Teploty v 5. mesiaci

ada_12315
21. jan 2023

Dobrý večer, chcela by som sa opýtať, som tehotná a práve som začala 5 mesiac mam horúčky do 38 zatiaľ na obed som zobrala paralen no zatiaľ nič nepomohlo, boli ma hlava ráno mi bolo aj na zvracanie, trosku ma dráždi hrdlo a kašlem. Väčšinou sa mi teplota drží okolo 37,4
Otázka znie: ísť na pohotovosť ? A hlavne ak pôjdem kde? Na normálny urgent alebo na pohotovosť gynekológicku
Ďakujem pekne za odpovede

ildiko36
21. jan 2023

@ada_12315 37, 4 neni teplota, teplota začína od 38,2c.Do vtedy by si ani nemala dať tabletky na zníženie teploty, lebo tvoj organizmus bojuje

luccija
21. jan 2023

@ada_12315 vôbec nechoď načo?sprav si opakovane test na covid a vylez to asi máš virózu.Na hrdlo si kúp pastilky.

ada_12315
autor
21. jan 2023

@ildiko38 mala som na obed 38 preto zobrala tabletku ale nepomohla stále mam zvýšenú
Celý deň má boli hlava a kostí.
Inak tabletky vôbec neberiem

ada_12315
autor
21. jan 2023

@luccija nie všetko je hneď covid
Robila som si test keď som mala 38 teplotu a vyšiel negatívny
A určite tabletky v tehotenstve neberiem lwn tak v tehotenstve sa snažím tomu vyhýbať
Preto len pri 38 som zobrala raz paralen

ada_12315
autor
21. jan 2023

@ada_12315 je to moje druhé tehotenstvo prvé som pre zvracala celé 4 mesiace a inak nič ani sopeľ toto druhé je úplne iné vkuse nádcha a teraz toto

ikka204
21. jan 2023

Teploty zrazat, ked sa blizia k 38,0. Nad 38,0 skodia babatku. Staci drzat teplotu pod 38,0. Zvysena teplota znamena, ze telo nici bakterie alebo virusy. Samozrejme pri kratkodobom vystupani aj nad tu hodnotu, zas netreba hned stresovat. Sprcha a paralen. Podla dalsich priznakov potom volat vseobecnemu lekarovi ohladom liekov a vela oddychovat. Pomaly kazda si v tehotenstve prejdeme nejakou chorobou. Imunita je tam oslabena kvoli plodu. Ja som tehotna druhykrat a v obidvoch tehotenstvach som brala dokonca antibiotika. Vsetko je v poriadku. Jedine, ak by sa teploty nedali zrazit pod 38,0 tak by som riesila pohotovost. Myslim, ze v druhom trimestri sa moze aj ibalgin, ale to radsej riesit priamo s dr. aj max. davky paralenu.

nevenka
21. jan 2023

@ada_12315 ja som mala covid v tehotenstve a prvy priznak bol, ze mi bolo na zvracanie, inokedy som nezvracala v tehotenstve...Slabost, unava, bolest hlavy. To som este sla na jednu kontrolu a domov som ledva dosla, teplota 38,2, bolesti krizov, kosti, svalov a odspodu, ako keby som uz isla rodit, take bolesti. To uz bol druhy covid, takze som vedela, ze to je ono, test mi to len potvrdil. Ale mozes mat aj inu virozu. Kym nie je velmi vysoka teplota, tak je to v pohode. Ak sa da, treba vylezat. Mne sa nedalo, mala som choreho 19 mesacneho drobca, ten mal 40-ky horucky, co nesli zrazit. Nespala som vyse tyzdna, hrozne to bolo. Vzala som asi 2x Paralen, ked mi bolo najhorsie, aby som mohla fungovat. A drobcek je tu, dcerka pekne vydrzala takmer do konca, je zdrava a v poriadku. Neboj sa.

ada_12315
autor
21. jan 2023

@nevenka ďakujem pekne za upokojenie
No mne vyšiel negatívny covid test no malu mam tiež chorý čiže pravdepodobne som sa nabrala od nej len výhoda toho ze teploty ona nemá ale už len trosku pokasliava

evpav
17. jan 2024

Zdravím, mam podobný problém. Mávam teploty od 37,4 do 37,9. K tomu bolesti hlavy, únava, štipanie oči. Som v 5 mesiaci tehotenstva. Bola som od silvestra chorá niečo cez 2 týždne. Brala som aj ATB. Všetko už je v pohode len mavam teploty hocikedy. Taktiež mám autoimunitné ochorenie ale pred tým nikdy som nemala problém s teplotami a výsledky z krvy boli v poriadku. Máte niekto skúsenosti s takouto teplotou v tehotenstve?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre