Trittico počas tehotenstva

30. dec 2022

Ahojte, mam problem so spankom, tak mi psych. predpisala trittico 1/3tabletky,kedze som tehotna ze hocico sa uzivat nemoze. Spanok mam vacsinou taky, ze zaspim nad ranom, celu noc mi idu myslienky v hlave 🥴. Zacala som uzivat v pondelok, to som spala a asi 10x sa zobudila pomedzi to, utorok, streda tak isto a tuto noc som este o 5 rano nespala, potom sa mi podarilo do deviatej, mate niekto skusenosti s tymto liekom, mam jej zavolat, ci to mozem navysit, alebo este pockat, je nejaka nadej, ze sa to zlepsi?

deti95060810
30. dec 2022

je to antidepresívum... kým zaberie bude trvať min. mesiac...možno aj trocha dlhšie. Ale s tým ťa mala lekárka inform.
zo začiatku tieto lieky zhoršujú zdr. stav, ale po čase pôjde k raketovému zlepšeniu tvojho stavu...

autor
30. dec 2022

@deti95060810 ja som sa jej pytala, ze za ako dlho by to malo zaucinkovat a povedala, ze to by malo hned, ze ak by nezaberalo tak sa da davka zvysit, len som chcela vediet, ako to u druhych ucinkovalo

1andrea111
30. dec 2022

Na spanie by to malo zaucinkovat hneď

zefyra
30. dec 2022

Ja ho beriem na spanie, ale musím brat dve celé tablety aby som vôbec zaspala.

svetlonos
30. dec 2022

Tritiko je pekny bordel! Citala si vedlajsie ucinky? Bral to priatel a bol z toho riadne agresivny. Tiez mu trvalo dlho, kym vonec zaspal. Prepac, ze ti pusrm take nehativne veci. Len blba skusenost. Ja som ho uzila dva krat v zivote, ked som 2-3 noci spala tak max 2 hodiny. Tiez som bola z toho agresivna neskutocne, trpezlivost zrazu pri rovnakych ukonoch zo 100 na 0. Tak hnusna som nebola ani pri spankovom deficite. Prvy x som myslela - nahofa. Ked sa agresivita a netrpezlivost opakovslu aj druhy raz, bolo to naposledy. Uz nikdy viac.
Skus sa jej opytat na inu alternativu, drzim palce.

deti95060810
30. dec 2022

dievčatá, však to sú antidepr.
tie účinkujú inak ako bežné lieky - trvá min. mesiac kým príde k zlepšeniu zdr. stavu...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre