Trhanie zubov múdrosti v 11. - 12. týždni

wirthova
22. mar 2016

Ahojte,
máte niekto skusenost s trhanim zubov 8 ? Mne moja zubárka v tomto období neodporučala trhat zub. Ale súkromá zubarka povedala ze treba dat zub hned von a o mesiac dalši, Čo si o tom myslite ?
Ďakujem

palculienka123
22. mar 2016

Pokiaľ je to možné, určite by som trhanie zubov počas tehotenstva neriešila.

eeffka
22. mar 2016

@wirthova mne trhali zuby pocas tehu, neviem co je na tom take stresujuce, v dnesnej dobe ti daju sprej, 20sec na to injekciu, a o 7min stojis v cakarni aj so zubom v ruke. do hodiny si odmrtvena. Urcite je menej stresujuce mat 1-2hod lokalnu anestezu ako zapalene lozisko v ustach...

piacere
22. mar 2016

@wirthova bolí ťa? Je mŕtvy a otvorený (teda neošetrený zdroj infekcie?) Lebo ak nie, neriešila by som to počas tehu... hlavne ako sa to ťažko vyberá..... Mne ťahala sedmičku a takmer mi hlavu utrhla, čo nešli korene von... trikrát mi dopichávala anestézu, lebo prestávala účinkovať, 45 min. so mnou "bojovala".... Určite by som to v tehotenstve nechcela podstúpiť.... A hlavne sa môže stať, že sa tam po extrakcii urobí zápal a budú potrebné atb.... si v 13tt... Proste by som to nechala až po tehotenstve, pokiaľ je to možné.

wirthova
autor
22. mar 2016

Prečo ? Lekár tvrdi ze teba dat hned von kvoli infekcii :( čo je ževraj ešte horšie pre babatko

piacere
22. mar 2016

@eeffka tak treba sa vždy poradiť so svojim zubárom, na snímku vidí, ako má zub korene atď... nie vždy je to záležitosť 1 min. 🙂

wirthova
autor
22. mar 2016

no práve snimok sme nemali. :( spondy som si už dala vytrhnut a chce my aj horny čoho sa bojim ešte viec lebo aj spodným sme dost bojovali ..a to nehovorim o tok ako bolest natlala po ... a nič proti bolesti som si nemohla dat. dufam ze bude s babatkom vsetko ok a niak mu to neuskodilo

eeffka
22. mar 2016

@piacere nuz asi mam sikovneho zubara 🙂 to je jasne ze na zaklade RTG sa vidi ako su korene, ale ak zubar povie ze je tam zapal, tak asi ma na to dovod...

bosoriak
22. mar 2016

@wirthova Tiez by som zvazila to trhanie. 8cky su dost narocne na vytrhnutie, musi sa robit aj rentgen, aby sa vedelo, kde su korene, castokrat to skonci ako stomato-chirurgicky zakrok, po ktorom sa davaju aj antibiotika. Nie ze by to mohlo nejako uskodit, malokedy dobre zvolene lieky uskodia. Len je zbytocne do seba pchat chemiu, ked sa s tym da par mesiacov pockat.
Zuby mudrosti niektorym lezu aj roky a kym ta to neboli alebo to nie je zapalene, asi by som radsej pockala.
Je samozrejme iny pripad, ak napr. rastuci zub tlaci na stolicku a vytvara nejake hnisave bolestive lozko, vtedy niet o com, benefity vytrhnutia su vyssie, nez rizika.

Inak mne tiez v tehotenstve zacali rast zuby mudrosti, ale nastastie tak zboku, tak som len vyplachovala Florsalminom, aby sa mi nezapalilo dasno a klop klop, zatial pomaha. 🙂

stardust
22. mar 2016

ja mam tiez velmi sikovneho zubara, ked mi trhal tri zuby mudrosti v tehotenstvach.

wirthova
autor
22. mar 2016

asi ano ale kazdx mi povedal nieco ine a to ma desiii
😢

piacere
22. mar 2016

@eeffka ale prosím ťa... šikovný zubár... aj ja mám šikovnú zubárku 😉 Ale sú zuby, s kt. si "obyčajný" zubár jednoducho neporadí a človek skončí u stomato-chirurga....

priora
22. mar 2016

Mne trhali 8-ku v siedmom mesiaci a nato o mesiac dalsi 6-ku a som tu 🙂 chcel pockat povodne az po porode ale umierala som od bolesti povedal ze treba von ked boli a teraz sa mi uz hoji vlastne pred tyzdnom trhal a super 🙂

zuzik307
22. mar 2016

@wirthova trhat netrhali, ale v 14.tt mi na stomatochirurgii v lokálke dekapsulovali 8-cku...tlačila sa cez ďasno, mala som to celé zapálené, tak jej potrebovali urobit priestor...benefit tohto zákroku prevýšil riziká, za dva dni som bola v poriadku, na bolesť len Paralen...

eeffka
22. mar 2016

@piacere tak ten moj je zhodou okolnosti aj stomato-chirurg

piacere
22. mar 2016

@eeffka tak ale to je o inom... 😉

hradnapani
22. mar 2016

@wirthova teraz som to riesila s mojim zubarom zubarom. V prvom a tretom trimestri vraj urcite nie, v druhom mozno, v naozaj nevyhnutnom pripade. Ale skor sa k tomu staval tak, ze pokial to naozaj nie je nevyhnutne, tak radsej nie a osmicky obzvlast. Je tam riziko komplikacii, liecenia antibiotikami atd. Porad sa aj s inym zubarom, co ti povie on.

srnka1122
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
wirthova
autor
22. mar 2016

@zuzik307 mne ani ten paralen necgcli dovolit :( ale tak prezile som ...ale už sa mi to nechce absolvovat znova ..ale asi mi nič iné neostava a vydrzat ..lebo bolesti sa vracaju raz je dobre raz za zub zas ozve takze nieco tam nebude ok :(

wirthova
autor
22. mar 2016

@hradnapani chvala bohu sa mi to nezapálilo ..klop klop ..dali mi tam niaku trávu rpoti zapalu a fakt pomohlo

danana
22. mar 2016

Mne sa zacal asi v 8tt drobit. Nebolel, kaz tam nebol, tak zubarka odporucila cakat a zub nechat tak. Zhruba v 15tt som dostala prievan a z toho sa mi chytil ten rozdrobeny zub mudrosti a tie bolesti neprajem zazit nikomu. Bez tabletiek, bez zubarky, ktora by mi ho vytrhla(nemala som roentgen). Poslali ma na stomatochirurgiu do martina na objednanie. Tam ma posadili zub vytrhli a sla som domov. Este 4 dni som trpela bolestami. Sla som k doktorke, ta mi dala do diery nejake lieky a na druhy den uz bolo vsetko ok. Bala som sa strasne, ale som rada ze je vonku a ze sa uz nemusim bat prievanu 😉

anakristina
22. mar 2016

@wirthova ked sa davaju plomby v tehu tak sa da aj trhat.ozaj nedali sa opravit?

wirthova
autor
22. mar 2016

Čo myslis opraviť ?

anakristina
23. mar 2016

@wirthova no ci je ich potrebne vytrhnut alebo sa daju zaplombovat

mirkaaa80
23. mar 2016

@wirthova mne v tehu gynekolog zakázal trhať, resp. problém bol pri použití anestetika. Odporúčal iba injekciu bez adrenalínu ta je však slabá a zubarka povedala že to mi ani žiadnu dať nemusí lebo naozaj nemá veľký účinok. A tá s adrenalínom( myslim za sa to tak volá) vraj môže spôsobiť stahy maternice a bude problém! Aj som rozmyslala, že by som riskla tu slabu anestezy, ale nakoniec som rada že som vydržala až po pôrode. Dala mi 2 tie silné, a trhala mi to min.45 min. Takze si neviem predstaviť, čo by som robila pri tej slabej anestéze. A inak trhanie osmiciek býva problémové, takze z vlastnej skúsenosti, odloz to pokiaľ to je možné.

mirka822
24. mar 2016

Já bych s tím počkala. Po vytrhnutí zubů moudrosti mohou nastat komplikace jako je zánět, na který bych musela brát antibiotika, čemuž bych naproti moc nechodila. Pokud nemáš teď akutní problémy, počkala bych 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre