Trhanie zubu počas tehotenstva

enisska
23. jún 2013

ahojte baby,poradte...... pri prvom tehotenstve ma boleli zuby a aj teraz pri druhom.kazia sa mi zuby a hrozne ma bolia.davam si ich pomaly do poriadku ale hrozi mi vytrhnutie stolicky- horne zub mudrosti ako sa mu hovori.aj by som si ho dala vytrhnut ale velmi sa bojim.v zivote mi zub netrhali a neviem ani ako to prebieha.ten zub je v takom stave ze ked mi ho chyti do kliesti sa mi rozpadne.takto mi to oznamil.co robit?

tinki
23. jún 2013

@enisska neboj sa..ak ťa napichne, tak nič necítiš..Šikovný zubár si s tým poradí..

enisska
autor
23. jún 2013

no ved prave ze pochybujem uz o tom ze je sikovny.neni zly ale uz mesiac mi robi jeden zub a stale ma boli.

xevulax
23. jún 2013

Nechceš ísť radšej k stomatochirurgovi? Podľa môjho názoru by tó asi bolo najlepšie riesenie.

tinki
23. jún 2013

@enisska Ak sa ti nepozdáva, máš právo zmeniť lekára..Choď sa niekam spýtať, či ťa vezmú a potom si zober od pôvodného tzv. odhlášku a môžeš prestúpiť..

dankako
23. jún 2013

@enisska no o tomto by som vam vedela rozpravat. a teda hned na uvod, tak ako pise @xevulax, tak na stomatochirurgii by som s tym hravo poradili a ver mi, ze je lepsie ho dat prec, mas pred sebou este dost tyzdnom a ak ta boli uz teraz, tak len tak lahko neprejde. V ziadnom pripade nestrasim, ale viem svoje. Som teraz v 31tt a neviem teda presne v akom tyzdni som bola dna 4.4 ked som bola objednana na stomatochirurgiu na vytrhnutie stolicky. Ale to je jedno...no tiez som sa bala, aj napriek tomu, ze som toto absolvovala uz v roku 2011, ale vtedy som nebola tehu, tak som to znasala inak. Takze som tam nabehla, doktor mi vsetko vysvetlil, ze ja mam v sebe teraz uz tolko adrenalinu, ze nejaka injekcia mi fakt neublizi. Je to lokalna anesteza a povedal, ze trhal uz aj tehotnej den pred cisarskym. Takze doktor ti pichne injekciu a nebudes nic citit, urobi si svoju pracu a ides prec. Ono potom, ked prestane ucinkovat injekcia, tak vtedy to zacne boliet a ked sme tehu, tak nic ine ako paralen nepripada v uvahu, aj ked mne povedal, ze si mozem kludne daj aj ibalgin, tak to som neriskovala a davala iba paralen. Ten vsak na moju bolest nestacil, tak som si kupila Panadol Novum a ten ucinkov rychlejsie, do par minut a vydrzal dlhsie, tak som bola cca 5-6 dni na liekoch a tiez som sa moc bala, ale ta bolest bola taka, ze som si povedala, ze si dam radsej liek pre tehu ako trpiet bolest. Ale zuby si treba dat do poriadku. No a to som s tou stolickou bola najskor na pohotovosti a tam mi vyvrtali kaz a dali umrtvujucu vlozku a povedali, ze ta vydrzi max. 3 tyzdne a potom pride bolest znova a nie je nic lepsie ako ho dat vytrhnut. Tak sa neboj, hore hlavu, radsej teraz ako sa ti maju bolesti zvacsovat a nedaj Boh chytit bolesti pred porodom. Ale ak nemas v nom kaz a chcu ti to urobit iba cisto u zubara, tak to ani nebude take bolestive potom a nebude to mat taky tazsi priebeh ako som mala ja. Ja som ho mala aj malo prerezany a museli mi sit aj dasno. Tak hore hlavu...pa

valentina10
23. jún 2013

Ahoj, mne trhal stomatolog v tehu hornu 5ku a vsetko sme zvladli s jednou inekcijkou🙂

enisska
autor
23. jún 2013

@dankako no mam ho prerezany ale tak v dezolatnom stave ze sa rozpada.ked neviem kde u nas by mohla byt stomatochirurgia.a ked sa na to chyta aj moj zubar,hadam to nebude az take hrozne
dala som si dnes aj paralen.boli ma ta lava strana hore cela.robil mi tam zuby a teraz tento.taka som uz mesiac ubolena ze ani ndviem uz ktory ma boli.v piatok idem,som objednana tak si dohodnem neaky termin na to trhanie.dufam ze uz potom bude klud.

enisska
autor
23. jún 2013

@valentina10 ahoj,ked ja sa tak bojim zubara ze aj pri vrtani mi musi dat injekciu.aj povedal ze ak mi bude tu stolicku poslednu trhat bude mi to musiet napichat riadne.

stankake
23. jún 2013

Mne trhali zub cca 3 tyzdne pred terminom porodu. Trosicku si clovek vytrpi lebo proti bolesti je dovoleny iba paralen. Takze ked injekcia prestala ucinkovat, bolelo to. Zub mi vytrhli na chirurgii. O par dni sa zahojil a hned som na to aj zabudla 🙂

krenkova
23. jún 2013

@enisska Ahoj, ja som tiež mala takto pred rokom polorozpadnutý zub múdrosti , v podstate tam bol už iba koreň, tiež hore a moja zubárka ma poslala na stomatochirurgiu, ale súkromnú. Najprv som bola vyplašená, ale urobili mi RTG, dali injekciu okolo celého zuba a jeho torza 😉 Chvíľku ma chirurg zahováral a o chvíľočku vraví, HOTOVO 🙂 . Nič nebolelo a bolo to raz dva. A ked prestala účinkovať injekcia trošku to bolo boľavé, ale nič strašné, ja som to zvládla úplne bez liekov, druhý deň som trošku cítila tlak a dávala som pozor, aby mi tam nezašlo jedlo 😉 a tretí deň to bolo ok. No skrátka 10minútová záležitosť a aj lekár mi povedal, že horné zuby múdrosti sa liečia rýchlejšie a bezproblémovejšie ako spodné. Neboj, šikovný chirurg si s tým poradí, držím palce 😉

valentina10
23. jún 2013

@enisska NEBOJ SA!!! Vsetko sa da urobit.. ja som si zub najskor mesiac liecila denne som dochadzala na stomatochirurgiu a nepomohlo nic.. uz ked ho daju von, konecne bude pokoj.. a moj stomatochirurg (mam ho vyse 20 rokov od mojho 9 roku🙂 mi dal len inekciu, co neva babatku, viac babatku vadi mamina bolest a stresy.. Takze hlavu hore, vsetko sa da napravit a opravit🙂

zdenka989
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ituska
3. sep 2013

Mna ukrutne bolela 8smicka, hlava ucho a pomaly polovica chrupu, takze som nastojila na vytrhnuti, bolo to na zaciatku mesiaca, lebo dopordou nevydrzim...v noci som nespala od bolesti. V pohode dieta aj ja sme zvladli ajinekciu aj trhanie, jasen ze to po vyprchani lok. anestezy bolelo...ale potom
za 3dni super...ulava...strasna ulava...

sonads
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
1236jara
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre