Toxoplazma v tehotenstve

ria760
27. jún 2021

Ahojte. Stretli ste sa niekto z toxoplazmou v tehotenstve? V utorok idem aj na infektologiu, ale mam strach. Ako to bolo u vás? Najlepšie niekto z osobnou skúsenosťou. Lebo v okolí mi tvrdia že mi budu na infektologii robiť odbery a tak, že ma môžu poslať na potrat a podobne... :( alebo že to môže mať vplyv na zdravie dieťaťa :(. A som zúfalá..

any_soj
27. jún 2021

@ria760 ahoj. Osobne nie, zdieľam pre povzbudenie tento článok - rodina, ktorá sa s tým stretla 🙂 https://www.postoj.sk/61323/lekarka-tlacila-zen...

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
misel31
27. jún 2021

@ria760 Ahoj. Ja som v detstve mala toxoplazmozu. Hodnoty v krvy, mi už ostanú navždy. Máš toxo teraz, alebo si ju už prekonala? Mám dve zdravé deti, žiadne potraty a pod.

ria760
autor
27. jún 2021

@misel31 to neviem to majú práve zisťovať

cecilia29
27. jún 2021

Poslať na potrat tá nemôžu, no môžu tá do neho nepriamo tlačiť. Dr. to radi robia. Odporúčam prečítať článok v 1.komente.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
daom
27. jún 2021

@ria760 Mas igm pozitivne, co je aktivna infekcia a protilatky igg pre prekonanu infekciu. Ono mozes byt aj na konci ochorenia, alebo si ju nedavno prekonala. Hlavne sa nestresuj, zoberu ti este raz krv, zistia hodnoty, urcite ti to tam vysvetlia lepsie. A je mozne, ze igm uz budes mat negativne. Drzim ti palce, nech to dobre dopadne ✊

nevestamary
27. jún 2021

@ria760 mala som akutnu, chodila som ku infektologicke cele tehotenstvo, brala som atb do konca tehotenstva, strasili ma, ze sa mi moze narodit postihnute dieta, posielali ma na odber plodovej vody, co mi gynekolog odmietol spraviť, narodilo sa mi zdrave krasne dieta 🙂 infektologicka vravela, ze vsetky pacientky co mala sa im narodilo zdrave dieta 🙂 ja som si citala hrozne veci tu na MK, strasne som sa bala, ale ver a pocuvaj doktorov, vsetko bude v poriadku 🙂

cecilia29
27. jún 2021

@viestta no bohužiaľ často je to tak , česť výnimkám . O Tom je aj článok v 1 komentár.

34michaela
27. jún 2021

@ria760 ahoj mala som akútnu toxo v druhom tehu, až do pôrodu som bola liečena atb na infektologii a všetko dobre dopadlo, synček je úplne zdravý a po narodení mal protilátky. V treťom tehu zas vyšli poz.vysledky, no na infekčnom im to nešlo do hlavy lebo vraj toxo môžeš dostať len raz za život ale ja som mala výsledky ako cez kopir presne ako v 2.tehu.Dalsi syn sa narodil úplne zdraví. Neviem kde som to mohla chytiť al3 verím ti a tiež som bola úplne mimo až do pôrodov kým som nevidela na vlastné oči, že deti sú ok. Bola som v tehu aj pri Grochalovi a tej už na Sone videl, že synček je úplne v poriadku, no až po pôrode som si vydýchla keď sa narodil zdravý, prvý aj druhý. Držím palce a verím, že aj u teba to tak bude. 🙏🙏🙏

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ria760
autor
29. jún 2021

@zazvorka87 som na začiatku 4.mesiaca.uz mam aj za sebou vyšetrenie na infektologii a lekárka povedala že není sa čoho báť,lebo mam silné protilátky v tele a nemám ju akútnu.

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre