Tŕpnutie ruky v 30. týždni

Dobrý deň, chcem sa opýtať či ste niektorá mali problém ako ja. Som v 30tt a tŕpne mi pravá ruka, začína to nadránom silnou bolesťou v lakti, pokračuje do predlaktia a zápästia + mám strpnuté prsty. Bola som s tým u neurológa ale žiaľ mi nič o tom nepovedal.
Viete mi dať nejakú radu ako si s tým pomôcť ? 😊

veselo_neveselo
8. feb 2023

Trochu strecing na ruky, a nezatazovat ruku jednotvarnym pohybom. Ak pracujes s mysou, tak ergo mys, alebo pracovat druhou rukou. Davaj aj pozor, ako mas polozeny laket a predlaktie - ci ho nemas oprety o hranu stola cely den.
Este aj cvicit na chrbat, na krk, ak to mas z chrbtice.
Ak mas fyzioterapeuta, tak za nim, nech pomoze s cvicenim na chrbticu. Nesediet, vstavat, chodit, pretahovat svaly.

beata_k
8. feb 2023

@dominika_kormanova Magnezium. Mne tiez trpli ruky

dominika_kormanova
autor
8. feb 2023

@veselo_neveselo nie už nepracujem, fyzioterapeuta mám a cvičím podľa jeho pokynov no stále sa to opakuje.
Cez deň sa snažím čo najviac chodiť, už som dlhšie doma tak by som sa zbláznila keby som mala len vysedávať 🙂

dominika_kormanova
autor
8. feb 2023

@beata_k magnezium mi predpísal gynekológ už pred mesiacom a vôbec nepomáha.

beata_k
8. feb 2023

@dominika_kormanova Ja som uzivala 4 denne

luci88nka
8. feb 2023

@dominika_kormanova mne nepomohlo nic, ani magnezium. Mala som pri oboch detoch, priserna bolest, nevedela som ruku zovriet v past, chodila som nadranom po dome a plakala od bolesti. Po takych 15 min chodenia ustupilo, lahla som si a znova bolest zachvilu. Po porode to este dlhsi cas zostalo, uz nie nocne a ranne bolesti, ale ze som mala take akoby drevene ruky, nevedela som si napr. rucne odsavat mlieko, alebo uchopit dobre pohar, alebo naopak potom polozit pohar. Uz by som to nechcela zazit...

dominika_kormanova
autor
8. feb 2023

@luci88nka presne tak to mám aj ja… jedine sa postaviť, nejak to predýchať a keď si chcem ľahnúť znova tak sa to opakuje a mám pocit že tá bolesť je ešte silnejšia.
Od strachu z bolesti sa bojím aj zaspať. Takže mi zostava už len nejak to vydržať a dúfať že sa to čím skôr zlepší.

zankalh
11. feb 2023

@dominika_kormanova tiez som toto mala a dr mi povedala,ze to tak iz asi budem mat do porodu a veru mala pravdu.Lavu ruku som mala niekolko tyzdnov strpnutu aj prsty.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre