Tehotenstvo a stretnutie s človekom po Covide-19

7. nov 2023

Ahojte baby, jeden člen našej rodiny mal covid- covid pozitívny pred 11 dňami. Dodnes je všade doma vypísaný. Ja som tehotná, 13tt, teraz začínam 2. trimester. Vo štvrtok sa s tou osobou máme stretnúť a môj partner vyšiluje, že sa s ním ešte nemáme stretnúť. Viem, že sa o nás bojí, ale toto je asi prehnané nie?😁🙈

Dajte rady, može byť taký človek pre mna ešte rizikom?

h2
7. nov 2023

Absolútne nie. To už bude skoro 2 týždne po pozitívnom teste a ten si určite robil až po vypuknutí príznakov.

tenerifka
7. nov 2023

🙏🙏🙏
Akym rizikom? Zasoplis, zaskrabe ta v hrdle a ficis dalej.....ak nie si onko pacient na transplantacii, senior s pridruzenymi chorobami ci silny astmatik, neries chujoviny

autor
7. nov 2023

@tenerifka to teda nie ale mala som rizikovy prvy trimester, lekar mi sam odporucil davat si velky pozor aj na obycajne chripky a virozy 🙄
Tu ale ide o to, ze uz je tomu 11 dni, tak pochybujem ze vobec nieco ma moze ohrozitX

lilianka28
7. nov 2023

Nech prestane vyšalovat, veď to budú už 2 týždne. To skôr môžeš niečo chytit napr. v obchode alebo u lekára... Či teraz do pôrodu budeš len doma zavretá?

janinah
7. nov 2023

Si svojpravna a dospelá.Covid či inú chorobu môžeš chytiť kdekoľvek....akurát v takom obchode ten pozitívny okolo teba len prejde či stojíte pri pokladni 3 minúty....v prípade návštevy budeš s dotyčným v jednej izbe pár hodín.vtedy je riziko nákazy vyššie.to je logické.Otazka je.ci je už dotyčný ok alebo stále infekčný.co nemáš ako zistiť.Aj je stále PN.tak zrejme ešte má nejaké príznaky choroby.Ja osobne by som sa stretnúť nešla...ešte k tomu ľahkému priebehu....nemusí byť taký a to ani u zdravých mladých ľudí.

bluecapybara
8. nov 2023

Tiež si myslím, že kým je PN, tak nie. Možno mu už nič neni alebo možno aj je. A možno to ani sám nevie posúdiť. Myslím, že predtým to bolo tak, že po 24h bez príznakov mohol človek vyjsť z karantény - len ľudia si bežne povedia, že “šak mám len trochu sopel a kašeľ ale inak mi nič neni” a poď ho do sveta 🙄. Better safe than sorry, najmä ak máš nejaké zvýšené riziko. Šak sa hádam nič také nestane, keď sa nestretnete… Mala som covid v 28tt, príjemné to teda nebolo - najmä keď si človek nemôže dať lieky, nad ktorými by mimo tehotenstva vôbec ani nepremýšľal a dal by si ich… držalo ma to dobré 3 týždne kým mi nič nebolo.

autor
8. nov 2023

@janinah
@bluecapybara
Ďakujem baby za komentáre. Dnes bol ten pán u lekára, k dnešnému dňu má ukončenú PNku, vraj je už v poriadku, stretnutie ale museli presunúť na piatok, tak sa to aj vyriešilo za nás.

verca1802
9. nov 2023

Ja som mala silný covid pri druhom tehotenstve , zvládla som to ja aj maličké v bruchu 🙂 takže po 2 týždňoch by som sa nebála takého kontaktu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre