Tehotenstvo po potrate

29. júl 2024

Ahojte. Začiatkom roka som prekonala potrat - teraz som znovu tehotná, 9tt. Neustále mám však obavy či je všetko v poriadku, či bábätku stále bije srdiečko a podobne.. Spôsobil to vo mne ten potrat - bol to potrat hneď na začiatku v 6tt, srdiečko sme vtedy nestihli ani vidieť. Teraz sme srdiečko už videli, všetko vyzeralo byť v poriadku. Ale ten čas medzi kontrolami mi príde nekonečný a hrozne sa vtedy obávam.. Nie neustále, ale proste občas prídu tie myšlienky či je všetko ok.. Objednala som si na doporučenie lekárky angelsounds na počúvanie srdiečka, gynekologička mi to poradila že keď si raz za čas na pár sekúnd vypočujem že srdiečko bije tak budem určite kľudnejšia, tak dúfam že to pomôže.. Mali ste to tiež takto s obavami v tehotenstve po potrate? čo vám na to pomohlo? Ďakujem.

tessa165
29. júl 2024

Mne poradila gynekologicka na pohotovosti aby som si zaplatila u nejakého súkromníka častejší ultrazvuk. Poznala má a vedela čím sme si prešli, aj angelsounds ale že to až okolo 13+14tt. Chodila som na kontrolu každú týždeň aby som nebola v strese teraz už kopkaju tak som kludnejsia

michaela329
29. júl 2024

Ja som potratila v 16tt kvôli genetickej vade. Momentálne som v 13tt a tie obavy sú veľmi silné stále. Takže jediné, čo môžem poradiť je, že treba prijať fakt, že nemôžeme všetko ovplyvniť. Niektoré veci sa jednoducho stávajú a my môžeme len dúfať. Držím palce 🤞

anjelicek26
29. júl 2024

Chodila som na sono kazdy týždeň, inak by som to asi psychicky nedala.. v 14. týždni vtedy malemu zastalo srdiečko.. nebola som kľudná kým sa začal koncom 15.tyzdna hýbať...

autor
29. júl 2024

@tessa165 @anjelicek26 presne to si hovorím, že keď už sa začne hýbať tak budem aspoň nejako vedieť že je v poriadku. Len dovtedy mám občas pocit že sa zbláznim.. Vo štvrtok mám ďalšiu kontrolu po 2 týždňoch tak už teraz sa bojím či bude drobec v poriadku. Tehotenstvo zatiaľ vyzerá byť bezproblémové, nemala som žiadne krvácanie, špinenie, bolesti ani nič.. Len z tej predošlej skúsenosti som stále nejaká vykoľajená..

tessa165
29. júl 2024

Chápem tiež mám stále obavy len si dookola opakujem že bábätká nepotrebujú ešte tento stres navyše a že snáď už máme všetko zle za nami

deti95060810
29. júl 2024

@anjelicek26 chodiť na sono každý týždeň je na SK asi nemožné... prepáč.

autor
29. júl 2024

@tessa165 týmto sa snažím dávať do pohody aj ja.. vo štvrtok sa chcem lekárky aj opýtať či by nebola ochotná vypísať ma na PN, lebo ten stres z práce,neustále pracovné cesty a nočné mi k tomu vôbec nepridávajú..

autor
29. júl 2024

@deti95060810 tak u súkromníka sa dá určite - čo sono, to zárobok predsa..

tessa165
29. júl 2024

@deti95060810 ja som chodila do 16tt každý týždeň na Slovensku. Vôbec to nie je nemozne

michaela329
29. júl 2024

@deti95060810 absolútne možné v súkromnom zariadení.

diewcatqoo
29. júl 2024

Mne psychicky dost pomohol Angelsounds. Kym som necitila pohyby, kazdy den som pocuvala tlkot srdca. Drzim palce.

autor
29. júl 2024

@diewcatqoo kedy si prvykrat začala počuvať prosím? nepamataš si? Mne by mal prísť niekedy tento týždeň, len zrejme to bude ešte skoro.

diewcatqoo
29. júl 2024

Bola som 8+nieco, takze v 9.tt. Trvalo sice trochu dlhsie srdiecko najst, ale nasla som - uplne dolu tesne nad lonovou kostou.

autor
29. júl 2024

@diewcatqoo hm tak to možno vyskúšam, snáď sa mi podarí nájsť nech som pokojnejšia.. lebo táto neistota medzi kontrolami ma naozaj ubíja. Ďakujem. 🙏

ella1234
29. júl 2024

Ahoj tiež som mala presne take iste obavy po potrate, angelsound mi zachranil zdravý rozum lebo asi by som sa zblaznila čakať mesiac do ďalšej kontroly.
Teraz som znovu tehotna v 8 tyzdni a uz som počúvala doma srdiecko 🙂

autor
29. júl 2024

@ella1234 tak to teda skúsim tiež hneď ako príde, či ho už nájdem 🙂 treba nejako pritlačiť alebo niečo? čítala so že vraj treba hľadať dosť nízko v tom 8-9tt. Držím palce nech všetko dopadne v poriadku 🙂

ella1234
29. júl 2024

Áno treba hľadať dosť nizko, adi ako ti bežne končí lem od nohavičiek a postupne takymi fakt malymi kruzivymi pohybmi s miernym tlakom.
Pozri si potom toto video tam to vysvetľuje kočka fakt paradne ja som vdaka nej nasla srdiečko asi do minúty. Len netreba hneď panikarit keď nenájdeš lebo fakt treba pomaly a postupne.
Ďakujem a aj ja držím palce 🍀

https://www.youtube.com/watch?v=Wu76fijuU_w
autor
29. júl 2024

@ella1234 ďakujem, idem hneď pozrieť ❤️

anjelicek26
29. júl 2024

@deti95060810 tak keď si zaplatíš je možné všetko.. aj tu som si to platila. 5 minút a von, proste len pre klud duše.

patusss
29. júl 2024

@deti95060810 chodila som každý týždeň, do štátneho zariadenia, mám rizikové.

cookie29
30. júl 2024

Tehu po strate je psycho. Nech urobis cokolvek.
Angelsound, najma zavcasu tiez nie je jednoduchy, niekedy si pocujes svoje vlastne srdiecko, niekedy nepocujes a mozes si vyrabat nervy.
Ja som sa po MA a anembryomole nejako "ukludnila" tusim okolo 6m
Drzim palce

autor
30. júl 2024

@cookie29 ďakujem krásne.. hej je to psycho úplne občas, preto dúfam že ma aspoň vypíše na pn nech nemusím riešiť do toho stresy z práce, nakoľko mám dosť psychicky aj fyzicky náročnú prácu.. Z poslednej služobky som odišla skôr, keď sa mi po celom dni na nohách spustili bolesti podbruška..odvtedy mám voľno, tak snáď doktorka nebude proti, nech mi aspoň z práce ubudne starostí. Už keby človek aspoň cítil pohyby tak ho to asi vie tiež trošku ukľudniť, ale to je ešte ďaleko. Dúfam hlavne že vo štvrtok bude všetko v poriadku.

cookie29
30. júl 2024

@atorka PN nie je vzdy riesenie, lebo budes mat privela casu na rozmyslanie :( treba zvazit aj tento aspekt

autor
30. júl 2024

@cookie29 tak žiaľ pre mňa nie je momentálne reálne každý týždeň kvôli služobkám cestovať z východu do Bratislavy, prípadne Prahy, kde je väčšina klientov. Je to pre mňa naozaj náročné a keďže mám v náplní práce aj nahadzovanie kampaní a akcií - čo sú veci ktoré nemá každý automatizované, je to tým pádom nutné riešiť v noci, keďže to od polnoci má platiť.. nie je pre mňa reálne takto fungovať a už vôbec nie dlhodobo.. nebude to síce ani tak ideálne, ale aspoň mi ubudnú tieto starosti. Možno sa to nezdá, ale je to naozaj náročné takto neustále cestovať hore dole a robiť po nociach. Je to záhul aj bez tehotenstva, nie to ešte s ním.

tessa165
30. júl 2024

Odporúčam skôr papier od lekára že nemôžeš cestovať a pracovať po nociach a žiadaj si úpravu práce. On skutočne nie je dobré riešenie človek priveľa premýšľa vychádzky v tom najväčšom teple aj to len na chvíľu...

autor
30. júl 2024

@tessa165 pracujem ako živnostník, takže tieto úľavy z ich strany nie sú povinné a ani to moc nedovoľuje povaha mojej práce, tie stretnutia sú proste nevyhnutné ak chcem v práci plnohodnotne pokračovať.. Jediným riešením by bolo hľadať nových klientov a projekty a začínať odznova, čo tiež nie je bohviečo.. Ale keďže s týmito klientmi pracujem niekoľko rokov, nerada by som išla týmto smerom. Momentálen som aj tak skoro stále doma, takže tie vychádzky mi nejako nevadia. Uvidím no, opýtam sa gynekologičky a nejako to hádam vymyslíme.

juliet86
30. júl 2024

ja by som ti poradila ist na par stretnuti ku kvalitnej psychologicke ktora ti sadne. pomoze ti spracovat stratu. smutok a hnev s tym suvisiaci a strach a uzkost co citis teraz. utriedis si ocakavania a pocity. to je podla mna to najviac co moze s pre seba a svoje deti urobit

tessa165
30. júl 2024

Aha no pri živnosti by to asi neprešlo ale pozor ozaj na tú PN nečítaj moc ohľadom tehu radcej sa zamestnajú inak

cookie29
30. júl 2024

pozri, nepoznam detaily, len poukazujem na uskalia. ja som bola doma 2 mesiace kvoli krvacaniu a skoro som sa zblaznila... takze treba nejako osetrit aj toto, je uz na tebe ako.

mariac91
1. aug 2024

Ahoj , ja som v januári tiež potratila v 10tyzdni- zaniknutých potrat :/ po dvoch zdravých deťom to bol sok , otázky prečo atd…. . Po jednom cykle som otehotnela. Aktuálne som 22 to a poviem ti že doteraz mám každý deň obavy. Som kludnejsia , lebo už cítim pohyby , ale aj tak ten strach, že sa niečo udeje … tiež som od začiatku tohto tehu používala angelsound , kým som necítila pohyby takmer každý deň aj keď sa to neodporúča, proste má to upokojilo. Akonáhle som našla srdiečko ihneď som ho vypla. Teraz sem tam popočúvam. Ten strach sa nedá ovplyvniť, ja si myslím , že akokoľvek sa budeš snažiť , budeš sa stále báť. Ja som dosť silná povaha čo sa týka citov a snažím sa každý deň si vsugerovať do hlavy rozumne myšlienky , že ak sa má niečo stať , tak s tým aj tak žiaľ nič neurobím a snažím sa odpútať pozornosť. Ale aj tak tam tne strach proste je…. Aaaa neviem či si veriaca , ale mne pomáha, že sa modlim

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre