Trisomy test complete vs Niftypro - aký je medzi nimi rozdiel?

veronikaa006
12. máj 2021

Prosím Vás viete aký je rozdiel medzi týmito testami?

petamich
12. máj 2021

odpovedala tu na to i geneticka, skus pozriet sem ;) https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

veronikaa006
autor
12. máj 2021

@petamich to som našla aj ja. Ale Trisomy test + a Trisomy test complete je niečo iné.

denden77
12. máj 2021

podla popisu na ich strankach to vyzera, ze NiftyPro ma vacsi rozsah, nez Trisomy Complete 🤷‍♀️

petamich
12. máj 2021

@veronikaa006 stale je to validne - trisomy complete ma mensi rozsah ako nifty, mne osobne trisomy complete lekar neodporucal, ze maju do dnesneho dna malo vzoriek (malo zien si ho dalo spravit) a potom nevedia uplne dobre interpretovat vysledky resp. urcit pravdepodobnost, moja osobna skusenost je, taka, ze by som si v buducnosti vybrala nifty, kedze pri trisomy mi ani opakovany odber nevysiel (neinformativny vysledok), pri nifty som nepocula, ze by sa to stavalo ale mozem byt iba ovplyvnena a sklamana, ze som ta odchylka, ktoru spominaju malym pismom na zadnej strane ziadosti 🙂

veronikaa006
autor
12. máj 2021

@petamich ďakujem. Ja som zajtra objednaná na nifty ale teraz na nete som našla aj tie trisomy testy, tak už som začala váhať.

petamich
12. máj 2021

@veronikaa006 presnu statistiku ti nepoviem 🙂 ale u nas v julovkach si viac bab dalo spravit nifty ako trisomy, prave kvoli tomu, ze maju dlhsiu historiu, tisice vzoriek a su komplexnejsie, ja som bola pohodlna, lebo moj lekar robi odber iba na trisomy, plus ma manzel presvedcil, ze take komplexne nam netreba a nakoniec sme nemali ziadne 🙈 ale dvojnasobok stresu, ked sme 2x cakali na vysledky, tym nevravim, ze trisomy su zle, len teda...

veronikaa006
autor
12. máj 2021

@petamich jasné chápem. Idem zajtra na to Nifty. Ďakujem za pomoc.

kiki68
13. máj 2021

Ja som mala nifty a vyborne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre