Tripple test - opakovane zvýšené AFP

zuzzi18
24. jún 2022

Ahojte, opakovane mi z Tripple testu vyšlo zvýšené AFP ( prvý odber hodnota 2,86 a druhý odber 2,73). Je tam možnosť razstepu chrbtice. Preobjednali má na morfologicky ultrazvuk už teraz v utorok, budem len v 18tt. Má niekto podobnú skúsenosť a všetko bolo nakoniec ok?

katesocka
24. jún 2022

Ja som mala robený tripple len raz, AFP 3,47 MoM, riziko razstepu chrbtice 1:4. Bola som na morfologickom ultrazvuku, predtým ešte na amniocenteze kvôli niečomu inému. Z amniocentezy mi vyšlo AFP okolo 20tisic (referenčna hodnota na môj týždeň bola okolo 9000-12000) čiže vysoké. Na morfologickom ultrazvuku razstep vylúčili a syn sa narodil zdravý (má síce 1 obličku menšiu, ale žiadny z lekárov to do súvisu nedal).

zuzzi18
autor
24. jún 2022

@katesocka ďakujem za reakciu. Popravde čítam len samé takéto pribehy s dobrým koncom. Nerozumiem tomu Tripple testu, zbytočne tým stresuju mamičky, miesto toho aby to prestali robiť. Doktori sa tvária že tam niečo hrozí pritom musia vedieť ako to skresľuje.

katesocka
24. jún 2022

@zuzzi18 áno, väčšinou vychádzajú falošne pozitívne. Čo som počula, v zahraničí sa ani nerobia

kimina21
24. jún 2022

@zuzzi18 ja som mala tiez tak,ze tripple test na razstep bol 1:3,druhykrat robeny odber,ten to tiez potvrdil a sono u 3 roznych lekaroch to potvrdili
Drzim palce,nech je babatko zdrave🍀

zuzzi18
autor
25. jún 2022

@kimina21 potvrdili ti razstep?

kimina21
25. jún 2022

@zuzzi18 ano

zuzzi18
autor
25. jún 2022

@kimina21 a kde? Čo sa potom dialo?

kimina21
25. jún 2022

@zuzzi18 pisala som ti spravu

klaudi123
20. okt 2022

@kimina21 ahoj som tu nova možem sa spýtať ako ti to všetko dopadlo veĺmi sa bojím aj mne vyšiel1:10

kimina21
20. okt 2022

@klaudi123 pisala som ti spravu

henrietka12
23. nov 2022

@kimina21 ahoj môžem sa opýtať ze ako sa skončilo tvoje tehu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre