Tŕpnutie nôh v tehotenstve

emakiki
25. jan 2013

Ahojte, som v 23tt, prosím Vás o radu alebo skúsenosť. Síce som to včera večer pocítila prvý krát, bojím sa že sa to zopakuje. Pretože aj teraz mám taký blbý pocit. Včera v noci som bola zúfalá, nemohla som spať, stále som mala pocit, že musím hýbať nohami, bolo to neskutočné. Nohy mi tŕpli a ja som sa len prehadzovala z boka na bok a bolo som z toho velmi nervózna. Niečo som čítala o tzv. syndróme nekludných nôh a bojím sa, že to bude ono...mali ste to niekto v tehotenstve? Kedy Vám to ustúpilo príp. čo ste robili? Ďakujem

mery89
25. jan 2013

@emakiki ahoj a davas si magnezium? malo by to pomoct aj ked mavas krce v nohach vecer alebo trpnu alebo ked ti tvrdne brusko, ja mavam sem tam krce alebo trpnutie teraz aj v rukach , sa moze stat ze to ti babatko tlaci aj na daky nerv tak preto to trpnutie , viac poradit neviem si sa pytala aj dr?

simca06022011
25. jan 2013

@emakiki magnezium, ked nepomoze porad sa s lekarom, podla mna to bude s chrbtice... babo ti tlaci na nejaky nerv, neviem aku mas pracu alebo ako mas zatazenu chrbticu, ale ja mam trpnutie ruk a noh bezne po hardcore praci na pc... a prejavi sa to vzdy az v noci 🙂) hlavne sa z toho nestresuj, radsje kontaktuj lekara ako sa trapit...

emakiki
autor
25. jan 2013

magnezium zatial neužívam, ale skúsim si kúpiť, kŕče nemám, iba to tŕpnutie....aj ja som si myslela že mi mala tlači na niečo, aj som sa išla prejsť aby sa trosku pohla ale nič nezabralo... volala som aj doktorke ale neberie....

dukokatka
25. jan 2013

aj ja som mala trpnutie noh-litok.Mne povedal doktor ze babo si berie zo mna vapnik tak preto ,mala som pit vela mlieka a jest vela mliecnych vyrobkov.a prestalo to.

emakiki
autor
25. jan 2013

no už som volala doktorke a tiež mi odporúčila magnézium a piť vela mlieka... takže skúsim... uz nechcem zazit taku noc... dakujem vam

brumka
25. jan 2013

@emakiki ahoj, ja mam nieco podobne ale boli ma len jedna noha od 8tt eham s tympo specialostoch lebo neulezim nic sa nepostavim nenapnem svaly. a k tomu magneziua mlieku tusim 2h pred a po sa nesmie pit mliekoa mliecne vyrobky

carrie4
25. jan 2013

@brumka mne tiež trpla len jedna noha, niečo ako vnútorný kŕč bolestivý a bol to pricviknuty nerv v oblasti chrbta

brumka
25. jan 2013

@carrie4 ja som bola na vcievnom tam nic, obvodak tiez nic gynekolog ze amm skusit opat chirurga aortopeda tak uvidimeneurolog ma vysetrit neche ze mam jest magneziu m ale ten mam zakaz koli nizkemu tlaku zatial a coti vlastne povedali? doky typuje ze uz ked nie cievy ze svali alebo kosti by to moli byt

carrie4
25. jan 2013

@brumka mňa v tehu ani nechceli poslať na cievne, že to má automaticky bolia cievy zo záťaže v tehu. Vtedy má boleli len lýtka. Tak po pôrode som šla na cievne a tam všetko v poriadku, a ked som mu opísala bolesti, že je to z chrbata. A naozaj, babo mi tlacilo na nerv medzi stavcami,. V druhom tehu som si s tým aj v nemocke na infuzkach polezala. Pre istotu sa pytaj neurologovi, kvôli chrbtu

brumka
25. jan 2013

@carrie4 a porod ako? Prvy som mala akutnu sekciu a druhy sami pre viac veci risuje ale vyhovaraju sa porodnici

carrie4
25. jan 2013

@brumka prvý za 2,5 hodky bola malá na svete takmer bezbolestne a pred druhým mi bolesti z chrbta prestali asi 3 týždne pred termínom, ale ozvali sa aj po pôrode a aj teraz sú ☹

hruska82
25. jan 2013

@emakiki Vyskusaj Magne B6. Ja to beriem cele tehotenstvo, a nemavam krce v nohach ani ziadne trpnutia. Drzim palceky 🙂

emakiki
autor
26. jan 2013

@hruska82 včera som si ho kúpila aj začala užívať... vyspala som sa v pohode, aj keď to tŕpnutie cítim cez deň... Ďakujem

hruska82
26. jan 2013

Super...z toho si mozes dat aj viackrat denne. Krasne tehotenstvo ti prajem a potom zdrave mimi 🙂 Uz viete co to bude?

emakiki
autor
26. jan 2013

@hruska82 Ďakujem... ano vieme, bude to dievčatko a je dosť aktívna...

hruska82
27. jan 2013

Supeeer! Gratulujeeeem 🙂

brumka
28. jan 2013

@carrie4 jasom zvedava ako dopadnem z coho to mam, doky mysly ze bud kosti alebo svali ked cievi su ok, mala som to aj pri prvom porode ale ten trval cez 24h a skoncil sekciou, prvy krat to prestalo po porode, len vtedy som is myslela ze to je tym ze som velmi pribrala teraz som este nic a boli to od 6-8tt

carrie4
29. jan 2013

@brumka tak nech to čo najrýchlejšie odoznie, aby si si mohla užívať tehulkovanie...a daj vedieť ako si u dr. dopadla

brumka
30. jan 2013

@carrie4 dakujem dam, pri prvom tehu to odoznelo po porode,tak si nadeje nerobim

mahulenka87
30. jan 2013

mne už od 13.tt vystreľuje bolesť z oblasti krížov a kostrče do ľavej nohy... :-/ Vysvetľujem si to tak, že mimi tlačí kde nemá. Ale nezačalo to nejak skoro? 😕 Dúfam, že neskôr sa to nezhorší

hruska82
30. jan 2013

@mahulenka87 Ja mam taky isty problem, ako ty. Som si myslela, ze mi maly tlaci na nerv a preto mi ta bolest vyzaruje do celej lavej nohy. Mavam to tiez cca od toho 12-13 tt. Teraz to dokaze byt este horsie. Akurat dnes som sa na to pytala lekara. Mi bolo povedane, ze v tejto chvili iba vydrzat a mozno to prejde, mozno nie po porode. Tak ale ja som pozitivna :D U mna sa to prejavi hlavne vtedy, ked vela stojim alebo chodim. Vtedy ma to boli uz aj ked si lahnem. Manzel mi to zvykne rozmasirovat a trosku sa to ulavi. Dufam, ze u teba sa to nezhorsi! Prajem krasne tehulkovanie 🙂

mahulenka87
31. jan 2013

@hruska82 mňa to najviac bolí keď sa zohnem, obúvam, keď sedím/ležím a vstanem... :-/ no verím, že to horšie nebude. napr.teraz mi to asi 2-3 prešlo a mám pokoj... ale opakuje sa to

hruska82
31. jan 2013

@mahulenka87 Dufam, ze sa obuvas po sediacky a zohinat by si sa uz tiez velmi nemala 🙂 Setri sa! Nic ine nam nezostava, len vydrzat a dufajme, ze sa po porode vsetko vrati do normalu ;)

brumka
31. jan 2013

@mahulenka87 ahoj, mna to tiez boli hlavne ked lezim alebo sedim a ked sachcem pohnut zakaslat a postavit, ale u mna to je cela noha pod kolenom a and kolenom. malasom to aj pri prvom tehu no teraz to mam od 6-8tt a vahovo som skoronic nepribrala tak problem nieje vo vahe ako som si vtedy myslela. a teraz ma uz tyzden boli strasne hlava a chrbtica mozno to je prepojene mozno nie ale som z toho na nervy

emakiki
autor
31. jan 2013

no ja to zajtra poviem doktorke... zatial som to riesila zo sestrickou telefonicky a poradila mi Magne B6 ako aj tu mi poradili... tak skuste to... ja odvtedy doteraz napr. spavam s vylozenymi nohami a je to OK...tak dakujem

mahulenka87
31. jan 2013

@hruska82 nie. vo všetkom fungujem ako doteraz. aj sa obúvam postojačky 😀 Veď ja ani neviem že som tehu. Bruško zatiaľ nemám žiadne...

mahulenka87
31. jan 2013

@brumka aj mňa už asi 3 dni bolí hlava. Mylím, že je to zmenami počasia. Tak si to vysvetľujem...

brumka
31. jan 2013

@mahulenka87 snad mi nato pridu co to mam lebo druhe tehu s tym no nic moc :(

hruska82
31. jan 2013

@mahulenka87 No ja mam velke brusko od zaciatku...uz v piatom tyzdni som nezatajila, ze som v tom :D :D :D Kazdy sa pytal, ci cakam dvojicky :D No, uz ked budes mat vacsie brusko, tak sa len tak lahko nezohnes ... mna kolkokrat obuva manzel :D a ked si sadnem na zem k nizsim skrinkam, tak mi pravidelne musi pomahat na nohy :D :D :D

permanentka
5. aug 2016

aj mne trpnu a beriem magnezium ale vraj od 36tt ho treba vysadit aby nespomalil kontrakcie a porod..co na trpnutie noh tie zvysne tyzdne? ci nic? 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre