Texoplazma od psa v tehotenstve

11. júl 2024

Ahojte som v 9 mesiaci tehotenstva, keď som zivala tak mi môj pes oblizol ústa teda zuby, hneď som si išla umyť ústa. Prenášajú texoplazmu aj psi alebo len mačky ? Keďže si psi oblizuju svoje pohlavné údy keď spravia potrebu ... alebo sa nemusím obávať nejakej nákazy ? Psa mame v nutri v dome.

gabika029
11. júl 2024

Prečo by mal mať oes toxoplazmozu? A ešte keď ho mate vo vnútri? A je to ojedinele

colsami
11. júl 2024

Pozri si prenos a cyklus toxoplazmozy, je toho na internete vela. Aby si bola trosku v obraze.
Takymto stylom sa urcite nakazy nemusis obavat.

andrea_82
11. júl 2024

Ja len sa opytam, ako to chces riesit do buducna, ked uz teraz si v takomto strese. Je ti jasne, ze pes a dieta spolu v domacnosti - to sa nevyhnes tomu, aby sa navzajom neoblizovali, dieta ked bude stvornozkovat, tak vlezie aj do psej misky.

ukgirls
11. júl 2024

google si neskusala? je to skvela vec

medda_beda
11. júl 2024

Pes somnou spí aj v posteli, olizuje ma každý deň.
Je očkovaný, okúpaný.Viac sa bojím baktérií od ľudí než od môjho psa

medda_beda
11. júl 2024
natall113
11. júl 2024

Pes ťa toxoplazmozou nenakazi.... prečo hneď stresuješ?

angelinja
12. júl 2024

davala si si niekedy zistovat ?tiez som sa chorobne bala toxo v tehotenstve...po porode par rokov som chodila po lekarochkde mi robili aj toto a mala osm latky ze som to koedysi prekonala...zilao sm so psom a tetka mala mačky...ktovie kde...ale je pravdepodobne ze to mas uz davno v sebe, stare protilatky. cize toxo by si sa v tom pripade nemala bat a mmochdom 9 mesiac tehot. ved uz ides rodit..kym by sa ti tato infkcia rozbehla uz aj porodis, tak neboj

angelinja
12. júl 2024

chcem pvoedat ze nie je ojedinele ze ludia maju uz toxo prekonanu...

michaela412
12. júl 2024

moja mamina keď boa tehotná, tak dostala toxoplazmózu, bola liečená aj vyliečená a sestra sa narodila zdravá, my sme psa ani mačku nikdy nemali, ale upratovala okolo cudzích psov a mačiek v činžiaku, moja mamina čistotná nemohla sa na ten bordel pozerať, tak riadila a potom to dostala od takých .... potom sme sa presťahovali

autor
12. júl 2024

@angelinja nie nedávala som si to zisťovať a neviem či mi to zisťoval môj gynekológ keď mi robili odber krvi pretože nikdy mi nič nepovedal ...

kiki68
12. júl 2024

Pes toxoplazmozu neprenasa, to prenasaju hlavne male maciatka v zanedbanom stave. A potom je prenos cez pracu so surovym kuracim masom, zle umytou zeleninou. Toto mi nepride na prenos toxo

kiki68
12. júl 2024

Zistuju to kazdej tehotnej hned do 12tt pokial viem. Tie prve velke odbery mas aha toxo, rubeolu, HIV, Syfilis, Hepatitis. Aby vedeli, ze co mozes mat

autor
13. júl 2024

@kiki68 ta práca zo surovým kuracím mäsom to by hrozilo len vtedy ak by som mala nejakú ránu otvorenú na ruke keď to mäso chytám alebo by som musela obliznut nôž s ktorým to mäso robím, inak len tak sa to dostať nedá asi či ? Taktiež asi aj ta zelenina ak by som ju poriadne neumyla

michaela329
13. júl 2024

Kľud, ani nevieš, či ju Tvoj pes má (samozrejme, že aj pes ju môže mať, ale to už by bola aká nahoda) a nemala si kontakt s výkalmi. Viac sa treba báť zeleniny ako zvieratiek. Gynekológ to testuje z krvi. Inak moja kolegyňa ju v tehotenstve mala (ona je silne alergická na chlpy, čiže od zvierat nie) a syna ma zdravého, len musela behať na infekčné a brat lieky.

naneta258
13. júl 2024

Mäsom by si ju dostala ak by si zjedla nedostatočne tepelné opracované mäso..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre