Tlak v podbrušku v 33. týždni

diaszoky
29. jún 2023

Baby aj vy citite taky tlak az miernu bolest v podbrusku? Mala
Som to najme pri zatazi teraz aj ked sa poponahlam pochodim. Neviem ci mam preto volat dr? Nieje to prehnane? Som 32+3tt

nikolani
29. jún 2023

@diaszoky mala som aj tlaky aj bolesti, takmer celé tehotenstvo. Musela som sa veľmi šetriť, potom bolo relatívne fajn

diaszoky
autor
29. jún 2023

@nikolani tak si ma ukludnila aspon trochu zrejme je to zo zataze 😞

nikolani
29. jún 2023

@diaszoky áno, kľudne môže byť len zo záťaže. Môj doktor mi na to vždy hovoril len že sa nemám báť, že po pôrode to všetko odozneje 🙈 každopádne, ak by sa ti čokoľvek nezdalo, tak sa kľudne obrat na toho doktora, radšej volať/ísť 10 krát zbytočne než to raz podceniť. Držím palce 😊

diaszoky
autor
29. jún 2023

@nikolani dakujem ano chapem ono inac mi nieje nic len teraz som spozorovala, ze ked som to mala to zataze odoznelo to do desat minut a teraz po zatazi to mam aj cely den rano bolo ok a ked som sla do kostola a zacala sa ponahlat uz to prislo

nikolani
29. jún 2023

@diaszoky no v 32tt su uz tie deti v brušku docela veľké a tlačia kade-tade. Takže s pribúdajúcimi týždňami sa to ešte môže zhoršovať, mne napríklad krpec tlačil neskôr aj na nejaký nerv, na obličku, to bola "paráda" 🙈

diaszoky
autor
29. jún 2023

@nikolani a ako si zistila, ze tlacil na oblicku? Bolestou? Ako sa to riesilo?

floki1994
29. jún 2023

@diaszoky toto je velmi individualne...u mna tlak a mierna bolest skoncila predcasnym porodom...u inej to nemusi byt nic ...ak sa bojis chod sa nechat skontrolovat pre pokoj v dusi 🙂

diaszoky
autor
29. jún 2023

@floki1994 uz to chvalabohu preslo ked som poodychovala

nikolani
29. jún 2023

@diaszoky to sa zistilo docela náhodne, mna už asi vsetko v okolí bruška (cca trup od pŕs dole až po stehná 😅) dosť bolelo takže som osobitne bolesti v okolí chrbta, krížov nijako neriešila. Bola som na pohotovosti keď mi bolestivo tvrdlo bruško plus iné bolesti, tam mi porobili vyšetrenia vrátane ultrazvuku aj v okolí obličiek a zistili že mi tam krpec tlačí (mimo iného, ale kým som chodila po vyšetreniach tak problémy už pomaly odznievali). Ale riešiť to nebolo treba, len mi kázali, ak správne pamätám, že keby boli veľké bolesti tak rýchlo prísť, tuším aj ak by bolo čosi s obmedzením močenia.. ale to už si dobre nepamätám, bola som rada že je krpec v brušku ok 🙂

mima1608
29. jún 2023

Ja som mala celý tretí trimester také tlaky, že som sa koľkokrát postaviť nevedela. Stále som si myslela, že už to príde kvôli tomu a nakoniec mi v 42tt vyvolávali 😅

diaszoky
autor
29. jún 2023

@mima1608 tak si ma ukludnila

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre