Trisomy testy - skreslenie výsledku

gabriela555
7. dec 2021

Ahojte, ktorej vysla v 16 tt zvysena pravdepodobnost na Dawnov syndrom. Mne vyslo 1:190 mam 35 rokov. Tak neviem ci mi mohol aj tento ukazovatel skreslit vysledok. Bolo vsetko nakoniec ok. Pojdem aj na Trisomy testy, len to cakanie. Dakujem za vase skusenosti 🙂

denden77
7. dec 2021

@gabriela555 v 33 som mala 1:50

bosorka2302
7. dec 2021

Ja som mala 1: 27 a opKovane 1:9. Bola som ns trisomy ten vylucil trizomie a maly je zdravy

gabriela555
autor
7. dec 2021

@bosorka2302 dakujem za upokojenie a co Ti to skreslilo nevies?

gabriela555
autor
7. dec 2021

@denden77 a vsetko v poriadku?

bosorka2302
7. dec 2021

@gabriela555 neviem veru tie testy skresluju velmi vela zien to riesi. Asi vysoky tlak mi to. To som uz nepatrala

denden77
7. dec 2021

@gabriela555 zial nie, Trisomy a amnio to potvrdili

any_soj
7. dec 2021

@gabriela555 ahoj 🙂 genetiku sme nerobili, takže moju skúsenosť nemôžem pridať. Ale na povzbudenie skúsenosť iných žien, ktorých dieťa má Downov syndróm. Za všetky posielam toto, ale na stránke sú mnohé ďalšie: "Nemenila by som ani jeden jeho chromozom. Keby som sa mohla vrátiť späť do dňa, keď som to zistila, plakala by som nie od smútku ale od radosti. Nečítajte všeobecné informácie, čítajte skutočné príbehy." https://m.facebook.com/downovsyndrom.sk/photos/...
Ak by sa potvrdilo u vás, odporúčam kontaktovať niektorú laickú poradkyňu z Platformy rodín - sú to mamy ktoré majú deti aj s DS a prešli poradenským výcvikom (kvôli etike napríklad, aby sa človek mohol pri nich cítiť bezpečne, že veci nevynesu von). Z mojej skúsenosti života s ľuďmi s DS - autizmus je oveľa horšia vec. Stal sa z toho zbytočne strašiak tehotných žien. Živený tými, ktorí nemajú skúsenosť vzťahu s ľuďmi s DS.

brezza
7. dec 2021

Ja som mala 1:5, trisomy som si zaplatila ten najväčší balík a vsetko vyslo negativne. Maly je zdravy. Vysledky boli do 5 dní.

konikkon
8. dec 2021

@gabriela555 nie vek to nrsktesluje. Práve naopak, ak máš Triple testy negatívne a vyšší vek, je tam doslova uvedené, že aj keď sa podľa veku očakáva horší výsledok, testy dopadli lepšie (laicky povedané) ale tieto testy su strašne ale strašne nepresne. Obrovskému množstvu žien vychádzajú s falošným výsledkom. Bola si aj na genetickom ultrazvuku? Co povedal lekár? Tam by mali byť vidieť nejaké znaky, ak je dieťatko choré. Určite by som podstúpila dalsie vyšetrenia, hlavne kvalitný ultrazvuk, ale nestresuj sa popredu. 1:190 je pomerne nízke riziko, že sa postihnutie skutočne potvrdí.

gabriela555
autor
8. dec 2021

@bosorka2302
@denden77
@any_soj
@brezza Dakujem zo❤ za vase skusenosti

gabriela555
autor
8. dec 2021

@konikkon Dakujem za vysvetlenie. Niekde som citala, ze to moze aj zle vypocitany termin ovplyvnit. Mne lekarka pocita termin podla poslednej MS, lenze ja som mala ovulaciiu o 7dni neskor. Tak ja neviem? Ano chystam sa aj na trisomy testy aj na morfologicky ultrazvuk, len cakam na terminy. Aj sestricka mi povedala, ze to niesu az nejake velmi zle vysledky a pozerala som skusenosti a niektore zeny maju ovela horsie a dopadlo to ok. Ten prvy skrining bol v poriadku a aj sona zatial tak uvidime. Musim verit 🙏🙏🙏

brezza
8. dec 2021

@gabriela555 pozri ak si mala pritomnu nosovu kosticku a hodnotu NT si mala v norme, tak to bude určite v poriadku 🙂

gabriela555
autor
8. dec 2021

@brezza aka ma byt ta hodnota to sa nejako meni v danom tt?

brezza
9. dec 2021

@gabriela555 meria sa to v rozmedzi tusim 11 az 13 tt presne si nepamatam. Ale hranicna hodnota je 2,5. Cim vyssie tym vyššia pravdepodobnosť downovho syndrómu.

gabriela555
autor
10. dec 2021

@brezza kosticku mame a vysoku hodnotu tam nemam zapisanu dakujem za radu. Dufam, ze bude vsetko ok 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre