Tehotenstvo s antidepresívami Citalec a Lexaurin

fonita
20. júl 2020

Ahojte baby, znama je v 6tt a psychiatricka jej odporuca ist na zakrok, preto, ze doteraz uzivala tieto lieky a vraj plod bude poskodeny. Preto chcem sa opytat, mate niektora skusenosti s uzivanim tychto AD v tehotenstve?Ako dlho ste ich uzivali a ci je ich potrebne vysadit alebo ste ich mohli brat dalej aj pocas tehu? Dakujem

merien259
20. júl 2020

@fonita ahoj ja keď som otehotnela všetky lieky som v 4tt vysadila lexaurin sa v tehu nesmie užívať s AD to je iné myslím ze niektoré sa môžu ale konkrétne citalec neviem... Ale je lepšie určite vysadiť

fonita
autor
20. júl 2020

@merien259 znama ich oboje hned vysadila ako zistila, ze je tehotna.Len by som chcela vediet, ci to,ze ich uzivala tych prvych 5 tt moze ohrozit plod,ze by mohol byt poskodeny...

queen_mary
20. júl 2020

@fonita hm. Asi by som pockala na tie morfologicke sona. Nedajboze moze babatko samo odist, alebo by chybu zistili na vysetreniach

lauriema
20. júl 2020

@fonita Ahoj ja som užívala benzo. Helex a mala je zdravá samozrejme že nie každý deň len keď som mala zle v práci. Citalec som užívala teraz počas dojcenia prvé 3 mesiace doktorka mi ich už aale vysadila že som v pohode. Samozrejme v živote sa nespolieham len na doktorov,ale spolieham sa na Boha. Nuž známa sa musí rozhodnúť co s babetenkom. Nemusí mu byť nič, môže byt úplne zdravucke... Držím palce

merien259
20. júl 2020

@fonita môže a nemusí určite treba počkať a nerobiť zbytočne paniku všetko môže byť v úplnom poriadku

fonita
autor
20. júl 2020

@queen_mary aj ja som toho nazoru

fonita
autor
20. júl 2020

@lauriema ona je tiez veriaca, tak aj ja sa ju snazim povzbudit tym, ze Boh sa o nich urcite postara....

denullllka
20. júl 2020

@fonita ako ju môže psychiatrička takto poslať na zákrok ? K tomu by sa mal vyjadrit predovšetkým gynekológ, aký ma na to názor a podobne. Tiež by som osobne poçkala na prvé morfologické sono a nech si dá spraviť trisomy testy ( tam zistia vrodené chyby plodu) . Veľa žien užívalo celé tehotenstvo AD a majú zdravé deti.

fonita
autor
20. júl 2020

@denullllka prave som s nou hovorila a gynekolog ju posiela na geneticke testy, tak uvidime co bude dalej.

jaskolka
20. júl 2020

Prečo ju okamžite posiela na zákrok? Keď lieky teraz vysadila, na ďalšie pokračovanie tehotenstva už to nebude mať vplyv. A keď došlo už nebodaj k poškodeniu zárodku, v takom nízkom štádiu si obvykle príroda sama poradí, bud to ", opraví" alebo jednoducho zárodok odíde, nebude sa vyvijat, ak by bol vážne poškodený. Normálne nech urobí gynekológ jej testy a uvidí sa potom

fonita
autor
20. júl 2020

@jaskolka psychiatricka tak rozhodla, ked videla v akom stave bola zname ten prvy tyzden, ked si sama zo dna na den vysadila lieky.Ja tvrdim,ze to boli abstinencne priznaky,kedze telo bolo zvyknute niekolko rokov na urcitu davku lieku a zrazu ho nemalo.Znama sa zlakla tych priznakov a myslela si, ze to taketo bude uz cele tehu.Ale po tyzdni si telo zacina zvyka,ze je vez liekov a uz aj priznaky nie su az take a tak teraz sa znama snazi bojovat o babätko, len este sa obava,aby babätko nemalo nasledky.
Mne tiez dnes jedna gynekologicka povedala, ze ak by bolo babätko poskode takto na zaciatku, prestane sa plod vyvijat a spusti sa spontany potrat.

ukulela
20. júl 2020

@fonita povzbud ju. Ak má peniaze tak nech si zaplatili aj testy navyše, trisomy, alebo nifty... ďalej kvalitný morfologický ultrazvuk napríklad u doktora grochala v Martine. tam sa oplatí určite investovaťje najlepši na Slovensku. máva plné termíny tak mu treba volať a ak nebude mať voľno,tak si dohodnúť napríklad vyšetrenie v sobotu za poplatok. vysvetliť mu že brala lieky, obáva sa a potrebujem mať čo najskôr relevantnú informáciu. on jejurčite vyjde v ústrety. určite to za to stojí.

eliska13
20. júl 2020

@fonita ale teraz píšeš ináč...lieky sa nevysadzaju zo dňa na deň.nic horšie a tak vystresovat jej nemohla spraviť.Su ženy a aj ja čo berú AD celé tehotenstvo benzaky sú horšie tie fakt len v urgentnom stave.Aj tak prvé týždne sa bábo vyživuje zo zltkoveho vaku neverím, že psychiatrická mala prvú pacientku tehotnú na liekoch.Ludia beru aj horšie lieky.

fonita
autor
20. júl 2020

@eliska13 v com inak? to ze nebolo spravne,ze si lieky sama vysadila, sme ju upozornili hned a ona to pochopila az vtedy,ked jej zacalo byt zle. Ona sa bala, ze liekmi poskodi babo,kedze jej gyn. odporucil vysadit lieky a ako naschval sa tie prve dni nemohla dovolat jej psychiatricke,tak si lieky vysadila sama.Hned ako sa dovolala isla k psych.a ta jej povedala vraj to babo bude mat niejaku poruchu preto, ze tych prvych 5tt uzivala lieky, toho sa znama este viac zlakla a tak sa dohodli na zakroku. No ja som jej od zaciatku hovorila nech sa este poradi s inou psychiatrickou, ze jej dr.nema odkial vediet, ze to babo bude fakt poskodene. Teraz sa situacia vyvynula tak, ze jej gyn.ju posle na geneticke testy a uz jej davaju teraz 95% sancu, ze babo bude ok-to sme sa dozvedeli az dnes,kedze bola u jej gyn.s tym,ze ake su sance na vynosenie zdraveho babätka.
A mojim prispevkom som chcela zistit,ake skusenosti maju ine zeny s tymito liekmi v tehu.

fonita
autor
20. júl 2020

@ukulela prosim ta nevies mi napisat aspon priblizne ako sa pohybuju ceny alebo kde by som si to mohla zistit? Ju posielaju do PO. Dakujem

ukulela
20. júl 2020

@fonita 80€. on ide cash, nema zmluvu s poistovnami. ale najdi si aj tu referencie, vsetci ho chvalia, ma asi najlepsie sono na slovensku - a teda co sa v tom stadiu da vidiet, urcite uvidi ... https://www.femicare.org/
a uz len to, ze ma slusny pristup robi vela (vstane, poda ruku, pozdravi - uplne trivialnosti, ale v mnohych ambulanciach este stale hudba buducnosti. ) .. dokonca baby pisali, ze ked sa potvrdila zla diagnoza, ani neuctoval vysetrenie ...

fonita
autor
20. júl 2020

@ukulela ok, dakujem ti velmi pekne, pozriem si to.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre