Teplota 38,4°C v 25. týždni + 4 dni

21. júl 2022

Ahojte kočky. Prosím vás, hrozne sa bojim o bábätko. Je vytúžené, vymodlené a ja som ochorela. Neviem kde :(. Odvčera ma všetko bolí, od dnes rána som mala aj teplotu. Ráno 37,6. Dala som si paralen. Po 5 hodinách mi začala stúpať na 37,4. Tak som si dala ďalší. Po 2 hodinách som sa zobudila a teplota mi aj napriek paralenu vystúpila na 38,4. Strasne sa bojím aby sa malé neprehrialo alebo čo. Žienky mala ste to niektorá a zvládli ste to? Robila som si aj test a vyšiel mi negatívny. Ďakujem

anavixy
21. júl 2022

Radšej počkaj kým ti teplota stúpne riadne (nad 38) a potom si daj lieky, nez “premrhat” ho na zvysenu teplotu. Pi vela tekutin, osprchuj sa vo vlaznej vode. A bolo by dobre odpozorovat, z coho ta teplota je, ak bude pretrvavat alebo sa objavia ine tazkosti, tak k dr.

ls56
21. júl 2022

A nemaš kovid? Šup do postele,horuce čaje s čerstvym zazvorom,medom citronom,vypotiť sa a ako ti piše vyššie, tak lieky si davať až nad 38-38,5 inak sa len potiť bez lieku. Mala som koronu v 35tt viem, čo to je. Treba sa proste liečiť a brať aj dvoj-troj nasobne dávky vitaminu c. + čerstve ovocie - teraz ho je huuuru. Drzim palce

evamea
21. júl 2022

My sme doma akurát pozitivni, ja v 13tt, ale tiež ledva zrážam. Vydržím však vždy do 38,4, ak nie je ešte čas na liek, tak vlažná sprcha, zábaly...ináč, mne tiež vyšiel najprv negatívny...
Držím palce.

autor
21. júl 2022

@anavixy @ls56 @evamea baby keď ja sa ani nejak nepotim, nechápem prečo. Som cely deň zalezena pod perinou. Teplota mi neklesla pod 37,4 dnes. Uz zase ide hore. Naposledy som namerala 37,8. Citim sa brutal pod psa, hlavne hlava ma boli, aj celé telo a oči ma pália neskutočne. Zajtra sa urcite otestujem opäť, ale dnes mi vyšiel AG negatívny. Pij veľa vody, čaju, ovocia jem tiež veľa. Na nervy. Dufam, ze zajtra to bude lepšie 🥺

anavixy
21. júl 2022

Zvysena teplota ma svoju funkciu v tele, aktivuje bunky imunitneho systemu, netreba ju zbytocne znizovat a v tehotenstve zvykne byt zvysena teplota aj normalne. Chce to asi cas, vela oddychu. Ale kludne skoc k lekarovi na crp ked-tak 🙄 test na covid opakuj, moze byt…

autor
21. júl 2022

@anavixy no ved uz som si teda nedala paralen. Nechávam telo nech sa s tym potrápi a dam si ho keď tak na noc alebo ak mi vystúpi zase nad 38. Zatial som si od 13tej nedala paralen.

anavixy
21. júl 2022

Tak veru, drzim palce nech to rychlo prejde a hlavne nech je to len nejaka virozka 🙂

autor
21. júl 2022

@anavixy ďakujem moc ❤️

01matrioska
21. júl 2022

Medzi teplotou 38-38,5 vám ju zníži aj tymianový krém natretý na chodidlá - následne zabalené do ponožiek. Pri bolesti hlavy si ho môžete v tenučkej vrstve natrieť aj na čelo, prípadne spánky. uľavuje od bolesti a taktiež lieči nádchu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre