Tehotenstvo plus mimomaternicové tehotenstvo naraz?

smejo955
18. jún 2020

Ahojte zienky, prosim o radu. Mate niektora skusenost s takymto niecim? Sestra zostala tehotna v 6 tt jej povedal jej dr ze to je asi mimomat lebo nic nevidi no zacala trochu spinit tak isla na pohotovost tam jej povedali ze to nieje mimomat ale normalne ma babo v brusku a ze krvaca lebo sa jej roztahuje maternica tak ju poslali domov , asi o 5 dni stale krvacala a mala bolesti tak isla do nemocky a tam jej povedali ze je to zamlknuty potrat. Nerobili jej kyretaz lebo to nebolo nutne tak jej dali len lieky a injekcie na vycistenie. Prepustili ju domov po tyzdni sa mala hlasit u svojho dr na kontrolu teraz pondelok povedal ze vsetko je ciste a dal jej lieky uz len na zastavenie krvacania. Vcera dostala silne bolesti nafuknute brucho a stale odpadavala zobrala ju zachranka a v noci ju museli operovat lebo krvacala do brucha a povedali ze to bolo mimomaternicove. Mate niektora skusenosti s takymto niecim? Naraz dve tehotestva? Dakujem vopred za kazdu jednu odpoved

miky25117
18. jún 2020

@smejo955 ja osobne nie mala som len v jednom vajcovode ale jedna baba tu pisala že mala dokonca 3 v kazdom vajcovode a aj v maternici tak možné to urcite je

bykaterina
18. jún 2020

ano je to mozne ak mala viac vajicok v dany mesiac pri ovulacii. jendo sa usadilo asi vo vajecniku ktorý praskol a druha v maternici ktore odislo

kacena4
18. jún 2020

samozrejme mohli to byt viacvajecne dvojicky ☹

veronika_999
18. jún 2020

Mne sa stalo tento rok niečo podobné. Bola som tehu, no v 7tt som začala krvacat, spravili mi kyret... po kyrete som krvacala 2 týždne a s veľkými bolesťami som prišla na pohotovosť, spravili sono a zistili, že je to mimomaternicove tehotenstvo, predtým si nevšimli, kde bol plod usadeny, čiže podobný prípad, len mne robili kyret. Tiež som krvacala do brucha,tak hneď mi robili laparku..je to veľmi nebezpečné

cervenaruza123
18. jún 2020

@smejo955 Je to malo caste, ale moze sa to stat. Ale mohlo to byt aj tak, ze v maternici este nebolo vidno plod (v takom skorom tyzdni nie je vzdy vidno plod), len vplyvom hormonov akoby falosny gestacny vacok, v ktorom ten plod mal vyrast. Ale nerastie v nom, v skutocnosti rastie inde. Ja som mala podozrenie na mimomaternicove a tak mi to v nemocnici vysvetlili, ze mimomaternicove moze byt, aj ked je gestacny vacok viditelny v maternici. Len by ostal prazdny dlhsie ako to byva pri normalnom tehotenstve. Teraz sa to uz asi neda zistit. Mne vtedy jeden lekar tvrdil, ze je to mimomaternicove a druhy ze potrat a museli ma par dni sledovat, aby prisli na to, o co ide.

tana85
18. jún 2020

@smejo955 mne sa to stalo. moj gyne za 30rocnu prax take nezazil. v 6tt potrat, aj ma vycistili, vsetko ok. o 2 tyzdne neskutocna bolest, rychlo na pohotovost kde po CT zistili prasknuty vajcovod a takmer liter krvi v bruchu, okamzita operacia. bol to riadny sok lebo vsetko v nemocnici sa zbehlo velmi rychlo a dokopy som ani nevedela, co sa deje, vsetko vysvetlivali manzelovi a ja som pri uspavani len plakala, ze ci sa este zobudim

janulkama
21. jún 2020

@tana85 tak ja som teraz v šoku ☹ Mňa v pondelok čistili,ale ja som mala bábo v maternici,prestalo byť srdiečko. V piatok ma chytili mierne boelsti a dr ma zasa čistila,že to bolo zle vyčistené. Ale včera mi 1 lekár povedal,že môžem mať aj mimomaternicové,čo som sa zlakla,lebo už som tak raz mimo mala. Prosím ťa,kontrolovali ti hcg? Mne pri tomto druhom kyrete predtým brali,mala som cez 800hcg,potom 24 hodín po kyrete som mala menej o polovicu,niečo cez 400

tana85
21. jún 2020

@janulkama nie, hcg nekontrolovali lebo ako pisem, moj lekar ani nepomyslel na to, ze by tam boli dve :/ takze ak ti to sleduju, tak bud kludna, urobia este jednu kontrolu (alebo o to poziadaj) a bude dobre, drz sa

sissaa12345
23. jún 2020

Ahojte chcela by som sa opýtať ak by mi niekto vedel poradiť mala som mimomaternicove tehotenstvo vo vajcovod v piatok 19 ma operovali a dnes som bola na meraní hcg a mam ho 1500 je to normálne povedali mi ze mam prísť na budúci týždeň znovu na odber krvi ďakujem.

bykaterina
23. jún 2020

@sissaa12345 nie je to ok ak by si mala problémy alebo bolesti utekaj na pohotovosť

janulkama
23. jún 2020

@sissaa12345 ahoj,kolko si mala pred operaciou nevies?

janulkama
23. jún 2020

@sissaa12345 ka som mala v piatok 800 a za 24 hodin kleslo na 480

sissaa12345
24. jún 2020

@janulkama no nemerali mi pred tým proste kaslali celý čas na mňa ja som išla v piatok do heliosu až tam zistili ze mam mimomaternicove a hneď na vyberanie som išla a vybrali mi pravý vajcovod a včera mi prvý krát merali HCG a bolo také vysoké, a nemám bolesti ani počas toho tehotenstva som nemala bolesti v piatok si mam ísť po histologiu tak uvidím, ale všetko čo som čítala všade mali nízke hcg pri mimomaternicovom tak nechápem prečo ja také vysoké

janulkama
24. jún 2020

@sissaa12345 aj ja pri prvom tehu som mala mimo a hcg sa pohybovalo medzi 200-300. Dnes mi bral lekar krv a zajtra mam zavolať. Ak bude klesat dalej,ze urcite mimomaternicove nemam. Tak daj vediet a drzim palce,aby vsetko dobre dopadlo.

sissaa12345
24. jún 2020

@janulkama a ty si mala už 2 x mimomater.? Zatiaľ sa cítim dobre ja netuším že prečo to bolo také vysoké lebo všade čítam ze pri mimo. Je vždy hcg nízke

janulkama
24. jún 2020

@sissaa12345 nie,ja som mala prve mimo,teraz zamlcany potrat a museli 2 krat ribit kyret.Hcg po 2 kyrete 480,tak ma postrasili,ze sice som mala plod v maternici,stava sa,ze zaroven este 1 mozem mam mimo,co som ostala v soku.A kedze ma aj tak pustili z nemocnice,tak moj lekar ide to HCG skontrolovať či klesa. Lebo kontrolu v nemocnici len kvoli vysledkom histologie mam az 30.6 co je 12 dni po druhom kyrete a to sa mojmu lekarovi nepaci,ze ma nekontroluju.

sissaa12345
24. jún 2020

@janulkama no tak som zvedavá ci mi to klesá ale mam ísť na druhý odber až v utorok tak dúfam ze tato nočná mora už skončí ďakujem 🙂

janulkama
24. jún 2020

@sissaa12345 presne to iste aj ja,zajtra volam za vysledky a ak zasa kleslo,budem uz pokojnejsia.Tak drzim palce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre