Toxoplazma počas tehotenstva

malycka
14. mar 2024

Dobrý deň idem sa opýtať mal niekto počas tehotenstva tokzoplazmu momentálne som 31 týždeň tehotenstva a ráno mi lekárka volala že mi vyšla toxoplazma čo som čítala na nete o Tom strašne som sa vylákala veľmi sa bojím o bábätko ráno pôjdem hneď ku lekárke hneď mali te to niektorá počas tuhú ďakujem za odpoveď

michaela412
14. mar 2024

Moja mamina mala, keď čakala moju sestru. Chodila na nejaké kontroly a sestra bola v pohode, aj stále je 😉

cookie29
14. mar 2024

kamoskina mama mala, kamoska bola viac-menej v poriadku, ale viem ze okolo 18ky bola na nejakej operacii oci prave kvoli toxoplasmoze... ona ju tiez mala vrodenu a cely zivot chodila na ocne kontroly. Ale CNS nemala ziadne postihnutie, len to oko.
v 3T je najvyssie riziko, ze toxo prejde placentou k babatku, ale zaroven mensie riziko nasledkov ako v 1T, takze no panic.

deti95060810
14. mar 2024

mala som ...zistili niekedy v 34 tt? pretože keď nám to oznámili tak sme chceli okamžite ukončiť tehu - ale vraj už sa to nedá... a keď mi povedali čo všetko bábo čaká - aký môže byť postih tak som preplakala 3 dni...
našťastie dcéra sa narodila OK...

derdia
14. mar 2024

A je to aktivna, alebo prekonana toxoplazmoza?
Ak mas len protilatky, tak to nic neznamena.

cookie29
14. mar 2024

@derdia protilatky sa zistuju od zaciatku, nie az na konci, takze asi aktivna nie?

malycka
autor
15. mar 2024

Ďakujem všetkým za odpovede ráno som bola na infekčnom povedala že to nič není že mám výsledky toxoplazmi pozitívne že to už musím mať dávnejšie nedala mi vôbec nič NATO tak dúfam že moje malinké je v poriadku aj bude

michaela329
15. mar 2024

@malycka mala kolegyňa, chodila na kontroly na infekčné a syna ma zdravého a veľmi šikovného- len ma teda silnejšie dioptrie, ale to môže mať mnoho príčin. Ona musela brať aj nejaké ATB tuším, ale ak Ti Dr povedala, ze je to ok, tak jej ver.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre