Totálne zapchatý nos v tehotenstve

macka2309
4. júl 2017

Ahojte,

chcem sa poradiť, mám už asi mesiac úplne zapchatý nos. Som v 24 tt. Vyskúšala som všetko. Manžel kúpil zvlhčovač vzduchu, inhalovala som inhalátorom, morské vody...až som zašla alergologičke a tá mi dala zyrtec a allergodil. Je to druhý deň, čo som ho užila a nič sa nezlepšilo..som úplne zúfala, detské spreje mi už nezaberajú, musím si dávať aspoň do jednej nosnej dierky musonasal. Má niekto skúsenosť za akú dobu zaberú tie antihistaminiká? a mal niekto takýto problém ako ja?
Ďakujem veľmi pekne za všetky odpovede🙂

sugi81
4. júl 2017

Ahoj, ja som toto mala cele tehotenstvo. a cele som si davala muconasal aj napriek tomu ze sa ma max 7 dni, lebo NIC ine ale ze NIC nezaberalo. ku koncu tehu uz som davala kvapky aj kazde 2 hodiny, vkuse zapchaty nos. aj som skusala si nedat, ale to bolo take, ze som sa isla zblaznit, lebo som dychala len ustami.

ma strasili, ze si sliznica navykne a uz sa toho nezbavim. a 2 dni po porode som nemala ziadnu nadchu. normalne mi to porodom odislo, nic som si nemusela davat. podla mna je to zvysenym mnozstvom krvi v tele a skratka mas pravdepodobne velmi prekvenu nosnu sliznicu (ja som mala aj dasna, ze mi krvacali viac).

pictbridge
4. júl 2017

Ahoj ja som to mala oba tehotenstva. A tak isto napriek zakazom som musela použivať non stop olynth lebo som proste nevedela žiť bez neho a hlavne dychat. Strašili sme ze si dokafrem nos no našťastie mam ho uplne v poriadku 😊 prešlo to až po porode.

michluc
4. júl 2017

Mna to trápilo celých 7 mesiacov..dávala som si jedine muconasal , celý čas , na druhy den po pôrode po zapchatom nose ani stopy 🙂

sunnyhoney03
4. júl 2017

ja som posledny mesiac uzivala aj muconasal aj nasivin sprej v kuse a preslo to az porodom ale je pravda ze som bola riadne nachcipana a na atb dokopy 2 tyzdne

macka2309
autor
4. júl 2017

Dakujem baby, ste zlaté, asi ja uvidim, ci mi pomožu tie antihistaminika a ak nie tak opäť k lerárke...a keď nič tak si budem ďalej fičat na muconasale a veriť, že to pôrodom v októbri prejde a nebude hroziť operácia...predtým som kvapky užívala výnimočne, žiadna závislosť..nechápem tento môj stav:(((
a myslíte, že by pomohla dovolenka pri mori? kludne pojdem aj ako velryba len nech mi je lepšie🙂))

lubi40
4. júl 2017

@macka2309 ja by som ti mozno poradila ist napsat k lekarke a pytat si sprej do nosa, nedavat si nejaky nasivin a pod, ale ked uz, tak avamys alebo nieco take, co je vyslovene na odpuch sliznice.
Mala som to pri prvom tehotenstve, aj ked nie take ako ty a co to som citala. Vraj je opuch sliznice dost beznych sprievodnym javom tehu. Takze to nie su sople, ktore potlacis nasivinom alebo zvlhcenym vzduchom. Ale ak je to u teba take vazne, tak potrebujes nieco, z coho ti tie sliznice fakt odpuchnu.

misiaknunu
4. júl 2017

Ahoj. Ja som mala upchaty nos asi do ukonceneho 7eho mesiaca. Potom to z nicoho nic preslo. Dovtedy som si myslela, ze ani rodit nebudem vediet kvoli dychaniu. Inak som alergicka. Ale ten upchaty nos mi nepripominal alergiu. Skor to bolo upchatie nosa zo zuzenych ciev..
Antihistaminika som brala pred tehu a vzdy zabrali tak do 7 dni pri pravidelnej liecbe. Pocas tehu som nebrala nic. Ani sprej do nosa.. no na alergiu mam nasofan...ale neviem, ci sa moze pocas tehu. Ja som vysadila vsetko.

macka2309
autor
4. júl 2017

@lubi40 oki ďakujem pekne..vyskúšam ísť koncom týždňa opäť ak nebude žiadne zlepšenie..avamys nie je kortikoidny? Lebo kortikoidny mi moc dávať nechcela:(

macka2309
autor
4. júl 2017

@misiaknunu no ja už som vôbec nemohla dýchať preto trn zyrtec..v 4 mesiaci som to už mala v slabej forme a stačili mi detské spreje,potom to prešlo na tri týždne a zrazu v oveľa silnejšej forme sa vrátilo, že môžem len ten muconasal aby som dýchala..nerozumiem tomu vôbec...

janulabb
4. júl 2017

@macka2309 v oboch tehotenstvách sa mi nedalo dýchať, pomáhali len spreje ale najviac pomohol .. pôrod! 😀 takže vydrž 🙂 avamys sú kortikoidy, nad tým by som ani neuvažovala preboha

macka2309
autor
4. júl 2017

@janulabb ďakujem ;) ja už mám výčitky či malej neublížim:/ zyrtec a do toho muconasal.ale zas keď nemôžem dýchať a som z toho v nervoch a strese,je to asi horšie pre ňu...

lubi40
4. júl 2017

@macka2309 avamys je kortikoid, ale to su asi vsetky spreje na alergiu. Preto radim ist za lekarkou, neviem, co v tomto stadiu skodi viac, ci antihistaminikum alebo lokalne kortikoid...
Pisalo tu mnoho bab, ze brali avamys pocas celeho tehu. Ja som alergicka a tiez som ho vysadila, ale ja som vysadila aj vsetky antihistaminika...
Preto vravim, treba sa poradit s alergologom, ale mozno aj gynekologom, lebo toto vyzera, ze je sposobene tehu a preto ma do toho, co povedat aj gynekolog - teda aspon moj nazor

gubrinka123
4. júl 2017

V tehotenstve su všetky sliznice zdurene vplyvom prekrvenia,, ja by som vam odporučala existuju take naplaste napustene bylinkami od Tiande/je to prirod. kozmetika/môžu to aj tehotne maminy aj male detičky .Veľmi dobre a rychlo zaberaju.Viem zohnať

macka2309
autor
4. júl 2017

@lubi40 no sestra u gynekológa vravela, že to mám nechať na alergologiu, že tam vedia, čo v mojom stave...a tam mi povedali, že zyrtec je v pohode v 2,3 trimestri ale počas dojčenia nie...tak uvidím...počkám, či to zaucinkuje ešte len druhý deň to mám...

macka2309
autor
4. júl 2017

@gubrinka123 no a čo to je zač? Funguje to aj na alergickú nádchu spolu s tými zdurenymi sliznicami? A fakt to zaberie?

duris1
4. júl 2017

@macka2309 ahoj a mas to vlastne z alergie na nejake kvety, prach a podobne alebo je to zahlienenie?

gubrinka123
4. júl 2017

je to kozmetika na prir. baze, ja osobne som to skušala u seba aj syna ,ktorý mal ucpany nos a suchy draždivy kašel/vdaka alergii a pomohlo

macka2309
autor
4. júl 2017

@gubrinka123 a účinkuje to na opuchnuté sliznice? Sa mi tomu nejak nechce veriť.ale tak vyskusam už zo zúfalstva hocičo🙂 cena je aká prosím? A za ako dlho zaucinkuje?

macka2309
autor
4. júl 2017

@duris1 no to pravé neviem...svrbeli má oči, podnebie aj uši.a alergologicka povedala, že testy mi robiť nemôže ale asi to budú pele...ale mám nie len zdurené uzliny aj taký hustý hlien...

duris1
4. júl 2017

@macka2309 dlhodobe uzivanie potravin ako banany, akekolvek orechy, mlieko a vsetky vyrobky z neho, cokolady, aj to sposobuje zahlienenie, upchanie dutin a pod. Osobna skusenost. Teraz som trosku upustila uzdu a citim to vyrazne. Tak neviem. Niekedy staci urobit poriadok v tom co jeme. Ak to teda nie je alergia uz na spominane pele. Drzte sa aj s babom a skore uzdravenie.

macka2309
autor
4. júl 2017

@duris1no aj to som čítala, že treba obmedziť, resp.vysadit.. ďakujem veľmi pekne;)

mravvcek
4. júl 2017

Ja som to mala pri oboch. Trpim strasne. Neviem sa nadychnut. Antihistaminika neberiem ale olynthje moj kamos 🙂 ten zaberie aspon na 5 hodin. Po porode tri hodinky akoby utalo,ziadna nadcha ziadny opuch. Su to hormonalne zmeny v tele a.spuchne sliznica.

macka2309
autor
4. júl 2017

@mravvcek hej takže sa mám zmieriť s tým, že ak chcem žiť a dýchať budem ešte tri mesiace na kvapkách:(

mravvcek
4. júl 2017

@macka2309 tak tak..fakt ziadne antihistaminika 🙂 proste detsky olynth alebo detsky nasivin 🙂

macka2309
autor
4. júl 2017

@mravvcek detské kvapky mi už vôbec nezaberajú:(

janage
4. júl 2017

@macka2309 ahoj dcera mala casto upchaty nos z dlhodobeho hladiska hej pomohlo preplachvanie nosa slanou vodou pomocou kanvicky. Je to omnoho lepsie.

janage
4. júl 2017

http://www.prealergikov.sk/eshop/kanvicka-vypla... presne taku mame. Kupila som v lekarni a teda velmi som tomu neverila.

dellpo
4. júl 2017

@sugi81 presne to iste ako u mna. tiez vkuse cele tehu upchaty nos. skusala som morsku vodu, nic nepomahalo tak som tiez striekala muconasal - zo zaciatku len pred spanim a potom od 8. mesiaca aj cez den, lebo sa nedalo inak. tiez ma strasili, ze si odpalim sliznicu, ze je to navykove. ako som porodila do 3-4 dni mi sliznica sama odpuchla a nic som uz nepotrebovala - vobec som nemala potrebu striekat kvapky - teda ani ziadne odvykanie nebolo potrebne, ani babu nic nebolo 🙂

dellpo
4. júl 2017

@macka2309 mne detske zaberali mozno 2 tyzdne, potom som presla na muconasal, ine kvapky mi nezaberali a olynth da mi videl velmi silny

macka2309
autor
4. júl 2017

@janage ďakujem za radu, vyskúšam,..ten opuch sliznice je neúnosný už:/

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre