Tehotenstvo ohrozené stresom

6. dec 2020

Som na začiatku tehotenstva, a v tomto období som zažila obrovský stres, mohlo mi to uškodiť?? Veľmi sa bojím...

deti95060810
6. dec 2020

môže... to nevie vylúčiť nik

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
diaalex
6. dec 2020

Aký obrovský? Môže aj nemusí ... ja som bola v 17tt+1 keď mi havaroval ocko a museli sme ísť na miesto nešťastia kde tragicky zahynul... vecer (okolo 22hej) sme prišli domov, ráno o 7mej som už bola na pohotovosti s veľkými bolesťami a hroziacim potratom... našťastie sa nám to podarilo ustať a malá je v poriadku 🙏

simsalabim
6. dec 2020

Moja mama odpadla a bola na pokraji smrti, ked som bola tehotna s druhou dcerou. Bola som 2 tyzdne pred terminom. Myslela som, ze do dna porodim, ale este som prenasala 2 tyzdne.

kiki68
6. dec 2020

Ja som mala hrozne stresy v praci a skoncilo to zahadnou vysokou teplotou na pohotovosti. Tam to zrazili a na dalsi den uz zauradoval gyndos. A malemu nic neni, take celkom pohodove dieta.

maximilie
6. dec 2020

@diaalex och to muselo byť hrozne, mrzí ma že ste prišli tak nešťastne o ocka, ale chvalabohu že bábätko je v poriadku

Ja som tiež zažila v prvom trimestri nehodu,bol to tiež obrovský šok a stres, videla som umierať obeť nehody, neskôr ďalšie 2 úmrtia v rodine
Strašná bolest, veľa plaču, smútku (do dnes)
Raz som bola pri jednej sprostej psychologické ktorá mi povedala že sposobim dieťaťu ADHD, hyperaktivitu ... Možno aj mentálne postihnutie (tak rada by som zverejnila jej meno!!!!) Fakt sporsta žena!!! A mám nádhernú bystru zdravú dcérku ktorá nevykazuje ani náznak hyperaktivitu, ani náznak ADHD
Takže na základe mojej skúsenosti si myslím že nie, stres nemá žiaden vplyv na plod

diaalex
6. dec 2020

@maximilie hlavne je, že bábätko je v poriadku pri nás oboch ❤️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre