Tretie tehotenstvo a bolesti v krížoch

02dada
2. dec 2012

Som tretí krát tehotná a od začiatku mam bolesti v krížoch a občas aj v podbrušku,Mate niekto skúsenosti,či to bude trvať cele tehot,.som v piatom mesiaci?Je to vyčerpávajúce 😒 Lekári mi povedali,že mam dráždivú maternicu,pri prvých tehotenstvách som nemala žiadne problemy ☹

xlucia
2. dec 2012

@02dada magnezium beries? to zvycajne zabera. ake velke mas deti?

02dada
autor
2. dec 2012

@xlucia mam chlapca a dievča 11 a 9 ,magnézium beriem,ale len ráno a večer,lebo mam nízky tlak,tak mi nemohol lekár predpisat vetšie davky

xlucia
2. dec 2012

@02dada aha. a este sa v tomto pripade ma z krvi zistit hladina kalcia. aj to ked je nizke, byvaju taketo probemy

ivoninka
2. dec 2012

@xlucia @02dada a to magnezium pomaha?pretoze ja som tehotna prvy krat teraz v 14tt, ale krize hlavne pri kostrci ma bolia od zaciatku..a niekedy je to dost silna bolest..treba s tym ist ku gynekologovi?

02dada
autor
2. dec 2012

No ja som sa sťažovala od začiatku a dokonca som sa teraz vrátila z nemocnice,bola som tam 4 dni,pokiaľ som ležala a nehýbala som sa bolo celkom fajn,ale ako som prišla domov je to o tom istom,Bojím sa aby som nemusela preležať cele tehotenstvo 🙂

xlucia
2. dec 2012

@ivoninka magnezium je na krce, na drazdivu maternicu a na znizenie tlaku. na bolest krizov nepomaha

ivoninka
2. dec 2012

@xlucia a je normalne ked ma takto bolia krize?

dedenini
2. dec 2012

@02dada mna zacali krize bolet od tretieho mesiaca v tehu... bolo to az bolestive pichanie... mala som to cele tehotenstvo..hlavne ma velmi bolelo na lavej strane... a pri porode to bola taka neskutocne velka bolest, ze to bolelo viac jak tie moje kontrakcie..co som si uzila 14 hodin... fakt strasna bolest... doteraz co uz mam skoro 8 mesacnu dcerku mam s tym problemi... chodila som aj na fyzioterapiu koli tomu..musela som cvicit..zistili mi ze tam mam velmi stuhnuty sval.. museli mi to natahovat a cvicenim sa to malo zlepsit..no moc to nepomohlo... tak drzim ti palceky snad to budes mat lepsie a hned ta to prejde

xlucia
2. dec 2012

@ivoninka pokial dost pijes, tak je to zial normalne. je to dane aj tym ze sa ti meni tazisko tela. pomaha pit a doma si klakni a urob "macaci chrbat" ako sme sa ucili v skolke. uvolni ti to napatie v krizoch. mne to velmi pomahalo pri oboch tehotenstvach a cvicili sme tento cvik aj na tehu priprave. len ked cvicis, musis dat kolena viac od seba, aby si si ani nahodou netlacila na brucho. 😉

ivoninka
2. dec 2012

@xlucia super.si ma upokojila.dakujem 🙂 lebo moja kolegyna ma naplasila ze to vobec nie je dobre, ze by som mala ist k Dr. ale zase v diskusiach tu som citala ze je to normalne...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre