to moze zadrziavanie vody v tele. Preslo to samo tak 2 tyzdne po porode,ale dovtedy to bolo riadne utrpenie. Vzdy na chvilu pomohlo ze
som si to rozmasirovala a obklady s octanovou mastou-kupis v lekarni.

tabitana
10. máj 2014

ahoj aj mne trpne ruka cca od 30 tyzdna, mne doktor poradil (kedze magnézium neberiem od 35 tyzdna) thiamin B1, berem to 3x denne a musim povedat ze sa to zlepsilo, ale este nevymizlo ...len to treba brat dlhodobo... minimalne dokial neporodim a este aj potom ... tak uvidim, nestoji to vela cca 1,40 jedno balenie

lunedi
10. máj 2014

Tie obklady su najlepsie vzdy na noc. 😉

radkatt
10. máj 2014

Aky ma vplyv uzivanie magneziia na cisarsky porod? Diki 🙂

mimacek
autor
10. máj 2014

Dakujem zienky za vsetky skusenosti, ja mam ten prostrednik strpnuty nonstop nie len v noci ale cely den celu noc, dokonca ked spim na lavom boku trpne mi prava ruka este viac ako ked napr. sedim a uz mi to robi aj taky problem, ze neviem drzat pero v rukach a pisat, nemam taky cit v prstoch najma teda ten prostrednik a potom aj ukazovak....ale vidim, ze nie som sama, prekvapilo ma kolko z vas ma tento problem. Lekar mi najprv povedal,ze to nemoze byt z tehotenstva, no potom mi dava 3xdenne brat magnezium a tomu sa ja snazim vyhnut, tak neviem.... vdaka za vsetky nazory a skusenosti.

mimacek
autor
10. máj 2014

@dobromila1111 ja mam prostrednik strpnuty stale 24 hodin a je jedno pozicia pri spanku alebo co robim....

mimacek
autor
10. máj 2014

@tabitana ahoj a uz si porodila, alebo Ta to len caka a planujes prirodzeny porod bez epiduralky a oxitocinu, alebo klasicky ....?dakujem

dana_l
11. máj 2014

stava sa ci uz pocas tehotenstva alebo po porode ze mas carpalny tunel syndrom. ono to po case zmizne a nema vobec ziaden suvis s priebehom porodu.
este by som poradila, u mna pomahalo ked som mala ruky nizsie ako telo - ale nie v stoji ale v leziacej polohe. prsty potom neboleli a tiez trpnutie preslo. I ked to bolo docasne riesenie ale aspon prinieslo ulavu

tabitana
11. máj 2014

@mimacek no ja mam ešte pred, a nechám to na prírodu a doktorov, nejdem to nejako síliť. 😉

denuschka7
11. máj 2014

@mimacek ahoj mne takisto trpli...nedokazala som niekedy ani pohar chytit...cely den mi trpla dokonca rano som vstala ze som ani prsty nevedela vystriet...tiez som mala brat lieky ale nebrala som...naco...aj tak som vedela ze po porode to bude dobre a nechcela som do seba nic davat...proste babatko niekde tlaci ale po porode to zmizne...aj ked ti verim ze to je neprijemne... akokolvek to budes riesit resp. Neriesit nech vsetko dobre dopadne 🙂

usacik
11. máj 2014

ahoj, mne začala tŕpnuť pravá ruka (zápästie a tri prsty) tak veľmi, že som niekoľko nocí preplakala...postupne sa pridala aj ľavá ruka, tak som išla k neurológovi...diagnostikoval mi syndróm karpálneho tunela, ktorý je spustený tehotenstvom (zadržiavaním vody a opúchaním nervov) a pravdepodobne pôrodom (možno až ukončením kojenia) vymizne...magnézium mi vôbec nezaberalo, a keďže som bola ešte len v 22 tt nechcela som len čakať (veľmi ma to obmedzovalo doma aj v práci)...neurológ mi naordinoval špeciálne obstreky (ide o homeopatické látky) do krčnej chrbtice a zápästia a tiež pravidelnú rehabilitáciu...po cca 2 týždňoch mi tŕpnutie začalo ustupovať, dnes je to už len občas pri väčšej námahe, ale chodím pravidelne každý týždeň na masáž (k fyzioterapeutovi a nie k bežnej masérke) a každé 2 týždne na obstrek (tie budú zrejme nevyhnutné počas celého tehu)...fyzioterapeut ma naučil kľudové polohy pre ruky (majú byť spustené pozdĺž tela, dokonca aj v stoji) a nejaké uvoľňovacie cviky...mne to pomáha a myslím si, že ak tehotná žena trpí nejakými bolesťami / zdravotnými ťažkosťami má sa to riešiť a nielen čakať na koniec tehotenstva..🙂

ellca123
11. máj 2014

ja som bola za neurologom a trpnutie ruk mam od /krcnej/chrbtice a z choroby Tetania

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre