Tlak v tehotenstve

6. feb 2023

Ahojte, sledujem si tlak. Väčšinou mám 138/88 niekedy nižší. Dr. mi povedal že keď budem mať nad 140/90 tak mám hneď volať alebo prísť. Ale čo ak sa stane že horný mám ok teda okolo 125 a ten spodný mám 90 poprípade plus. Tiež hneď volať či. Som z toho jeleň a moc sa pozorujem...Ďakujem

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
6. feb 2023

@elizabet173 aha tak budem vedieť. Zatiaľ som našťastie nemala ale keď cez deň tak nad tým rozmýšľam že toto som sa zabudla opýtať. Dúfam že sa to bude takto držať.

zuzi0911
6. feb 2023

Teraz som ležala s dievčatami a internista č ich bol skontrolovať na izbe ,im povedal ,že tehitna nemá mat tlak od 130 hore...a ich tlak bol okolo 130-140/80-90
Čiže pozor dávať celkovo...a určite ak tlak bude aj 130/90 ísť k dr...není to sranda...2 dievky dostali automaticky liečbu,zberal sa im 2 dni moc ,boli na internom,EKG, plus opuchy kontrolovali...
Tyzden tt ...34tt a 27tt...

evinqua
6. feb 2023

Spodný nad 90 je horší. Mala som 2x preeklampsiu takže radšej skôr ako neskoro, ak ho budeš mat 85 a viac pravidelne, uz by som riešila

autor
7. feb 2023

@evinqua Dakujem určite budem sledovať a dám hneď vedieť Dr.

autor
7. feb 2023

Ale keď mám vyšší tlak po nejakej činnosti tak je to ok. ?? Len v klude by som mala mat ukážkové hodnoty.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre