Tehuľky, chodíte počas covidovej doby do práce?

14. jan 2022

Ahojte. Tie co cakate babatko ste radsej doma na PN alebo chodite do roboty? Nebojite sa nakazenim covidu?

amelie2017
14. jan 2022

Uz tehotna nie som, ale chodila som do prace, manzel chodil do prace, dcera do skolky. Co sme sa mali doma zavriet na 9 mesiacov? Dostat to mozes aj na poradni.

julka29
14. jan 2022

Normálne chodím do roboty 🙂

dietatko2020
14. jan 2022

Ja nechodim, mali sme HO, ale teraz sa to zmeni. Pojdem na PN. Ja som uz o jedno dietatko prisla. Prave preto sa bojim a chranim ako sa da

sirka9
14. jan 2022

Chodila som cely čas do roboty, aj muž, aj mama.

autor
14. jan 2022

@amelie2017 nemyslim hned... Napr v 20tt.

autor
14. jan 2022

@dietatko2020 ktory tyzden si?

dietatko2020
14. jan 2022

17tt

autor
14. jan 2022

@dietatko2020 ja 16 😊

tara42
14. jan 2022

Ja som bola tehotná keď prišiel covid, na jar 2020. Skoro všetci mi vtedy hovorili nech idem na pnku aj v robote aj doma. Tak som isla, bola som vtedy v 6 mesiaci.

petkasaurus
15. jan 2022

Ja mam HO 🙂

mogaa
15. jan 2022

nuž buď budeš chodiť do práce alebo budeš sedieť doma na riti, v lepšom prípade pôjdeš von len v čase vychádzok, kontroly chodia aj tehotným....SP nezaujíma diagnóza, kontrolujú liečebný režim v čase kedy si na PN(lebo ti ju platia)....

autor
15. jan 2022

@mogaa neide o to ci budem doma alebo nie. Ale o to, ze do prace dochadzam 30 km autobusom a tam je aj 50-60 ludi. Ziadne vetranie, nic.

bara_borka
15. jan 2022

robím v zubnej ambulancii celé tehotenstvo, som v ôsmom mesiaci, trikrát očkovana, respirator 8 hodín denne, skladám len cez obednú pauzu. riziko nakazenia je veľké hlavné tam, kde respirator nemám, čiže rodina, kamaráti, preto sa nestretávam bez respiratora s nikým. prečo by som nemala chodiť do práce? to sú výhovorky.... keď by som chcela byť izolovaná celé tehotenstvo, nechodím ani do obchodu, nestretavam sa ani s manželom ani s deťmi, ktoré to môžu priniest domov. Keď sa niekomu nechce robiť, výhovorku so vždy nájde, ale nevidím v Tom zmysel ostávať doma na podpore. Mali by to viac kontrolovať.

katb1992
15. jan 2022

Chodila som až do nástupu na materskú. Robím so zákazníkmi, čiže sa tam premlelo veľa ľudí. Celý čas 8h respirátor /rúško. Bola som 2x v karanténe ale to kvôli návšteve u svokry 🙄 hneď ako mi začal 7 mesiac dala som sa očkovať. Odporúčam 🙂

autor
15. jan 2022

@bara_borka to nie je vyhovorka ale strach. Niekto sa boji viac, niekto menej. Kazdy ma na to iny nazor.

lienka.7
15. jan 2022

Obe tehotenstva co je korona som chodila do prace, bola som opatrná, dávala som si pozor. Tiez som chodila MHD.
Ked chces ostat doma, aby si sa teda nenakazila, to nebudeš nikde chodiť ty ani mm? Nikto k vám, s nikým sa nestretavat? Ani na poradňu nepôjdeš lebo sa tam môžeš nakaziť?
A dovod PN budeš mat aký? Strach z korony z prace? Hmmm, taky neexistuje.
kwd mozem porovnať, počas 1.vlny v nemocnici okrem tehu a onko pacientov nikto nebol. Teraz? Plne čakárne, odstupy žiadne a hlavne mm nasackovni v čakárni zaoberajúci miesto tehotným, ktoré aby pomaly stali 👎👎👎

bara_borka
15. jan 2022

keď máte strach, choďte na neplatené voľno. zabarikadujte sa doma, do konca šestonedelia sa s ním nevidajte vrátane muža, deti a rodičov. nákupy si dávajte nosiť pred dvere. samozrejme, všetci máme strach, ale odtiaľ potiaľ.

simina127
15. jan 2022

16 tt a už to robiť nechce🙏 ved koronu môžeš dostať hocikde nie len v práci... To fakt sa tak bojíš? Keď hej tak vyhľadať psycho pomoc... Toto není normálne

autor
15. jan 2022

@simina127 ako nehnevajte sa ale vazte slova. Urobite lepsie. Mala som koronu uz pocas tehu a nerafa by som to zazila zas! Take mudre zboznujem!!! Radsej byt ticho a nekazit ludom den.

autor
15. jan 2022

@lienka.7 toto je na dlhe vysvetlovanie.. vdaka za vas nazor

lienka.7
15. jan 2022

Myslím ze nikto sa tu do vas zamerne neobuva. Ale uznajte sama ze PN z dôvodu strachu ze dostanete koronu je trosku mimo. To by mohli byt doma v podstate všetky tehulky. Nemôžete robit z domu? Zelam va zdravíčka 🍀😊

dietatko2020
15. jan 2022

@simina127 ja mam 39 rokov, dieta po x ivf, prisla som o synceka minuly rok, pracujem nepretrzite od skoncenia VS a tiez som v 17 tt a predstavte si nechodim do prace, ucim z domu a ano bojim sa. Potom, co sa stalo so syncekom, ako som rodila v 24 tt mam dovod sa bat a mat strach!!!!! Nepochopim, ako mozu byt zeny tak krute

lienka.7
15. jan 2022

@dietatko2020 prepac ale nikto tu nie je ani zlomyselny ani zákerný. Pokial mas nejaké dôvody na to byt PN, ok. Ale prepac, samotný dovod na to ze sa bojím ze v praci dostanem koronu je smiesny. Ešte raz, to bude doma uplne izolovaná az do porodu? Nikam nevude chodiť, s nikým sa stretávať? Asi nie, ze? Mrzí ma tvoja strata, musi to byt strasne 😔😔😔 drzim ti palce ✊✊✊

veroonr
15. jan 2022

Urob ako uznas za vhodne, podstatne je aby si teraz bola v klude

dietatko2020
15. jan 2022

@lienka.7 ja som doma, som izolovana. Ucim online a ak by nebola onlina vyucba, idem priamo na pn a prave preto, lebo sa bojim nakazy. Ako by som sa vedela chranit v praci? Napr na prednadke s 93 studentmi, nasackovanych v poslucharni? Ziadnym sposobom.

dietatko2020
15. jan 2022

@lienka.7 a ano, niektore lomentare su zlomyselne a vysmievajuce sa autorke. Nikto nemoze vediet, preco ma autorka strach alebo napr ja, co vsetko uz mam za sebou a prave preto sa snazim chranit a mam obavy

sandyan
15. jan 2022

Chodila som do prace, a potom sme presli na home office

martina123s
16. jan 2022

Ano bojim sa. Som na pn od minuleho tyzdna. Mam pracu v rizikovom prostredi a prisla som o babatko pred polrokom. Radsej budem sedet doma az do porodu ako pisu niektore zeny, ako zas riskovat, ze o dietatko pridem.
Keby som si mohla vybrat, urcite by som radsej chodila normalne do prace nebyt momentalnej situacie..zial.

mon1806
16. jan 2022

Nie nechodím a neľutujem, pri prvom tehu pred 5 rokmi som chodila do 8 mesiaca pracujem v zdravotníctve na operackach, bolo to super fest ale nebol covid, teraz keďže je všetko stopnúť všade covid chorý tak od začiatku tehu som na PN a neľutujem je to skvelé aj tak nevládzem, mam horšie tehu ako pri prvom som stále unavená o mesiac idem už na materskú a ani neviem ako to zbehlo 🙂

1medvedik1
16. jan 2022

Už mám síce 3 mesiace po pôrode, a chodila som normálne. Dokonca bez rúška a respirátora lebo sa mi ťažko dýchalo. Manžel chodí do práce, stále je tam niekto nakazený (aj očkovaní zamestnanci) .. Musíme z niečoho žiť, nemôžeme prestať existovať. Ja neviem ako si to ľudia predstavujú, ale ten covid neodíde. Musíme existovať aj naďalej. Nemôžeme sa zavrieť a hotovo..
Strach som mala, ale to aj z toho že čo keď chytím toxoplazmózu, nejaký vírus, budem hnačkovať zvracať, a milión iných vecí.. No potom som si povedala že takto žiť nemôžem, v strachu. Skrátka žijeme aj naďalej tak ako pred covidom. Ani nevieme aké su opatrenia ani nič. Včera som išla do pepca kúpiť bábätku oblečenie. No nepustili ma, že nie som prekonana očkovaná. Ani som nevedela že také niečo platí 🤷🏻‍♀️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre