Tlačenie bábätka na brušnú stenu v 31. týždni

diskuterka22
30. júl 2024

Ahojte,
som v 31tt a v poslednom case pocitujem rychlejsi rast babatka a teda aj bruska. Je normalne pocitovat v tomto obdobi caste a silne tlacenie sa babatka zvnutra na brusnu stenu? Velmi sa tlaci smerom vpred okolo pupka, brusko mam pocas dna dost napate.

dadka1997
30. júl 2024

@diskuterka22 to je tzv tvrdnutie bruška, ale ras bábätka a bruška cítiť nemôžeš

diskuterka22
autor
30. júl 2024

@dadka1997 nemyslim tvrdnutie, ale tlacenie babatka. Je to iny pocit. Pri tlaceni sa aj hybe, citim, ze to robi ono. (To, ze citim rychlejsi rast babatka logicky nebolo myslene doslova = citim, ze mam plne brucho, ze uz sa tam babo dobre nezmesti, mam pocit plneho brucha a koza je viac napnuta a pod.)

dadka1997
31. júl 2024

@diskuterka22 a co ma to babatko robiť, keď ma málo miesta ? Ak sa ti nieco nepozdava chod k lekarovi, ale ja si myslim, ze je to normálne, mne sa babatko aj na rebra natlacilo, ze sa mi aj tazko dychalo

tinalia
31. júl 2024

Je to normalne, napina sa ti koza, babatko nema dostatok miesta a moze sa ti celym chrbtom opierat o brusnu stenu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre