Tehotenstvo a vydutá cievka v hlave

tina1919
7. apr 2021

Ahojte. Chcem sa vás na niečo spýtať. Mám 19 rokov a zistila som že som tehotná. Ide o to, že mi našli nález v hlave - cievu mám vydutú a pri väčšej námahe stresosch alebo podobne by mi to mohlo puknúť. Zvažujem potrat. Nemáte niektorá z vás s niečim podobným skúsenosť a neviete či mi v tomto prípade hradí potrat štát?

petra889
7. apr 2021

@tina1919 ahoj .. myslím si že potrat ti určite štát nezaplatí

tina1919
autor
7. apr 2021

@petra889 Aha ďakujem 🙂 lebo som niekde čítala že ak ide o ohrozenie života matky alebo dieťaťa tak že v tom prípade to za neho zaplatí štát

petra889
7. apr 2021

@tina1919 vieš to si musíš zistiť asi u svojej obvodnej alebo gynekológa ani tí skôr poradia

lia_nka
7. apr 2021

Potrat ti nikto nebude hradiť 🙈 pokial máš taký problém tak potom sekcia toto neni dôvod na interupciu ale je to tvoja vec

anjelicek26
7. apr 2021

Potrat ti nikto nezaplati, nemas vacsie riziko, ze ti ta cievka rupne tehotnej/netehotnej... ked mas takyto nalez je mat dieta pre mna lepsie mat skor ako neskor, alebo ti to chcu operativne odstranovat? Ak to tam ostane tak ja by som dieta chcela proste mat cast seba, ktora po mne ostane, ja viem, ze je to divny nazor, ale proste tak to citim. Hlavne psychike ti vobec potrat neprospeje.

slniecko_12
7. apr 2021

Rodiť sa dá aj cisárskym rezom..

tina1919
autor
7. apr 2021

@anjelicek26 Problém je ten, že mi to chcú operovať. Preto zvažujem interupciu

anjelicek26
7. apr 2021

@tina1919 ale ved operuju aj tehotne. Prosim porozpravaj sa normalne s lekarom. Interupcia sa robi v narkoze, tu ti tiez s rizikom praskajucej cievy v mozgu len tak nedaju... je tam vela faktorov, ktore ta ani nenapadli.

dada_99
7. apr 2021

@tina1919 a povedali ti vyslovene, ze ti to nechcu operovat preto, ze si tehotna?

tina1919
autor
7. apr 2021

@dada_99 áno

ivca88
7. apr 2021

@tina1919 povedz mi jeden rozumný dôvod, prečo to riešiš tu.
Nechcem byť na teba zlá, ale my neberieme zodpovednosť za tvoj život ani za život dieťaťa.
Toto ries s odborníkom, ktorý ťa má operovať - aké vážne to je. Či je vhodné zvážiť interupciu, alebo či to počká pár mesiacov s tým, že pôrod bude cisársky..
Zároveň je pravda, že operujú aj tehotne. Známa mala operáciu v brušnej dutine a to bola v 6mesiaci. Nedalo sa inak, umrela by.
A zachránili ju aj dieťatko. Dnes má dievčatko 5 rokov ..🙏❤️
Všetko ries s odborníkom... Nie na koniku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre