Test na cukrovku v tehotenstve

5. mar 2024

ahojte, myslite ze velmi mi to moze skrelit vysledky ak som podvecer den pred jedla jeden nanuk a keksik? a ovocie? Nevedela som ze sa moc neodporuca sladke den pred. Ja som jedla normalne ako bezne...
A dalsia otazka kedze uz ma dnes po tom teste...a mala som dnes chut poobede na sladke neskodi babatku tolko vela sladkeho/glukozy v jeden den?
Napadlo ma to az ked som to zjedla no...ze dnes som si mohla uz sladke odpustit

lilli110
5. mar 2024

Ja som den pred testom zjedla tolko cokolady... 🙈 a vysledky boli ok. Podla mna ak si to nejedla nejak neskoro vecer, nemalo by to vadit.

No a co sa tyka sladkeho v den testu, mne uz neodporucili v ten den nic take jest ani len sladke napoje a praveze pit vela vody, nech sa telo precisti cim skor a vyplavi ten cukor.

anavixy
5. mar 2024

Ked uz mas po tom teste, tak uz mas aj vysledky, nie? Takze ked mas ogtt negativny, tak vysledky skreslene byt nemozu. Tie by relativne mohli byt skreslene keby bol ogtt pozitivny, ale musela by nedodrzat lacnenie (tj aspon 8h bez jedla). Osobne nerozumiem tym odporucaniam vynechat pred ogtt sladke, zena by sa mala stravovat tak, ako sa bezne stravuje, inak predsa ogtt nemoze byt objektivny (moj nazor, keby sme vsetky vynechavali sladke a sacharidove jedla, tak nemusime riesit ogtt a rovno by sme boli “na diete”).
Nuz a to ze si si dala sladke v den ogtt urcite babatko neuskodilo, malo sice sladsi den, ale takto jednorazovo to urcite neuskodi, obzvlast ak tvoje telo dokaze cukor dobre kompenzovat a teda ogtt bol negativny. 🍀

autor
5. mar 2024

@lilli110 no ved presne to napadlo aj mna....ale az po tom ako som si dala poobede 3 kopceky zmrzliny do sladkeho kornutku 🙈🙈 ach...no co ti poviem..sama neviem preco ma prepadla taka chut na sladke😂

autor
5. mar 2024

@anavixy no neviem ci su dnes uz vysledky, resp. kolko dni trva kym pride vysledok...mne len povedali ze mi budu volat ak vyjde test pozitivne, teda ak sa mi cukrovka potvrdi

dzejsik
5. mar 2024

ja som tiez na to zabudla a zjedla vecer pred palacinky, sice ma sestricka zjazdila ze to mozno budeme musiet opakovat, ale vysledky som mala uplne v poriadku

anavixy
5. mar 2024

Aha, to ti nepovedali hned? Hm, to som nevedela, ze aj tak to zvyknu robit.. to ti robil gynekolog ci na diabetologii? Ak su v budove s labakom tak vysledky mali za par hodin, ak musia krv posielat do labaku, tak zajtra. Kazdopadne sa nestresuj tym ze si si dala sladke, aj tak to uz nezmenis a jednorazovo to neublizi. Ak bude ogtt pozitivny, tak si uz dalej budes davat pozor a je to 🍀

autor
5. mar 2024

@anavixy robil to gynekolog a oni to posielaju do labaku, ale neviem ze kolko realne dni to moze trvat to nepovedali...
cize ta dnesna davka cukru by nemala vadit dufam? ani mne ale hlavne babatku?🙈 alebo nebodaj tymto dnesnym velkym mnozstvom si to este vyvolam (uz aj take ma napadlo) ale to je asi blbost ze🙈

anavixy
5. mar 2024

Ano to je blbost, bud mas GDM alebo nemas aj keby zjes kilo cukru, dolezita je pohybova aktivita 🙂
Tie vysledky su v labaku za max 2 hodiny hotove (pracujem v nemocnici), ale teda im to musia este dorucit takze to asi zajtra rano az…

svetlonos
5. mar 2024

Pokial mas cukor v pohode, tak babu neskodi. Ja so do testov nevedela, ze mam tehu cukrovku a od 4,5 -6 mesiaca som tyzdenne zjedla 2,5 tych 300g miliek. Maly je zdravi. Po pozityvnom teste som sa uz drzala celkom (2x som zjedla cokoladu), nic mu nebolo. Pri druhom synovi som po teste uz v 3 mesiaci nejedla nic sladke a poctivo jedla dietne a maly mal nizky cukor.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre