Tehotenstvo v nemocnici

terez63
19. mar 2022

Ahojte, potrebujem sa zdôveriť a podporiť keďže som zostala v 22 tyzdni v nemocnici. Diagnóza je krvácanie a otváranie krčku plus kvasinkova infekcia ☹ lekári mi oznámili ze spravia všetko aby sa môj stav zlepšil q zachránili tak babatko. Prognóza je ležať do pôrodu v nemocnici na liekoch ☹ som z toho smutna a navyše nic pre babatko sme nestihli kúpiť takze to budem musieť (ak všetko dopadne dobre 🙏) delegovat na partnera, príbuzných.. neviem ako to tu vydržím, nie som narocna ale som nemocnici prvý krát a neviem co bude... + ta nevyzivna strava

diamond007
19. mar 2022

@terez63 veci je zohnať najmenej... Máš pred sebou dlhú cestu

pribinak
19. mar 2022

@terez63 stravu ti predsa donesie manžel, prídu tá pozrieť rodičia či kamošky, svokrovci.

Je doba internetu, dnes všetko pre bábätko dokážeš kúpiť cez internet. Mysli na seba a bábätko a netráp sa vecami ktoré vyrieši manžel a rodičia.

xiaomi_
19. mar 2022

@pribinak no tie navstevy neviem stale su vacsinou vsade zakazane

terez63
autor
19. mar 2022

@pribinak návštevy su zákazane kvôli kovid (dúfam ze sa to zmeni), stravu mi nosi iba muz pár krát do tyzdna, keďže som ďaleko od rodiny. Ja viem doba internetu je fajn, ale mam v hlave milión myšlienok ze co bude...

elenkaba
19. mar 2022

@terez63 ja som bola v nemocnici od 15 do 22tt a potom od 26tt do konca tehotenstva. Tiez som si myslela, ze sa zblaznim, ale uz som skoro aj zabudla...jedlo mi nosil brat co byval blizko nemocnice,aj navarene aj ovocie, zeleninu. Nemocnicne som skoro vobec nejedla, lebo presne nevyzivne a vysokokaloricke. Nastastie vtedy nebol covid, tak mohli byt navstevy, a priamo k lozku, kedze som mala prisny klud.rezim. a muz mi nosil knihy z kniznice, co mu knihovnicka vzdy vybrala, tak som vela citala a internetovala. Koniec koncov sa to dalo prezit, so spolupacientkami sme pokecali, aj sa pomenili, ja som tam bola ako inventar😥 neboj prezijes, drzim palce!

terez63
autor
19. mar 2022

@elenkaba ďakujem za podporu 🙂

lienka.7
19. mar 2022

@terez63 das to neboj sa 💪 mysli na malinke, ze to robíš kvoli nemu. Vecicky si objednavaj cez net a deleguj vyzdvihnutie na mm. Hlavne hladaj na všetkom pozitíva, nie negatíva. Návštevy tie časom budu, a vezmi si ze aspoň mozes teraz oddychovať a oddychovať 😁
Si ako dieta pamätám, ze moja mama bola cele tehotenstvo v nemocnici, asi od 3 mesiaca to mohlo byt. Mala som vtedy 7 rokov a bola len s otcom doma. Ani každý deň sme za nou nemohli, nedalo sa ani. Nosili sme jej jedlo, ona mala prísnu diétu, v nemocnici boli 2 s takou diagnózou, jedna zial to nedala ale moja mama ano. Ked som sa jej po rokoch pytala ze ako to mohla vydrzat (si pamätám toe modriny od infúzie a injekcii dodnes), povedala mi ze myslela len a len na male. Každý jeden deň... veľmi mi vtedy chýbala doma, neznášala som ranne vstavanie do družiny... ale dala to aj ona, aj my. A das to aj ty neboj sa 🍀❤👍

portret7
19. mar 2022

@terez63 ja som tiez tak bola kvoli krcku, na velku noc ma chceli pustit domiv na 4 dni, ja som odmietla, pretoze sme sa stahovali a vedela som, ze by som podctivo nelezala, vsetko nakoniec dobre dopadlo, maly sa narodil o 3 tyzdne skor, ale uz vtedy bol kus chlapa 3800/49😉 drzim palce😀

portret7
19. mar 2022

A veci som tiez nemala ziadne, vsetko som cez net v nemocke poriesila alebo delegovala na muza.

terez63
autor
20. mar 2022
terez63
autor
20. mar 2022

@portret7 ďakujem, hneď mi je lepšie 😊 povedala som si ze vydržíme všetko, aj odlúčenie aj stravu aj injekcie.. ďakujem každý deň ze sme zas o deň bližšie k cieľu 💗

danieli
20. mar 2022

Lezala som takto od 25tt do konca, bol to horor, ale len preto lebo som bola mlada, vystrasena a nevedela si otvorit pusu, dobre bude, ak by som dnes nieco urobila inak tak je to psychicke nastavenie, ze bude dobre, uzivala si den po dni, strihala kalendar, citala, mozno hackovala, spojila sa s rodinou a znamymi, ktorych som davno nepocula, studovala, jednoducho vyplnila dni niecim prijemnym

janezz
20. mar 2022

@terez63 ja som takto pred rokom bola v nemocnici od 27tt do 35tt. Najskôr v našej nemocnici a keďže sa mi stav zhoršoval a krčok sa mi otváral, tak ma dali do krajskej nemocnice. Vtedy som nad niečím takým, ako to prežijem, čo budem robiť a pod vôbec nerozmýšľala. Vtedy som ďakovala za každý jeden deň, keď sme večer zaspávali s drobcom v brušku. A strava ma teda trápila najmenej. Nosili mi z domu, mala som ovocie. Veľmi veľa som čítala a pozerala filmy, v krajskej nemocnici mali wifi. No a veci malému som nemala ani ja nič, ak nerátam tie čo som mala po staršej ako kočík, postieľka. Ale ako písali vyššie, je internet, objednala som. Niečo kúpila sestra, manžel. Takže dá sa to, len hlavne mysli pozitívne, nestresuj sa lebo to nerobí dobre ani tebe ani bábätku. Držím palce, aby vám to dopadlo dobre 🍀

mogaa
20. mar 2022

@terez63 nuž treba si to upratať v hlave.....vieš že dieťatko má momentálne šancu len ak ostaneš v nemocnici, takže to treba brať ako jeden balík....chcem dieťa, tak momonetálne musím byť v nemocnici so všetkým čo k tomu patrí...netreba sa ani ľutovať ani rozmýšlať čo by bolo keby som v nemocnici byť nemusela....buď rada že si ty a aj dieťa pod kontrolou....

kiki68
20. mar 2022

@terez63 neboj budes delegovat a vsetko sa da objednat cez net. Mas cas to pekne pozriet a osefovat. Ide o babatko a tak radsej lezat. Neboj, nic niekde 😉

romana1110
20. mar 2022

Držím palce nech všetko dobre dopadne . Hlavu hore ja som si prešla s tým istým a aj prechádzam len s tým rozdielom ,že ja som nemocnici a malého mi opatruje mamina lebo priateľ pracuje v zahraničí .Ja som ležala najskôr od 20tt po 23tt. Potom ma pustili domov. Všetko vyzeralo ok len nebolo od 35tt do pôrodu som ležala ešte som aj prenasla. Malý sa narodil po ťažkých 3dnoch 25.02.2022 akutnou sekciou . Tiež ďaleko od rodiny nikto nechodil ani nemohol. Priateľ čo prišiel na vikend domov išiel mi priniesť veci a zaniesť tie čo som mala v nemocnici. Bolo to veľmi takže lebo mi neskutočne všetci chýbali hlavne to ,že nikoho nevidieť ale hlavu hore treba to zvládnuť . Prešli 3 týždne od akútnej sekcie a som znova v nemocnici bez malého, bez priateľa , bez rodiny bez návštev. Najhoršie je to ,že už je ten malý a bolo to veľmi takže od neho odísť veľmi ťažké neskutočne som plakala keď som musela ale môj zdravotný stav si to vyžaduje ... Každý deň verím ,že už pôjdem zas domov na malým , za priateľom a za rodinou ktorá mam veľmi pomáha s malým keď ja som v nemocnici a priateľ musí chodiť do práce do zahraničia.
Neboj sa všetko zvládneš a potom si ani nespomenies ,že si ležala keď budeš mať pri sebe drobca ❤️❤️ želám aby všetko dopadlo tak ako má a hlavne aby ste boli s drobcom zdravý a dotiahli až do konca ❤️❤️🍀

adrika1912
21. mar 2022

@terez63 silno drzim palce. Musis mysliet pozitivne 🙏💖 ze vsetko dobre dopadne a babatko aj ty budete v poriadku. Ja som bola hospitalizovana v 7tt kvoli hematomu, prekonala covid, a myslela si ze uz bude vsetko dobre a teraz v 18tt som znova hospitalizovana kvoli hematomu 5x1,5 cm ( od piatku sa trosku zmensil mal 5x3cm ked som prisla na urgent). Verim pozitivne, ze sme s malickym obaja bojovnici a ze to zvladneme🙏💖 uz som si aj sama pre seba povedala ze lekari asi musia povedať ten najhorsi scenar aky sa moze udiat... No ja si stale vravim ze u nas vsetko dobre dopadne a ze sme silni 🙏💖 modlim sa za nase vytuzene babatko a zdravie nas oboch 🙏drzim prsty 💖

ailiba
21. mar 2022

@terez63 v prvom rade ti drzim palce, nech vydrzis cim dlhsie🙏🙏🙏... Moja sestra mala to iste, ale uz ju pustili domov a je v poriadku. Ma kludovy rezim, ale vsetko he o. K. Prestaka sa otvarat a nekrvaca.
Mas cas na zhananie veci... Este nevies, kedy porodis a ked skor, tak male bude aj tak v inkubatore. Ale mozno vydrzis aj do terminu, v tomto smere je to nevyspitatelne. Kym lezis mozes pozerat veci na nete, ale este by som to neriesila. Hlavne pokoj, doveru a vieru, ze vsetko dobre dopadne. Prihovaraj sa babatku, posielaj mu lasku a doveruj mu.

terez63
autor
23. mar 2022

@ailiba ano lezkame a čakáme co bude 🙂 ďakujem za podporu. Sestre to ako rýchlo prešlo? Resp. Ako dlho bola v nemocke?

mathob
23. mar 2022

@terez63 neboj vydržíš, je to ťažké a dlhe ale dá sa to. Ja som bola si staršou od 27tt, tiež infekcie skoro stále, a nakoniec sa narodila v 39+0 tt, teraz zas musím ležať pri druhom tehotenstve, našťastie zatiaľ doma a to cca od 20 tt krcok a predtym tiež všetko možné. Takže keď niekde počujem, že najkrajšie obdobie v živote ženy vlasy mi dupkom stávajú, ale stojí to za... Prajem veľa zdravíčka a trpezlivosti a šťastie na dobre spolubývajúce...😘

ailiba
23. mar 2022

@terez63 silno drzim palce🙏, ste v tych najlepsich rukach... Ona bola tyzden v nemocnici. Potom uz doma sa mala setrit. A po mesiaci uz ani to... Prestala sa otvarat, aj krvacat a vsetko ma v poriadku. Uz je v 29.tt. A to jej lekar hovoril, ze sa pokusia zachranit babo. Je to nevyspytatelne.

terez63
autor
24. mar 2022

@ailiba ďakujem, ja som teraz v 24tt a stále krvacam uz 2. Týždeň☹ zatiaľ ležím v nemocke a dostávam liečbu, domov by som nechcela ísť, bojím sa ze by sa mohlo niečo stat

terez63
autor
24. mar 2022

@mathob dakujem za podporu ❤

ailiba
24. mar 2022

@terez63 urcite domov nie, ked stale krvacas... Ale ked uz si v 24.tt tak je to lepsie. Este sa otvaras? ... Kazdy tyzden je +. Snad to cim skor prejde a zastabilizuje sa... Aby babo pekne vydrzalo v brusku cim dlhsie🙏. Drzkaj sa.

terez63
autor
24. mar 2022

@ailiba krcok sa prestal otvárať, ale ta krv ide stále, mam uz 30 injekcii v sebe a aj lieky, ale už je to lepšie. V podstate len ležím s prestávkami na wc, sprcha a chladnička, chodím minimálne.

ailiba
24. mar 2022

@terez63 tak aspon, ze to... Ked si sa prestala otvarat, tak mas ovela vacsiu sancu donosit babo. 👍To je zaklad. Z coho mas to krvacanie ti zistili? Sestre maly buchal hlavickou do placenty, ktoru mala dole. Musela mat nohy hore, nastastie sa placenta postupne vytiahla. Ked sa mozem spytat, tak u teba je v com problém? To krvacanie je dost deptajuce, to ti verim😒. A navyse byt stale v nemocnici... Az do konca. Tomu sa hovorí pozehnany stav😔. Aspon, ze ti doma neplace druhe babo🙏. Ale mozno tam tak dlho nebudes... Ked uz prestanes krvacat, tak ta po par dnoch pustia. Zelam ti, aby to bolo cim skôr.

terez63
autor
24. mar 2022

@ailiba nevedia preco krvacam, vylúčili tie najhoršie scenáre ako hematom, odlúčenia placenta a pod. A vravia ze to môže byť hocijaká cieva, že to oni nevidia. Mam cieľ vydrzat takto aspoň mesiac a potom si dám ďalší cieľ keď vydržím...

ailiba
24. mar 2022

@terez63 tak hlavne, ze to nie su tie najhorsie veci👍. Ja som tiez na zaciatku 7.tt zacala silno krvacat. A do 8.tt som stale krvacala.... A potom to samo preslo a odvtedy nemam ziadne problemy. Tiez nezistili z coho. Obcas sa to stava. Ale vsetko bolo odvtedy dobre, teraz koncim 28.tt.
Ty si uz sice v oveľa vyssom stadiu, ako ja vtedy, ale verim, ze to z nicoho nic prejde aj tebe🙏👍.

henrieta2022
24. mar 2022

@tereza63 velmi ti drzim palceky aby ste ostali 2v1 co najdlhsie🙏✊🍀 kym je babatko v brusku tak sa nemusis stresovat 🙂len pekne oddychuj, potom sa narobis az az, ver mi 🙂 ja som porodila v 30+6. Na rizikovom som lezala 10dni. Krcok 0,5cm a na jeden prst otvorena. Z klasickej poradne bol zrazu hroziaci predcasny porod. Ale chcem ti povedat, ze som sa tiez velmi bala a tiez som nemala nakupene pre malinku. No ak by si rodila nahodou predcasne tak sa rodina postara a neskor si to vynahradis (mam plne skrine veci🤭)Ty mas teraz dost casu vsetko popozerat pekne z postele🙂 Viem, ze je tazke lezat ale nic lepsie nemozes urobit🙂 A hlavne klud. Pozeraj filmy, citaj si a nehladaj hrozostrasne scenare. Niekedy je lepsie nevediet😉 Hoci sa nasa narodila o dva mesiace skor je uplne uzasna a nepoznam krajsi pocit ako ked sa na mna usmeje a spokojne zaspinka v mojom naruci🥰kazde babo je velkym bojovnikom❤️a mozno budes este prenasat, aj to sa stava a nieje to nic nezvycajne ☺️ Ako radia psychologicky netreba si vytvarat stres z toho co nieje, treba brat den za dnom. Takze klud, stoji to zato🙂

terez63
autor
24. mar 2022

@henrieta2022 joj dakujem, áno mas pravdu, kým je v brušku som spokojná, a uz sa mi postupne zlepšuje psychika, aj kvôli vám všetkým co sme mi tak povzbudzujuco napísali a aj vaše príbehy. Robím všetko čo mi kazu, jem aj keď mi nechuti, len aby pekne rástol🙂 ešte raz ďakujem za podporu! ❤

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre