Tehotenstvo, nízky tlak a vyšetrenie u internistu

22. nov 2023

Ahojte kocky. Vzhladom na to, ze ma tu niektore clenky poznaju a nevedia, ze som tehotna, pisem anonymne. Prosim Vas mate niektora skusenost, ze internista/internistka vypisala tehotnu mamicku na PNku kvoli nizkemu tlaku a castym nahlym slabostiam, pricom sa pozera na povahu prace? Alebo sa to berie tak, ze nizky tlak ma kazda druha a cau. DAKUJEM

deti95060810
22. nov 2023

pri každom tehu som mala nízky tlak - dokonca som aj skolabovala...žiadna PN

fantaghiro21
22. nov 2023

Ja som mala vzdy velmi nizky tlak a 2 ciferne cisla som takmer neprekrocila.
80/50 a podobne chutovky.
Mam 3 deti,na pn kvoli nizkemu tlaku ma nikto nevypisal ani to nikto neriesil alr ja som mala vsetky teho rizikove ,ale iny problem
Nikdy vsak moj tlak neriesili ani ked som sa spytala...

autor
22. nov 2023

@deti95060810 zaujimave, moje vysoko stresove zamestnanie zahrna soferovanie, castu pracu v terene. Pritom doma (tiez som zatial pn kvoli inemu) idem odpadnut pri nenarocnych cinnostiach. Pri prvom tehotenstve som bola v pohode, nic take som nemala, ale teraz sa fakt bojim sadnut za volant. Ked som konecne dostala vychadzku, isla som do potravin a tam pri samoobsluznej pokladni to na mna prislo. Nastastie v tom case bol este muz doma, tam po mna prisiel, nemohla som sa nejaky cas ani poriadne postavit. Mozno lekari to beru inak, no okolie (bezni laici krutia hlavou)

olivia_c
22. nov 2023

Pijes kavu? Lebo ja keby som nepila 2 kavy denne, tak by som tiez mala taky nizky tlak, ze by som nedokazala pracovat, ale ani fungovat doma. Mam s tym problem v casoch medzi tymi 2 kavami asi 2 hodiny kym si dam 2. kavu som KO

anonymnasnazilka
23. nov 2023

mne gynekolog na moj tlak povedal - kludne 2-3 salky kavy denne. a hotovo. po crevnej viroze naposledy som mala 87/61 a to som sa vratila akurat z kratkej vychadzky. ja osobne si musim davat velky pozor na to, aby som sa rychlo nepostavila, inak mi pride zle.

autor
23. nov 2023

@anonymnasnazilka tieto stavy poznam, ale u mna to nepride hned pri zmene polohy. Ja som si to pesi odkracala do potravin, cize nejaky cas na nohach a az pri pokladni to na mna prislo. Alebo som chystala obed, cize nejaky cas som uz na nohach bola. Pripadne viackrat prejdem po byte, lebo spratavam veci, zadycham sa akoby som odbehla polmaraton a uz to jde. Ale nie je to tak, ze sedim, postavím sa a idem odpadnut. Este mi napadlo, ze som isla vyvencit psa, ozaj tu najkratsiu mozno trasu, len aby hodil bobek a domov. V bytovke nemame schody, ale byvame na prvom poschodi. Fucala som a ked som zatvarala dvere bytu, uz sa mi zatmelo pred ocami a ledva som sa stihla hodit na gauc.

anonymnasnazilka
24. nov 2023

na mna to tiez nepride hned. Napriklad vcera som vstala rychlo z postele, este som stihla deti obriadit, zacala som sa umyvat a malovat a pri tom malovani som uz citila, ze mi je nevolno a postupne sa to zhorsovalo. musela som si sadnut, dala som si cokoladu a po chvilke to preslo. ale medzi vstanim a tymto stavom bolo isto 20 minut

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre