Trizómia 16 - zvýšenie

zuzu2708
9. jún 2022

Ahojte. Ma prosím vás niektorá z vás skúsenosti s výsledkami trizomie 16? Zaplatila som si trisomy test, ostatné trizomie 18, 21, 13 boli ok, ale vyskočili im zvýšené hodnoty trizomie 16. Dnes som bola pre istotu na odbere plodovej vody, no nemám z toho dobrý pocit. Na genetike mi povedali, že môže byť poškodená placenta alebo postihnutie dieťaťa. Na amniocenteze doktor povedal, že sa ešte nestretol s tým, aby niekto riešil trizomiu 16, že nemá prečo byť postihnuté. Morfologicky ultrazvuk bol ok, lekár všetko premeral a nič zle nevidel. Ďakujem za každú radu.

veronika946
9. jún 2022

Myslim si, ze vela z nas by malo nejake trizomie a ine geneticke mutacie, keby vsekym robili rozbor dna… ked plod rastie, morfo ok, tehotenstvo sa udrziava bez problemov, nemusi to nic znamenat… obzvlast ked na amnio ani nezazili este… drzim palce

selena_luna
9. jún 2022

V ktorom si tt?

zuzu2708
autor
9. jún 2022

@selena_luna 19 týždeň

selena_luna
9. jún 2022

@zuzu2708 vela deti sa nerodi s touto trizomiou, byva casto pri spontannych potratoch do 8 tt. Ale ty si davno za tym, takze babatko je velmi silne a teda je velka sanca ze je ok a zdrave. Ak ani morfo nic neodhalilo tak sa sanca este zvysuje. Silno drzim.palce aby aj amiocenteze dopadla dobre

kiki68
9. jún 2022

Myslim, ze najlepsie bude pockat na vysledok tej amnio. Ono ked je inak vsetko na usg v poriadku, tak je ta sanca velmi mala. Mozno to je v placente nieco. Je fakt, ze tie Nipt testy su pomerne presne, ale stale je to iba nejaky vysledok fragmentov dna. Tiez neviem ako to bolo az zvysene. Ale asi dost ked takto posielaju dalej. Drzim palce. Prosim napis sem potom vysledok. Ze co z toho. Dufam, ze to je iba plany poplach. Tiez sme mali Nipt test, u nas nifty a nam to vyslo velmi dobre. Drzim palce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre