Trizómia 21. Čo to znamená?

gabii83
13. aug 2008

ahojte, som dnes bola na amnio, lebo z triple testu mi vyslo moznost trisomie (tri rovnake chromozomy v jednom jadre) 21 (?), vie niekto co to je. a ake poskodenie moze mat moje dieta, ak sa to dokazuje aj v plodovej vode? dakujem

emjee
13. aug 2008

trisomia 21 je downov syndrom

emjee
13. aug 2008

ale zakial to nemas potvrdene amnio ani nad tym nerozmyslaj, tripple testy vychadzaju vacsine bab zle

anna181
13. aug 2008

Emjee iba triple testy? :( Mne vysli zle tie prve testy cca v 8tt. AFP a aj HCG mam ok :(

anna181
13. aug 2008

Posledny smejko mal byt tento 🙂
Aj ked som z toho vsetkeho riadne znicena... ☹

gabii83
autor
13. aug 2008

ale 1:45((((((((((((((((((((( mi vyslo podozrenie

anna181
13. aug 2008

Mne 1:50 ☹ ☹ ☹

gabii83
autor
13. aug 2008

dufam, ze nam vsetko dopadne dobre, ale je to velmi tazky. ale odskocim na ten morfologicky

anna181
13. aug 2008

Skus Gabika, urcite potesia dobre vysledky..ja tiez idem..pred aj po amniu..ak to amnio vobec podstupim...ach jaj :(

gabii83
autor
13. aug 2008

nebolo to nic, ozaj. ja som sa tiez bala, ale len ak to robia s uvz kontrolou, bo moja gyn povedala, ze niekde to robia bez. tak by som to nedovolila

anna181
13. aug 2008

Ja sa vobec nebojim vpichu...ale skor toho, aby som nemala potom potrat, kedze aj take riziko tu zial je...
A bez uzv. by som si to nedala robit veru ani ja...

gabii83
autor
13. aug 2008

morfol. uzv je ten 3D?

bzucinka
14. aug 2008

morfologicky ultrazvuk - morfologia plodu sa myslim robi na lepsiom 2D. Doktor pozrie vnutorne organy plodu. Hlavne sa zameriava na srdce a mozog (lebo tam je vraj najviac odchylok),ale aj chrbticu, creva, ladviny atd. a popripade potom prepne do 3D aby prezrel aj telo ako take - tvar ci nema typicke crty postihmutia, rastepy a podobne, nozicky, rucicky ...atd. Ale toto je "len" na 90%,neviem o niakom doktorovy, ktory by ti zarucil viac percent (ak je vsetko ok) len vdaka tomuto ultrazvuku. Amniocenteza je vraj na 100%,ale vyluci iba chromozomalne poruchy,hlavne DS.

gabii83
autor
14. aug 2008

dakujem, mi povedala sestricka, ze medzi dvoma uzv musi sa uplynut 3 tyzdne, ale neviem ako je to mozne ak to robia kazdy mesiac. ambulatne a potom by som cakala 3 tyz. na 3D ale tyzden na to zase ambulancia. lebo kvöli 3D nevynecha gynek. mes. kontrolu. asi nepoviem im pravdu aby som mohla ist.
dakujem bzucinka hned si idem vybavit termin, len som si nebola ista

anna181
14. aug 2008

Bzucinka nic nie je na 100 %.. Aj amnio je na 99 %...
A tie testy

anna181
14. aug 2008

Nahodou som potlacila ..sorryyy...
Takze dokoncim, Tie testy su mozno tak na 50 % ak nie menej...kedze su tak falosne pozitivne :((( Myslim tie vysetrenia v cca 8 tt. a AFP... Ale to si myslim len ja, bo som na to riadne nahnevana.... ☹ ☹ ☹

gabii83
autor
14. aug 2008

som teraz volala na genetiku ci tam nevie niekto o tomto morfologicko 3/4 D uzv, uz mi z toho sibe, a tam mi poveala sestricka, ze teraz tam mali pac, ktorej vysla pravdepodobnost na DS 1:2, ale to sa nemusi potvrdit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre