Toxoplazmóza - IgM pozitívne, IgA negatívne, IgG negatívne

venividivikinka
2. máj 2016

baby, stala sa mi taka vec... prebera ma uz na poradni nova porodnicka v novej nemocnici (som v 36tt), pozrie mi do knizky a pyta sa, ze ako ma liecili na toxoplazmozu... ja ze nijako, mala som pozitivne protilatky, ze som ju prekonala dakedy davno a dalej to neriesili. ona pozera, ze no... tie vysledky vam potom asi zle zapisali do tehotenskej knizky, lebo tu mate napisanu akutnu formu.

no ja len ze coooo?

samozrejme akurat presne teraz mam gynekologa na dovolenke este do stvrtku a NEVIEM sa nijako dostat k vysledkom. obvolala som dnes vsetky labaky, kde sa robia krvne rozbory (lebo som nevedela, kam posielali prave ten moj) a na vela na vela som sa dostala k tymto mojim vysledkom (robene niekedy november/december): IgM pozitivne, IgA negativne, IgG negativne. presne hodnoty mi nepovedali a zistit ich neviem, kym mam toho lekara na dovolenke. laborantka povedala, ze ona hodoty neinterpretuje, ze to len lekar, ale vysvetlila mi, ze bezne sa robi IgM a IgG a ak je IgM pozitivne, co naznacuje akutnu formu, tak sa robi na kontrolu IgA. Ak to vyjde negativne, malo by to byt OK.

tak ja som si v podstate vydychla a zavolala porodnicke s tymito vysledkami ocakavajuc, ze povie, ze super. ale ona povedala, ze to veru dobre nie je, ze bolo treba tie testy opakovat a hned zajtra mam prist do nemocnice za nou a ideme znova testovat.

ja uz neviem, co si mam mysliet. mojmu gynekologovi som doteraz doverovala, nezda sa mi, ze by nieco zanedbal. na druhej strane viete ako to je u lekara - niekedy sa na vas ani len nepozrie, mate pocit, ze zatvorite dvere a ani nevie, ze ste tam boli. a zase ta porodnicka je velmi starostliva, ale aj mladucka, hoci strasne sympaticka, napadlo mi aj to, ci to neprehana s opatrnostou ona...

vobec neviem, co teraz s tym dalej a som neuveritelnym sposobom nervozna, ale vazne, riesim to v sebe cely vikend (od piatku) a ked mi povedali, ze lekar sa este tyzden nevrati, tak som zacala obvolavat tie labaky...

ked aj som mala tu toxo, co uz teraz s tym, ked som 36tt? nemala som antibiotika nasadene, ziadne opakovane testy, absolutne nic. niekomu vyjde jedna zvysena hodnota a uz ho posielaju na infekcne, ja nula bodov. na vsetkych povinnych aj nepovinnych vysetreniach aj usg pocas tehu som bola a aj na 3D, na kombinovanom, na morfologickom... nic nevideli, vsetko vzdy ok, na druhej strane - toxo moze sposobit poruchy, ktore na tych usg nebude vidno, nie? citala som aj to, ze sa dieta narodi zdrave a porucha sa prejavi do roka apod. samozrejme, internet najlepsi kamarat... najradsej by som sa poradila este s nejakym lekarom, ale neviem, kde nejakeho zohnat. a bojim sa, ze by ma asi velmi neupokojil...

veterinarka
2. máj 2016

Hlavne sa skús nestresovať (aj keď isto je to ťažké). Znova ťa otestujú a uvidíš, aj tak s tým teraz nič neurobíš. Osobne si myslím, že by si tvoj doktor nedovolil také niečo zanedbať +zvýšené IgM by nemalo vždy značiť len akútnu fázu ochorenia, treba to hodnotiť komplexne a nie len na základe jedného ukazovateľa. Držím palce, nech všetko dobre dopadne.

majjjjjka
2. máj 2016

Ja som mala v nejakom 4mesiaci taktiez zvysene iba igm,Dr. ma hned poslal na infekcne,kde mi Dr povedal,ze vyzera to na falosnu pozitivitu,co sa u tehotnych stava,kedze bolo zvysene Len to igm,ale preventivne mi nasadil lieky na 3tyzdne,kedze dalsi odber sa mohol konat najskor tak sa mi zda p. 3 tyzdnoch.opakovany odber som uz mala presvedcivo negativny,takze aj na infekcnom to bolo uzavrete ako nespecificka-falosna pozitivita,nebrala som dalej uz ziadne lieky.viem,ze aj pri porode to riesili,malemu este z pupocnej snury brali vzorky krvi,aby sa to otestovalo znova na toxo a aj dalsie taketo infekcne choroby,vsetko mal nastastie negativne.

anakristina
3. máj 2016

@venividivikinka v labaku mi vzdy vytlacili vysledky povedz ze na to mas pravo. S vysledkami napis na marketa.geleneky@gmail.com a pekne ju popros nech sa k tomu vyjadri. Ak vysledky nevytlacia najdi cislo na prof. Ondrisku on je sefom labaku kde sa testy robia a komunikuju s verejnostou. Myslim si ze to bude blbost ale treba zistit ci bude treba urobit serologiu novorodenca po narodení. Pre interpretaciu vysledkov treba 3odbery Ak sa nieco nezdá a treba vediet vsetky ciselne udaje

anakristina
3. máj 2016

@venividivikinka okrem toho ta nova lekarka ma tiez pristup do systemu a moze ti tie vysledky vytlacit

andula77
3. máj 2016

mne pri 3.tom tehu tiez povedali, ze som vraj niekedy toxoplazmozu prekonala kedze sa ukazala na testoch, do tehu knizky mi napisali cervenym pismom TOXOPL. a tam to skoncilo...ziadne opakovane testy nic. Vraj som ju mozno prekonala este ako dieta...? A to som rodila dcerku v 37rokoch, pri predoslych tehu sa nic take neukazalo...skus to "predychat" a ver svojmu lekarovi, lebo u nas zda sa je dost casty jav, ze co doktor to iny nazor...ver aj svojej intuicii. Vela stastia! 🙂

barmankaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
barmankaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre