Tehuľky, chodíte do práce počas koronavírusu?

emmakrf
14. mar 2020

Ahojte, ako riešite situáciu tehotné ženy? Som v 3mesiaci a neviem či ostať doma ma PN, dovolenke alebo chodiť do práce do obchodného centra.
Držím palce davajte si pozor na seba

c_est_la_vie
14. mar 2020

@emmakrf ja robim do odvolania z domu. Mimochodom, nie su obchodne centra okrem potravin zatvorene?

emmakrf
autor
14. mar 2020

@c_est_la_vie su iba teraz cez vikend od pondelka budu zase vsetky obchody otvorene:/

c_est_la_vie
14. mar 2020

@emmakrf no mne ak by nedali home office tak som volala lekarovi, ze v praci pracujem s ludmi a som tehotna.
A povedali mi ze ak bude treba, mam sa stavit pre pn ( predsalen, tehotne su viac ohrozene kedze sa komplikuje liecba).

liz_lemon
14. mar 2020

@c_est_la_vie a ked niekto robi napr. predavacku, tak aky HO ocakavas?

c_est_la_vie
14. mar 2020

@liz_lemon preto pisem ze by som sla na pn ak by sa to nedalo 🙄

gabika252
14. mar 2020

@emmakrf ja pracujem na úrade, som tehotná v 4.mesiaci a od pondelka idem na PN. Zamestnávateľ isto nie je nadšený, ale nemám inú možnosť, nakoľko homeoffice u nás nefunguje. Podľa mňa je otazkou času kedy budú zatvárať všetko čo sa zatvoriť dá....

emmakrf
autor
14. mar 2020

@gabika252 a doktor vam vystavi PN aj ked vam nic nieje bez problemov?

tara42
14. mar 2020

Ja som v 6.mesiaci, tiež pracujem v kancelárii, kde neprichádzam do kontaktu s cudzimi ľuďmi ale cestujem každý deň MHD a v kancelárii sme viacerí ... Od pondelka idem preistotu na PN, gynekologicka mi povedala, že mi napíše PN len sa mam rozhodnúť, či áno alebo nie

sasanka605
14. mar 2020

@emmakrf doktori vedia vystavit aj ked ti nic nie je. Netusim ako ale mne nukal od zaciatku tehotenstva a to mi nic nebolo, furt na poradni sa ma opytal ci nechcem ist na PN. Takze dat sa to da.

ktochytavzite
14. mar 2020

@emmakrf no ja by som sa dala na PN,kedze bezna chripka je pre pkod nebezpecna,ktovie ci tento virus by urobil s plodom.

gabika252
14. mar 2020

@gabika252 áno. V piatok som mu volala a povedal ze samozrejme, bez problémov. Mňa sa tiež už na začiatku tehotenstva pýtal co potrebujem PN, bola som ok, takže som nepotrebovala. Myslím, že v takejto situácii s tým nebude mať problém žiadny lekár.

maja210
17. mar 2020

Ja pracujem v ČR v personálnej agentúre, od dnes som na MD...hoci som mala ísť až od 25.3 ale zamestnavatel mi povedal nech idem vtedy ako má doktor vypíše aby som neriskovala..

prea
18. mar 2020

@emmakrf ahoj ja pracujem v areáli nemocnice s ľudmi som tehotná ... akonáhle som zistila že je veľká hrozba vypuknutia aj u nás Hneď som sa dala vypísať... nebudem riskovať predsa som v prvom trimestri... vidím to na Pn až dokedy nebude hrozba ochorenia

katuska1311
19. mar 2020

Ahojte, dnes ráno ma poprosil šéf aby som radšej šla na PN aby som bola v bezpečí nakoľko som tehotná, nechce má vystavovať riziku. Volala som teda môjmu gynekológovi, ten má ale okrical že mi žiadnu PN nevypise, lebo on nemôže, že ho to nezaujíma, lebo teraz je takáto situácia a on ma nemá prečo vypísať, vraj nech si ma rieši zamestnávateľ.. neviem čo mám robiť lebo ako čítam vaše komentáre, vaši lekári s PN nemali problém. Prosím poraďte mi 🙏 Ďakujem ❤️

doory
19. mar 2020

@katuska1311 ak to bol gynekolog, skusila by som poprosit praktickeho lekara a ked to vyjde, uvazovat nad vymenou gynekologa. Tento jednoznacne nie je pri zmysloch.. ved ho to nic nestoji... 🙈

katuska1311
19. mar 2020

@doory ďakujem, zajtra skúsim zavolať svojej lekárke. Ostala som z toho v šoku, poplakala som si dnes ale snáď to bude mať riešenie 🙏

doory
19. mar 2020

@katuska1311 každý normálny gyn. V pohode vypíše PN, najmä keď je to na žiadosť zamestnávateľa. Tehotné su teraz riziková skupina a jednoducho tu nie je čo riešiť. Držím palce👍

mimka91
20. mar 2020

@katuska1311 ja idem dnes volat mojemu a obavam sa presne takej istej reakcie :(

katuska1311
20. mar 2020

@mimka91 držím palce, napíš ako si dopadla 🙏

mimka91
20. mar 2020

@katuska1311 dakujem. Dam Ti potom vediet...sestricka mi ma volat naspat.

iamfruity
23. mar 2020

ja som sa dala vypisat obvodnej na tento yzden a buduci tyzden idem gynekologovi tak dufam ze ma vypise. Ja pracujem v lekarni v obrovskej poliklinike takze mam strasny strach. Denne tam mame miliony chorych a ako isto viete.... ochranu nemame ani my zdravotnici. Rúška mame šité a to nie je ziadna realna ochrana !

lenicka01
31. mar 2020

Mne vypisovala ešte pred koronou moja obvodna maródku lebo vedela že v práci máme chemikalie, farby , oleje ale hneď mi povedala že zatiaľ mi maródku dá ona ale sa mám pýtať gyn. Či mi potom vezme PNku ku nej a keď som to gyn. Spomenula tak začala ziapat vraj to nieje adekvátny dôvod pre ňu na maródku. Čiže predpokladám že toto nastane aj teraz že mi maródku nedá. Neviem či ma ešte teraz pomali v 6.mesiaci vezme iny gyn. A či mi dá rovno maródku.

baruj89
15. máj 2020

Ahojte..ja este pracujem, nedávno som zistila že som tehotná, tak som zvedavá ako to vyriešime v práci...donedávna u nás tehulky pracovali len v kancelárii a mali len ranné smeny do určitého mesiaca. No teraz keď je ta korona majú zmeny. Mám pocit, že ma nebudú chcieť nechať pracovať kvôli prevencii. Niečo mi naznačovali, ale neskôr sa dozviem viac. Možno, že ma nechajú aj doma aj keď moc sa mi doma nechce zostať. Radšej by som pracovala pokiaľ môžem. Uvidím ako bude 🤔

sia244
25. jan 2021

Ahojte...viem, ze je to uz dlha doba odkedy sa tu tato tema rozoberala. Ale pre mna je stale aktualna a rada by som uvitala vasu pomoc. V marci 2020 som bola tehotna a napriek korone chodila stale do prace (administrativa pre zahranicny trh). V maji 2020 som zial kvoli stresom v praci a aktualnej situacii potratila. Dlho sme sa snazili o babatko, no zial neuspesne. Az teraz sa nam zadarilo a sme zatial v 10.tyzdni, zdravi, ale uzivame lieky. Situacia s koronou neutichla a ja som zase obklopena xx ludmi v praci i napriek tomu, ze by som mohla robit bez problemu homeoffice. Vstavam o 4:00 aby som zvladla prist na 7mu do prace. Moj sef mi odmieta dat homeoffice aj napriek tomu, ze mojich klientov riesim len telefonicky. Lekar mi zatial nenavrhol PN ani nic podobne,, i napriek tomu ze sme neoficialne na rizikovom tehotenstve. Viete mi prosim poradit, ako mam postupovat? Dakujem za kazdu informaciu ci radu.

mirka3211
29. mar 2021

@sia244 dufam, ze si si tu PNku normalne vypytala od gynekologa a necakala na to, ze ti ju sam navrhne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre