Tlak kolíše - raz je v poriadku, potom vysoký

simonkato
4. nov 2023

Dievčence 2.11.som mala kontrolu sestričke sa tam nezdal tlak že bol vysoký. Od vtedy meriam doma včera ráno naobed vysoký večer dobrý. Dnes ráno na obed dobrý a večer vysoký. Nikdy som nemala problém s tlakom ani sa dáko zle necítim. V pondelok zavolám gynekologovi čo nato povie. Nemáte niektorá podobnú skúsenosť? Tlak meriam vždy v kľude po žiadnej námahe .

stanulienkat
4. nov 2023

Si tehotna? Urob si aspon tyzdnove merania tlaku, vzdy po 5 minutovom sedeni. 2-3 × za den vzdy v inu hodinu, aby si vedela, ako sa ti pohybuje Tk pocas dna. Tlakomer mas dufam na rameno, nie na zapastie? Ako vies ty ovplyvnit Tk: dostatok tekutin, nesolit, pohyb, ak mas nadvahu , tak schudnut.

simonkato
autor
4. nov 2023

@stanulienkat áno som tehotná v 11tt3 deň. Áno tlak meriam od vtedy 5krat denne zapisujem ráno na obed a večer do písanky.Tlakomer mam na rameno. Nadváhu mam takmer od mala vždy som s nou bojovala. Ale tlak vysoký nikdy nemala. Pohyb mam každý deň aspoň hodinku prechádzka cez vychádzky keď sa dá. Solim minimálne a pijem veľmi veľa stále som smadna.

majamat
4. nov 2023

@simonkato u dr je clovek malokedy v klude a preto tlak nie je vzdy dobre domerany,
navyse neiktore tlakomery meraju inak, - digi tlakomery nie su presne.,

ja som bola pred 4r na internom vys a 2x spodny tlak nad 100. meram si obcas tlak, vzdy mavam skor nizsi, cize ma to vcelku soklo.
pred rokom som bola na BOZPO a tam zas tlak spodny nad 90, ci okolo 100 ( uz neviem ).
teraz minuly mesiac opat ta ista interna mabulancia a opa spodny nad 90.

u mojho dr. v robote, u mamy a najnovsie aj v nemocnici ( tam mi tlak merali snad 10x ) a nikdy spodny nebol nad 90.

stanulienkat
4. nov 2023

@simonkato či si tehotná som sa ťa pýtala aj preto, že to môže byť spojené s týmto stavom. Nadváhu si porieš, chce to len pevnú vôľu, aby si si nevyrobila do budúcna aj cukrovku. Tlak si meraj vždy v nejakom inom časovom horizonte, nie iba rano, obed, vecer, aby si vedela ako sa ti aj v inych casoch hybe a vždy si napíš aj hodinu, v ktorej si to merala. Zober namerane hodnoty ku gynekologovi.
A este k pohybu-prechadzka nie je pohyb. Z toho este nikdy nikto neschudol. Musela by to byt velmi rezka chodza niekolko kilometrov

majamat
4. nov 2023

@simonkato a teda tlak meraj vzdy len v klude. sadni si, priprav si tlakomer a nesmies ani vsta, aby si si nieco zobrala, uz vstavanie je pohyb.

simonkato
autor
4. nov 2023

@majamat mne vyskočí vždy vrchný a tep srdiečka. Áno u lekára ma človek stres či je všetko v poriadku.

kiki68
4. nov 2023

Ja som mala uz v 10tt a teda zavrate z toho, proste dost zle. Nasadili Thromboass a preslo to do cca 30tt, potom uz to islo z kopca a muselo sa merat. Kazdych par dni na rizikovu poradnu. Svoj tlak mam dost nizky a nadvahu nemam, ani som nikdy nemala. Cize pre mna dost prekvapko

petronellla87
5. nov 2023

@simonkato merias si ho vzdy len raz? Mme vravela lekarka na internom ze vzdy treba aj 2-3 krat premerat

simonkato
autor
5. nov 2023

@petronellla87 meriam ho viac krát keď je vysoký v rozmedzí par minút.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre